NEWS This is the latest News !

Alexandrite Lazer

Alexandrite Lazer Ankara

Alexandrite lazer Ankara, günümüzde lazer epilasyon uygulamasında en çok tercih edilen, hızlı ve güvenilir sonuçları ile ön plana çıkan lazer uygulamasıdır. Lazer, vücudun farklı bölgelerindeki kılların, kalıcı şekilde yok edilmesini sağladığı için en popüler epilasyon yöntemi hâline gelmiştir. Kadın – erkek fark etmeksizin, günümüzde birçok kişi lazer ile istenmeyen tüylerden kurtulmaktadır. Lazer uygulaması, özellikle kıl yoğunluğu fazla olan ve düzenli epilasyon yaptırmak zorunda olan kişiler için zaman ve para tasarrufu demektir. Uzun vadeli sonuçları düşünüldüğünde epilasyon masrafını minimuma indirmektedir. Toplumumuzun çoğunda görülen açık ten rengi ve kalın kıl yapısı için en uygun lazer türü ise Alexandrite lazerdir. Yazımızın devamında, Alexandrite lazerin farkları ve avantajları üzerine bilgiler vereceğiz. Ankara’da alexandrite ve diğer tüm lazer türleri hakkında daha detaylı bilgi almak için ise Dr. Sevgi Kurtulmaz ziyaret edebilir; telefonla bize ulaşabilirsiniz.

Alexandrite Lazer Nedir?

Alexandrite lazer; hızlı, ağrı ve acı hissi az olan, etkili bir lazer yöntemi olduğu için günümüzde bu kadar popüler hâle gelmiştir. Lazer ışınlarının kıl köklerine tam olarak etki edebilmesi için düzenli aralıklarla, yüksek dalga boyunda enerji göndermesi gerekmektedir. Alexandrite lazer uygulamasında, cilde gönderilen yüksek enerji, süreden bağımsızdır. Alexandrite lazer, doğrudan melanin hücrelerine etki ederek, sahip olduğu yüksek etki gücü sayesinde seansların kısa sürede tamamlanmasını sağlar. Böylece, sırt gibi geniş bölgelerde bile, tüm epilasyon süreci hızlı bir şekilde tamamlanabilir. Alexandrite lazer, doğrudan kıl kökündeki renkli hücrelere yani melanin hücrelerine etki eder. Burada mikro hasarlar yaratarak kıl kökünün ortadan kalkmasını sağlar. Bu nedenle koyu renk kıl rengine sahip kişilerde tercih edilen ve en iyi sonuçları açık ten renklilerde veren bir lazer türüdür.
Alexandrite Lazerin Avantajları Nelerdir?
Peki neden alexandrite lazer, günümüzde en çok tercih edilen lazer türüdür? Öncelikle genetik yapımız açısından koyu kıl rengine sahip olmamız bunda etkilidir. Bu nedenle toplumun büyük bir kısmında, rahatlıkla uygulanabilen bir lazer uygulamasıdır. Bununla birlikte diğer lazer uygulamalarına göre daha hızlı çalışan; kısa sürede, etkili sonuçlar veren bir lazer işlemidir. Sahip olduğu geniş başlıklar sayesinde konforlu bir tedavi süreci sunar. Kişinin daha az ağrı ve acı hissetmesine de yardımcı olur.
Alexandrite Lazer Ankara ile Epilasyon Kalıcı mıdır?
Alexandrite lazer, istenmeyen tüylerin kalıcı şekilde yok olmasını sağlar. Ancak her tıbbi uygulamada olduğu gibi lazer epilasyonda da istisnalar mevcuttur. Nadir de olsa, bazı hastalarda yeniden tüyler çıkabilmektedir. Ancak bu tüyler az ve yapı olarak zayıftır. Dolayısıyla kolayca yok edilebilirler.
Alexandrite Lazer ile Epilasyon Güvenli midir?
Lazer epilasyonun güvenilirliği ile ilgili kulaktan dolma bilgi çoktur. Bu da halk arasında bilgi kirliliği yaratmaktadır. Lazer epilasyon ile ilgili yayılmış, hatalı bilgilerden biri de; lazer epilasyonun kanserojen ya da zararlı olduğudur. Lazer epilasyon, 10 – 15 yıldır tüm dünyada uygulanan, FDA yani “Amerikan İlaç ve Gıda Dairesi” onaylı bir işlemdir. Etkinliği kanıtlanmış ve güvenilirdir. Bu nedenle hastalarımız, gönül rahatlığıyla lazer epilasyonu tercih edebilir ve pürüzsüz bir cildin keyfini çıkarabilirler.

Alexandrite Lazer Kaç Seansta Yapılır?

Alexandrite lazer uygulaması seanslar hâlinde yapılan bir işlemdir. Çünkü ne kadar uğraşırsak uğraşalım, tüm tüylerin büyüme hızını eşitlemek zordur. Bu nedenle her bir kıl kökünün yok olması için parça parça uygulama yapmak daha doğru bir yaklaşımdır. Aynı zamanda cilt de fazla hasar görmemiş olur. Alexandrite lazer ile yapılacak epilasyon işleminde ise seans sayılarını belirleyen kıl yoğunluğu ve uygulama yapılan bölgedir. Kişinin ihtiyaçlarına göre 4 – 8 seans uygulama yapılabilir.

Lazer Uygulamasından Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler;

  • Lazer uygulamasından önce cilde solaryum vb. herhangi bir bronzlaştırıcı işlem yapılmamalıdır. Alexandrite lazer, doğrudan melanin hücrelerine etki ettiği ve açık renkli ciltlerde etkin sonuçlar verdiği için tenin kendi rengini korumak gerekir.
  • Lazer ışınlarının kıl köklerini görebilmesi için kıl köklerinin yok edilmemesi gerekir. Bu nedenle ağda, cımbız ve epilasyon cihazı gibi kılları kökleri ile birlikte alan işlemlerden bir süre kaçınmak gerekir. Lazer epilasyon yapılmadan önce kıllar jiletle alınmalıdır.
  • Herkesin cilt yapısı kendisine özeldir. Bu nedenle cildinde yara, enfeksiyon ya da alerjik reaksiyon olan kişilerin lazer epilasyona karar vermeden önce, mutlaka alanında uzman bir doktor ile görüşmesi gerekmektedir.

Ankara Alexandrite Lazer Fiyatları

Lazer epilasyonda fiyatlar seans sayısına göre belirlenir. Kişinin ihtiyacı olan seans sayısına ve uygulama yapılacak bölgelere göre lazer fiyatları değişebilir. Ankara’da lazer epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz polikliniğimizi arayabilir; ihtiyacınıza uygun lazer epilasyon fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Ayrıca, lazer uygulamaları ile ilgili diğer merak ettiklerinizi, Uz. Dr. Sevgi Kurtulmaz @drsevgikurtulmaz Instagram hesabında bulabilirsiniz.