NEWS This is the latest News !

Fraksiyonel Lazer ile Cilt Gençleştirme

Fraksiyonel Lazer ile Cilt Gençleştirme Ankara

“Fraksiyonel karbondioksit lazer” olarak da bilinen fraksiyonel lazer, cildi yenileyen özelliği sayesinde cilt gençleştirmede en etkin sonuçlar veren uygulamaların başında gelmektedir. Cildimiz zamanla yıpranır. Bunun sonucunda göz ve dudak kenarında çizgiler belirir, dokular sarkar; kişinin ifadesi, etrafa yorgun bir enerji yaymaya başlar. Cildin gençleştirilmesi için tüm bu cilt kusurlarının azaltılması; cildin yeniden parlak, pürüzsüz bir görünüm kazanması gerekir. Fraksiyonel lazer, bu noktada hem lekelerin temizlenmesini hem de kolajen bağların güçlenmesini sağlayarak cildin komple yenilenmesine yardımcı olur. Yazımızın devamında fraksiyonel lazer ile cilt gençleştirme hakkındaki sorularınıza yanıt vereceğiz. Ankara’da fraksiyonel lazer ve diğer cilt uygulamaları hakkında bilgi almak isterseniz Dr. Sevgi Kurtulmaz ile iletişime geçebilirsiniz.

Fraksiyonel Lazer Nedir?

Fraksiyonel lazer; özellikle leke tedavisi, skar izi tedavisi, çatlak tedavisi ve cilt gençleştirme yöntemleri arasında en çok bilinen ve uygulanan lazer türlerinden biridir. Ciltteki yoğun etkisi sayesinde cildin üst katmanının yenilenmesini, sağlıklı dokuların ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Bu nedenle cilt gençleştirmede de en çok tercih edilen lazer türlerindendir.

Fraksiyonel Lazer Nasıl Etki Eder?

CO2 lazer olarak da bilinen fraksiyonel lazer, dokudaki su moleküllerine etki eder. Cilde ısı enerjisi göndererek hasarlı bölgedeki dokuların buharlaştırılmasını, cildin yeniden güçlenmesini sağlar. Fraksiyonel lazer tarafından cilde gönderilen ısı enerjisi, kolajen bağların güçlenmesine yardımcı olur. Kolajen bağlar güçlendikçe, kırışıklık ve sarkma görülen bölgelerde toparlanma görülmeye başlar. Fraksiyonel lazerin yarattığı mikro düzeyde hasar, sağlık açısından zararlı değildir. Ancak cildin kendini komple yenileyecek bir sürece girmesini sağlar.

Fraksiyonel Lazer ile Cilt Gençleştirme Kimlere Yapılır?

Cilt gençleştirme işlemi, çoğunlukla yaşı ilerlemiş ve cilt kusurları belirginleşmeye başlamış kişilere yapılmaktadır. Gençlerde yapılan fraksiyonel lazer uygulamaları ise genellikle akne ve sivilce izlerini tedavi etmek, cildin pürüzsüz olmasını sağlamak içindir. Oluşabilecek yan etkilere karşı fraksiyonel lazer uygulamasının yapılmadığı kişiler ise;

Hamile ve emzirenler

Hormonal düzensizlik ya da kanama sorunları olanlar

Kanser hastaları ve kanser şüphesi olanlar

Cilt enfeksiyonu olanlardır.

Fraksiyonel lazer ile Cilt Gençleştirmede Hangi Kusurlar Giderilir?

Fraksiyonel hem güçlü hem de çok yönlü etkileri sayesinde cildin birçok yönden yenilenmesini, güçlenmesini ve gençleşmesini sağlar. Fraksiyonel lazer ile;
  • Kırışıklıklar
  • Sivilce lekeleri
  • Güneş lekeleri
  • Doğum vb. diğer cilt lekeleri
  • Çatlaklar
  • Genişlemiş gözenekler
  • Yara ve yanık izleri
  • Yüz ve boyun bölgesindeki deformasyonlar
  • Ciltteki renk eşitsizlikleri ve kızarıklıklar tedavi edilebilmektedir.

Fraksiyonel Lazer ile Cilt Gençleştirmenin Yararları Nedir?

Fraksiyonel lazer ile yapılan cilt gençleştirme işlemlerinde lazer ışınlarının gücünü ve etki alanını kontrol etmek mümkündür. Bu da hastalarımıza güvenli ve konforlu uygulama olanağı sunmaktadır. Fraksiyonel lazer, özellikle derin leke izleri ve kırışıklıkların giderilmesini sağladığı için yoğun cilt kusuru yoğun olan hastalarımızda etkili sonuçlar vermektedir. Bu nedenle botoks vb. cilt uygulamalarının yetersiz kaldığı kişilerde sıklıkla tercih edilmektedir.

Ankara Fraksiyonel Lazer ile Cilt Gençleştirme Fiyatları

Fraksiyonel lazer ile cilt gençleştirme Ankara işlemlerinde seans sayısı ve kişinin ihtiyaçları dikkate alınmalıdır. Bazı hastalarımızda, deformasyon da az ise sadece birkaç seans yeterli olmaktadır. Ancak deformasyon çok ve cilt hassas ise seans sayısının artırılması gerekebilir. Bu da cilt gençleştirme fiyatlarını doğrudan etkiler. Bu nedenle size özel fraksiyonel lazer ile cilt gençleştirme fiyatlarını öğrenmek için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.