NEWS This is the latest News !

CO2 Lazerle Cilt Gençleştirme

CO2 Lazerle Cilt Gençleştirme Ankara

Cilt gençleştirme amacıyla uygulanan, günümüzün modern lazer işlemlerinden biri de CO2 lazerdir. “Fraksiyonel karbondioksit lazer” olarak da bilinen CO2 lazer, özellikle cilt lekelerinin giderilmesi ve cildin gençleştirilmesi alanında en çok uygulanan lazer türlerinden biridir. Cildin farklı derinliklerine etki ederek, ince kırışıklıkların ve diğer cilt kusurlarının giderilmesini sağlayan CO2 lazer, cildin kolajen üretimini destekleyerek, yenilenmesini sağlar. CO2 lazer, bu yenilenme sürecinde cildin aşırı zarar görmesini de engelleyerek, güvenli bir uygulama sağlar. Ankara’da CO2 lazer ve diğer cilt uygulamaları hakkında bilgi almak için Dr. Sevgi Kurtulmaz ile iletişime geçebilirsiniz

CO2 Lazer Nedir?

Karbondioksit lazer, tüm dünyada cilt gençleştirme amacıyla uygulanan, etkinliği kanıtlanmış bir lazer türüdür. CO2 lazer, cilt gençleştirme etkisini cilt dokularını yenileyerek gösterir. İnce kırışıklıkların yok edilmesi, cilt tonunun eşitlenmesi ve cildin daha gergin, sağlıklı bir görünüm kazanmasını sağlar. CO2 lazer, ciltteki su moleküllerini hedef alır. Uygulama yapılan bölgede, cildin alt katmanlarına doğru mikro kanallar açılır. Bu bölgede buharlaştırma etkisi yaratan CO2 lazer, ciltte mikro düzeyde hasar yaratır da diyebiliriz. Ancak bu hasar dışarıdan hiçbir şekilde belli olmaz ve sağlık açısından herhangi bir zararı yoktur. Cilde açılan mikro kanallar, sadece cildin daha yenilenmesine yardımcı olur. Ciltteki tüm dokular, savaşçı hücreler tarafından onarılır ve cildin daha genç bir görünüme sahip olması sağlanır.
CO2 Lazer ile Cilt Gençleştirmenin Faydaları
  • CO2 lazerin önemli bir özelliği de lazer ışınlarının enerjisinin kontrol edilebilmesidir. Dolayısıyla uzman bir doktor tarafından uygulandığında oldukça güvenli bir işlemdir. Aynı zamanda diğer lazer türlerine göre cildin daha derinlerine ulaşılmasına ve derin yerleşimli lekelerin bile temizlenmesine yardımcı olur.
  • CO2 lazer, botoks vb. cilt gençleştirme uygulamalarının yetersiz kaldığı, derin kırışıklıkların giderilmesinde de oldukça etkilidir. Bu nedenle inatçı cilt kusurlarının tedavisi için ideal bir lazer türüdür.
CO2 Lazer ile Cilt Gençleştirme Hangi Durumlarda Yapılır?
CO2 lazer; cildinin yeniden sağlıklı, parlak ve sıkı yapıya sahip olmasını isteyen kişiler tarafından tercih edilir. Bunun yanında CO2 lazer, çok yönlü bir lazer işlemidir. Bu nedenle hem cilt lekelerine hem de yaşlanma ile birlikte oluşan diğer cilt kusurlarına etki eder. Böylece cildin doğal yapısını korurken, gençleşmesine de yardımcı olur. Bu nedenle hem gözenek, leke vb. cilt kusurlarından kurtulmak hem de yeniden genç ve ışıltılı bir cilde sahip olmak isteyenler CO2 lazeri tercih etmektedir. CO2 lazer ile cilt gençleştirme yaptıranlar, ciltlerinin kısa sürede yeniden sıkılaştığını ve cilt tonunun eşitlenerek daha pürüzsüz hâl aldığını ifade etmektedir. Ancak CO2 lazer uygulaması sağlık açısından bazı kişiler için riskli olabilir.
  • Hamile ve emzirenlerin
  • Hormonal rahatsızlıkları ya da kanama bozukluğu olanların
  • Kanser hastalarının
  • Cilt enfeksiyonuna sahip kişilerin CO2 lazer ile cilt gençleştirme yaptırmadan önce mutlaka bir doktora başvurması gerekmektedir.

CO2 Lazer ile Cilt Gençleştirme Kaç Seansta Yapılır?

CO2 lazer ile cilt gençleştirme işleminin sonuçları ilk seanstan itibaren kendini göstermeye başlar. Ancak en iyi sonuçların alınması için seansların tekrar edilmesi gerekebilir. Seanslar devam ettikçe cilt tazelenir ve gençleşme etkisi dikkat çekecek kadar artar. Uygulama yapılacak seans sayısı genellikle cilt tipine ve ihtiyaçlara göre değişir. İnce kırışıklıklar için birkaç seans yeterli olurken; derin kırışıklık ve akne izleri için seans süresinin artırılması gerekebilir. Bu nedenle en doğru karar, doktorun ön muayenesinden sonra verilecektir.

CO2 Lazer ile Cilt Gençleştirme İşleminde Acı Hissedilir mi?

Tüm lazer işlemlerinde olduğu gibi CO2 lazer uygulamasında da bir miktar acı hissedilebilir. Eğer hastanın acı eşiği yüksekse hissedilen acı pek problem olmaz. Ancak acıdan çekinen ve huzursuz olan hastalarımıza da anestezik kremlerle, konforlu bir şekilde lazer uygulaması yapılabilmektedir.

Ankara CO2 Lazerle Cilt Gençleştirme Fiyatları

Ankara CO2 lazer uygulaması yaptıracak kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri de fiyatlardır. CO2 lazer uygulaması her hastamıza özel olarak planlanır. Her kişide, cildin ihtiyacı olan uygulama sıklığı ve şekli farklıdır. CO2 lazer fiyatları, genellikle seans sayısına göre belirlenir. Her hastamızın ihtiyacı olan seans sayısı farklılık gösterdiği için fiyatlar da değişkendir. Bu nedenle en doğru ve en detaylı bilgiyi almak için Ankara’daki kliniğimizle iletişime geçebilir; fiyatlarımızı öğrenebilirsiniz.