NEWS This is the latest News !

Nd: Yağ Lazer

Nd: Yağ Lazer Ankara

Nd: Yağ lazer, cildin derinine nüfuz eden ve kıl kökleri ile birlikte kılcal damarları da hedefleyen bir lazer uygulamasıdır. Bu nedenle hem epilasyon hem de ince kılcal damarların tedavisinde kullanılır. Nd: Yağ lazer, kılcal damarları hedef aldığı için Alexandrite lazer yapılamayacak kadar koyu ten rengine sahip kişilerde de en sık tercih edilen lazer yöntemidir. Yazımızın devamında, Nd: Yağ lazer hakkında detaylı bilgiyi bulabilir; lazer uygulamaları hakkında bilgi almak için Dr. Sevgi Kurtulmaz ile iletişime geçebilirsiniz. Ankara’da bulunan kliniğimizden bilgi ve randevu almak için: 0 (312) 438 19 22-23 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Nd: Yağ Lazer Nedir?

Nd: Yağ lazer, renkten fazla etkilenmeyen, bu nedenle koyu ve bronz ten rengine sahip kişilerde de güvenle kullanılabilen bir lazer türüdür. Nd: Yağ lazerin melanin emilimi azdır. Çoğunlukla kılcal damarlardaki hemoglobin tarafından tutulurlar. Bu nedenle Nd: Yağ lazer, en koyu ten rengi olan Afro – Amerikana ciltlerde bile etkilidir. Nd: Yağ lazer, 1064 nm dalga boyuna sahiptir. Bu nedenle cildin derinliklerine nüfuz eder ve kılcal damarlardaki birçok sourunun da tedavisinde kullanılabilir.

Nd: Yağ Lazer Ne İşe Yarar?

Nd: Yağ lazerin temel amacı epilasyondur. Alexandrite lazerin göremediği cilt tipleri için etkili ve güvenilir bir epilasyon alternatifi sunar. Bununla birlikte kılcal damarlara da etki ettiği için varis tedavisinde de kullanılabilir.

Nd: Yağ Lazer Kaç Seans Yapılır?

Nd: Yağ lazer uygulamasında seans sayıları, yapılmak istenen işleme ve kişinin cilt özelliklerine göre değişir. Cilt yenileme, varis tedavisi ve epilasyon için yapılan Nd: Yağ lazer uygulamalarında farklı seans aralıkları/sayıları tercih edilebilir. Kişinin cilt yapısı ve kıl yoğunluğu da seans sayılarının belirlenmesinde etkilidir. Bu nedenle seans sayısına yapılan ön muayene sonucunda karar vermek en doğrusu olacaktır. Ancak genel olarak söyleyecek olursak; 6 – 10 seans yeterlidir diyebiliriz.

Nd: Yağ Lazer Acıtır mı?

Tüm lazer uygulamalarında, hafif de olsa acı hissedilir. Bu genellikle dayanılmaz bir acı değildir. Ancak kişinin cilt yapısına ve hassasiyetine göre değişir. Nd: Yağ lazer işleminde ise acının bir miktar arttığını söyleyebiliriz. Lazer ışınları cildin derinlerine ulaştığı için, hastanın acı eşiğine de bağlı olarak, acı hissi artabilir. Lazer epilasyonu daha konforlu hâle getirmek için lazer cihazlarının ucunda özel soğutma sistemleri bulunur. Nd: Yağ lazerde de bu soğutma sistemi mevcuttur. Bu nedenle Nd: Yağ lazer, cildi en hassas olan hastalarımızın bile rahat şekilde yaptırabildiği bir uygulamadır.

Nd: Yağ Lazerin Avantajları Nelerdir?

Nd: Yağ lazerin başlıca özelliği, yazımızın başında da belirttiğimiz gibi, koyu ten rengine sahip kişilerde de lazer epilasyon yapılabilmesidir. Bunun dışında, Nd: Yağ lazerin avantajlarını sıralayacak olursak;
  • Kılcal damar ve varis tedavilerinde de etkili sonuçlar vermesi
  • Tüm cilt tiplerinde, her mevsim kullanılabilmesi
  • Cilt gençleştirme ve sıkılaştırma etkisinin olması
  • Soğutma sistemi sayesinde hastaların da konforlu hissetmesi

Nd: Yağ Lazer Yaptırmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler;

  • Nd: Yağ lazer yaptırmadan önce kılların kökünden alınmamış olması gerekir. Bu nedenle Nd: Yağ lazer seanslarından önce cımbız, ağda ve epilatör gibi yöntemlerle kıllar alınmamalıdır. Bunun yerine jilet tercih edilmeli ve kıl kökleri yerinde bırakılmalıdır.
  • Lazer uygulamalarından önce solaryuma girmek ve güneşlenmek sakıncalıdır. Cildin renk ve yapısının değişmemesi için Nd: Yağ lazer yaptırmadan önce güneşten korunmak gerekir.
  • Güneşten korunma, lazer sonrasında da maksimum özen gösterilmesi gereken bir konudur. Seanslardan sonra ve günlük yaşamda mutlaka yüksek faktörlü bir güneş kremi kullanılmalıdır.

Ankara Nd: Yağ Lazer Fiyatları

Nd: Yağ lazer, Alexandrite lazer ile birlikte en çok tercih edilen lazer türlerinden biridir. Bu nedenle Ankara’daki birçok klinikte de uygulanmaktadır. Nd: Yağ lazer, Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından onaylıdır. Bu nedenle yan etkileri yok denecek kadar azdır ve güvenlidir. Ancak hatalı uygulamalar sonucunda bölgesel ödem ve kızarıklık vb. istenmeyen yan etkiler ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle Nd: Yağ lazer uygulamasını yapan doktorun deneyimi ve kliniğin steril olması çok önemlidir. Nd: Yağ lazer fiyatları hakkında bilgi almak için doğrudan kliniğimizle iletişime geçebilir; ihtiyacınız olan seans sayısına göre fiyatlarımızı öğrenebilirsiniz.