NEWS This is the latest News !

Hydrafacial Cilt Bakımı

Hydrafacial Cilt Bakımı Ankara

Hydrafacial cilt bakımı Ankara; evde uyguladığımız, rutin cilt bakımı ile aynı amaçları taşısa da etki olarak çok daha güçlü olan medikal bir cilt bakımı işlemidir. Cildin derinlerine nüfuz ederek; lekelerin azalmasını, kırışıklığın engellenmesini, cildin nem dengesini korumasını ve yenilenmesini sağlar. Bu açıdan çok yönlü etki eden ve iyileştirici etkileri kısa sürede belli olan bir uygulamadır diyebiliriz. Hydrafacial, hem aktif cilt sorunlarının azaltılması hem de cildin zararlı dış etkenlere karşı korunması için yapılabilir. Özellikle yaz ve kış aylarında, cildin UV ışınlarına ve soğuklara karşı gücünü korumasına yardımcı olur. Yazımızın devamında hydrafacial ile medikal cilt bakımı hakkında bilgi vereceğiz. Ankara’da hydrafacial ve diğer medikal cilt bakımı uygulamaları ile ilgili detaylı bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Hydrafacial Nedir?

Hydrafacial, çok yönlü etkileri sayesinde cildin yenilenmesini ve birçok cilt kusurunun giderilmesini sağlayan, günümüzün modern cilt bakım yöntemlerinden biridir. Evlerimizde kullandığımız kozmetik ürünler, cildin nemlenmesi ve temizlenmesi için etkili olsa da dokuların derinlerine ulaşamaz. Bu nedenle cildini komple yenilemek, onarmak ve korumak isteyen kişilerin düzenli olarak destekleyici uygulamalardan yararlanması gerekir. Medikal cilt bakımı sınıfında değerlendirilen hydrafacial, bu amaca yönelik en etkili uygulamalardan biridir. Hydrafacial ile medikal cilt bakımı, “hydradermabrazyon” teknolojisi ile çalışır. Hydradermabrazyon; temizleme, soyma, yenileme ve cilt nemlendirme özelliklerinin tümüne, bir arada sahiptir. Bu nedenle uygulama ile birçok cilt sorununa çözüm bulunabilir. Hassas ciltlerde bile güvenle uygulanabilir.
Hydrafacial Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?
Hydrafacial, aşamalar hâlinde yapılan bir işlemdir. Öncelikle cildin derinlemesine temizlenmesi sağlanır. Sonrasında ise özel serumlarla cilt desteklenir ve nemlendirilir.
  • Temizleme; hydrafacial ile medikal cilt bakımının ilk aşamasıdır. Öncelikle hydrafacial uygulamasında kullanılan cihazın özel, vakumlu sistemi yardımıyla cilt derinlemesine temizlenir.
  • Sıvı dermabrasyon ise temizlemeden sonra uygulanır. Bu aşamada amaç; cildin soyulması ve lekelerden arındırılmasıdır. Vakum ve soyucu etkiye sahip sıvılar ile cildin üst tabakası hafifçe soyulur. Peeling etkisi, hassas ciltlere de uyumludur. Bu nedenle işlemden sonra aşırı kızarıklık vb. yan etkilerin görülme olasılığı düşüktür.
  • Serum aşaması ise cildin beslendiği, dokuların güçlendiği ve ihtiyacı olan vitaminleri kazandığı aşamadır. Eğer kırışıklıklara karşı yoğun etki bekleniyorsa, hyaluronik asit içeren serumlar da tercih edilebilir. Böylece cilt desteklenir ve doku hacmi artırılır.
  • Nemlendirme sağlıklı bir cildin sırlarından biridir. Kırışıklıkların önlenmesinde de büyük rol oynar. Çünkü kuru ciltler, özellikle kış aylarında, kolayca yıpranır ve kırışır. Hydrafacial uygulamasında kullanılan kremler sayesinde birçok farklı cilt tipine özel, yoğun nemlendirme yapılabilir.
  • LED terapi ise hydrafacial uygulamasının en önemli aşamalarından biridir. Sivilce ve akne sorunu yaşayanların hydrafacial uygulamasından yüksek verim almasının en önemli nedenlerinden biri de led terapidir. Çünkü sivilce ve aknelerin büyük bir kısmı bakterilerden kaynaklanır. Led terapisi, ciltteki bakterilerin yok edilmesini sağlayarak, cildin güçlenmesine yardımcı olur. Kolajen ve elastin lifleri güçlendirir, cildin sıkılaşmasını sağlar.
Hydrafacial ile Hangi Cilt Kusurları Giderilebilir?
Hydrafacial; temizleme, soyma, güçlendirme ve nemlendirme işlevlerini bir araya getirerek, birçok cilt kusurunda başarılı sonuçlar verir. Siyah noktaların azaltılması Genişlemiş gözeneklerin sıkılaştırılması Akne ve sivilcelerin azalması Güneş lekeleri ve diğer leke türlerinin giderilmesi Cildin nemlendirilmesi İnce çizgiler ve hafif kırışıklıkların giderilmesi Cilt tonunun eşitlenmesi hydrafacial ile medikal cilt bakımının yaygın kullanım alanlarıdır.

Hydrafacial Cilt Bakımı Güvenli midir?

Hydrafacial cilt bakımında kullanılan losyonlar ve diğer materyaller tüm cilt tiplerine uyumludur. Bu nedenle uygulama sonucunda aşırı hasar oluşması, cildin yıpranması söz konusu değildir. Belirttiğimiz gibi hassas ciltlerde bile güvenle yapılan bir işlemdir. Bu nedenle her mevsim, tüm cilt tiplerine uygulanabilir.

Hydrafacial Cilt Bakımı Kaç Seans Yapılır?

Hydrafacial ile medikal cilt bakımının amacı; cildin daha genç, çekici, ve aydınlık bir görünüme sahip olmasıdır. Uygulama düzenli olarak yapıldığında cildin nemini korumasına, dokuların genç ve canlı kalmasına yardımcı olur. Hydrafacial ile cilt bakımı, elde edilmek istenen sonuçlara ve kişinin cilt yapısına göre seanslar hâlinde uygulanabilir. Genellikle 1 hafta ara ile 4 – 6 seans uygulama yapmak yeterli olmaktadır. Eğer elde edilen ışıltılı cilt görünümü korunmak isteniyorsa, 1 ay ara ile düzenli olarak hydrafacial cilt bakımı yaptırabilir.

Hydrafacial ile Cilt Bakımı Fiyatları

Hydrafacial ile cilt bakımı işleminde tercih edilen seans sayısı ve kişinin cilt yapısı belirleyicidir. Bu nedenle Ankara’da hydrafacial ile cilt bakımı fiyatlarımızı öğrenmek için kliniğimizle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.