NEWS This is the latest News !

Q-Switched Nd: Yağ Lazer ile Cilt Gençleştirme

Q-Switched Nd: Yağ Lazer ile Cilt Gençleştirme Ankara

Q-Switched Nd: Yağ lazer; cildin sıkılaşmasını, cilt tonunun eşitlenmesini, kılcal damar ve lekelerin tedavi edilmesini sağlayarak, cildin gençleşmesini hedefleyen bir lazer uygulamasıdır. Q-Swtiched lazer, sahip olduğu 1064 nm. dalga boyu sayesinde cildin derinlerine nüfuz edebilir. Böylece kolajen dokuların uyarılmasını ve cildin yenilenme sürecine girmesini sağlar. En büyük avantajlarından biri ise koyu ten rengine sahip kişilerde de güvenli uygulama sağlamasıdır. Q-Switched Nd: Yağ lazer hakkındaki bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz. Ankara’da lazer ve ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için ise Dr. Sevgi Kurtulmaz ile iletişime geçebilirsiniz.

Q-Switched Nd: Yağ Lazer Nedir?

Q-Switched Nd: Yağ lazer Ankara; 1064 nm. dalga boyuna sahip, dokuların derinlerine kadar etki eden bir lazer türüdür. Başlıca kullanım alanı lazer epilasyon olsa da cilt gençleştirmede de oldukça başarılıdır. Özellikle leke ve kılcal damarların yok edilmesinde etkili bir lazerdir. Bu nedenle yaşlanmaya bağlı oluşan leke ve kılcal damar görünümünün azalmasını sağlar. Çünkü yaşla birlikte cilt incelir ve bu cilt kusurlarına daha yatkın hâle gelir. Q-Switched lazer hem yaşlanma ile ortaya çıkan bu sorunların giderilmesini hem de cildin yenilenmesini sağlayarak cildi gençleştirir. Yüzün daha pürüzsüz, aydınlık ve sıkı görünmesine yardımcı olur.

Nd: Yağ Lazer ile Cilt Gençleştirmenin Avantajları Nelerdir?

Günümüzde çeşitli yöntemlerle ameliyatsız yüz gençleştirme yapmak mümkündür. Nd: Yağ lazer de bunlardan biridir. Cilt gençleştirme ile yapılan tüm uygulamaların kendine göre avantajları bulunur. Peki Nd: Yağ lazer ile cilt gençleştirmenin avantajları nelerdir?
  • Nd: Yağ lazer, koyu ten rengine sahip kişilerde de oldukça etkili sonuçlar verir.
  • Ameliyatsız, pratik bir cilt gençleştirme uygulamasıdır. Bu nedenle cerrahi operasyonlar gibi kişinin sosyal hayatına engel olmaz.
  • Nd: Yağ lazer ile yapılan cilt gençleştirme uygulamalarında cilt minimum hasar görür. Çünkü Q-Switched Nd: Yağ lazer, ısı enerjisini doğrudan üst epidermal bölgeye yollamaz. Bu nedenle güvenilir bir lazerdir. Yanık riski oldukça düşüktür.
  • Sarkma, kırışıklık, renk eşitsizliği gibi cilt kusurlarını giderirken kılcal damar görünümünün azalmasına da yardımcı olur.

Q-Switched Lazer ile Cilt Gençleştirme Nasıl Yapılır?

Q-Switched lazer ile cilt gençleştirme uygulaması, cilde ısı enerjisi uygulayarak kolajen ve elastin bağların güçlenmesini sağlar. Kolajen bağlar güçlendikçe, cilt eskiden sahip olduğu gücü yeniden kazanmaya başlar. Sarkan dokular sıkılaşarak, toparlanır ve ince kırışıklıklar toparlanır. Çünkü cilt esnek yapısını yeniden kazanır. Q-Switched Nd: Yağ lazer ile cilt gençleştirme yapılırken, lazer başlığı ciltten uzakta tutulur. Jel vb. ek malzemeler kullanılmaz. Lazer cihazı, yüzün uzağında tutularak kısa ve etkili atışlar yapılır.

Nd: Yağ Lazer ile Cilt Gençleştirme Acılı mıdır?

Q-Switched lazer uygulamasında da diğer lazer türleri gibi bir miktar acı hissedilir. Birçok hastamıza göre bu acı dayanılmaz değildir. Çoğu hastamız rahatsızlık hissetmeden seansları tamamlamaktadır. Ancak acıdan dolayı tedirgin hisseden, cilt yapısı hassas olan hastalarımıza anestezik krem uygulaması yapılır. Bu nedenle acı eşiğiniz düşük olsa bile uygulama sizin için acısız ve konforlu geçecektir.

Q-Switched Lazer Uygulamasından Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Tüm lazer uygulamalarından sonra cilt hassaslaşır. Bu nedenle güneş vb. zararlı dış etkenlere karşı korumasız hâle gelir. Nd: Yağ lazer ile cilt gençleştirme yapılan kişilerde de güneş en büyük risktir. Ciltte yeniden lekelerin oluşmaması ve cildin aşırı kuruyup, zarar görmemesi için güneş kremini düzenli kullanmaya özen göstermek gerekir. En az 30 koruma faktörlü güneş kremi kullanılmalı ve mutlaka işlemi yapan doktorun önerileri dikkate alınmalıdır.

Ankara Nd: Yağ Lazer Fiyatları

Lazer ile cilt gençleştirme fiyatlarında uygulama yapılacak seans sayısı ve kişinin ihtiyaçları dikkate alınmalıdır. Eğer hastamız gençse ve dokular tazeyse 2 – 3 seans yeterli olabilir. Ancak deformasyon fazla ise seans sayısını da artırmak gerekecektir. İhtiyaçlarınıza özel cilt gençleştirme fiyatlarımızı öğrenmek için kliniğimizle doğrudan iletişime geçebilir; detaylı bilgi alabilirsiniz.