NEWS This is the latest News !

Radyofrekans ile Cilt Gençleştirme

Radyofrekans ile Cilt Gençleştirme Ankara

Radyofrekans ile cilt gençleştirme Ankara; radyofrekans dalgalarının uyardığı kolajen bağların güçlenmesini ve cildin yenilenme sürecine girmesini sağlayan bir cilt uygulamasıdır. Radyofrekans ile cilt gençleştirmenin en önemli avantajı; kısa sürede tamamlanan, ameliyatsız, acısız bir yöntem olmasıdır. Radyofrekans dalgaları, kullanılan cihazın türüne göre, cildin farklı katmanlarına etki edebilir. Böylece birçok farklı cilt kusurlarının tedavi edilmesini sağlar. Cilt yenilenince güçlenir ve yaşlanmanın izleri olan cilt kusurları azalır. Ankara’da radyofrekans ile cilt gençleştirme işlemi hakkında detaylı bilgi almak için Dr. Sevgi Kurtulmaz ile iletişime geçebilirsiniz.

Radyofrekans ile Cilt Gençleştirme Nasıl Yapılır?

Radyofrekans; cilt gençleştirme amacıyla yapılan modern cilt uygulamalarından biridir. Uygulamanın diğer lazer işlemlerinden farkı; cihazın radyo dalgaları sayesinde cilde ısı enerjisi göndermesidir. Bu cihazlar, elektromanyetik radyo dalgaları yayan, özel cihazlardır. Cilt yüzeyinde kullanılması uygundur. Bu nedenle radyofrekansın güvenli bir işlem olduğunu söyleyebiliriz. Radyofrekans teknolojisi, FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından da onaylıdır. Tüm dünyada geçerliliği kanıtlanmış bir uygulamadır.

Radyofrekans ile Yüz Gençleştirme Nasıl Etki Eder?

FDA onaylı cihazlarımız tarafından yayılan ısı enerjisi, cildin farklı katmanlarına etki ederek cildin uyarılmasını sağlar. Radyofrekans enerjisini emen cilt, kendini yoğun bir onarım sürecine alır. Bu süreçte kolajen ve elastin bağlar uzayıp, kısalır. Böylece kırışıklık görüntüsünün azalması sağlanır. Radyofrekans uygulamasının ciltte oluşturduğu lifting etkisi kolayca fark edilir. Böylece yaşlanmanın etkilerini yüzden silmek, yıllara meydan okumak mümkündür. Radyofrekans ile yüz germe işlemi;
  • Kolajen ve elastin lifleri güçlendirir.
  • Cilt daha esnek ve parlak bir görünüm kazanır. Sarkık dokular toparlanır ve yüzde bariz sıkılaşma ortaya çıkar.
  • Hücresel yenilenme arttığı için dokuların kalitesi artar.
  • Anti-aging yani yaşlanma karşıtı özelliğe sahiptir.

Radyofrekans Cihazlarının Türleri Nelerdir?

Radyofrekans cihazları, uzun süre tıbbî amaçla kullanılmıştır. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte bu cihazların çok-yönlü etkileri de keşfedilmiştir. Bu süreçte farklı dalga boylarına sahip cihazlar kullanılmış ve radyofrekans cihazları iki ana başlık altında ele alınmıştır. Bipolar radyofrekans cihazları: Cildin üst tabakalarına etki eden, derindeki tabakalar için zayıf kalabilecek cihazlardır. Monopolar radyofrekans cihazları: Cildin derin katmanlarına kadar ulaşabilen, derindeki cilt kusurlarının bile tedavisine yardımcı olan cihazlardır. Bu iki ana grup dışında, ciltteki geniş katmanlara etki eden, tripolar cihazlar da bulunmaktadır. Ayrıca “ikinci kuşak radyofrekans cihazları” olarak adlandırdığımız fraksiyonel cihazlar da kullanılmaktadır. Fraksiyonel radyofrekans cihazları; noktasal etki göstererek, yoğun ve etkili bir uygulama sağlarlar

Radyofrekans ile Cilt Gençleştirme Kime Yapılır?

Radyofrekans ile cilt gençleştirme işlemi genellikle orta yaş ve üzeri hastalarımız tarafından tercih edilmektedir. Kırışıklıklar üzerinde yoğun etkisi olması, yüzün gerginleşmesini sağladığı için oldukça fazla talep olmaktadır. Ancak gözeneklerin tedavisi ve ciltteki dokuların daha sıkı, yüzün daha çekici görünmesi için de tercih edilebilmektedir. Bu nedenle hem orta yaş ve üzeri hem de genç kişilere uygulanabilir diyebiliriz. Ancak sağlık açısından beklenmeyen risklerin oluşmaması için bazı hasta gruplarında uygulama yapmayı tercih etmemekteyiz.
  • 18 yaşından küçükler
  • Kalp pili kullananlar
  • Kanser öyküsü ya da  kanser şüphesi olanlar, kanser hastaları
  • Hamilelik ya da emzirme dönemindekiler
  • Metal implantı olanlar ya da uygulama yapılacak bölgede cilt enfeksiyonu olanlar radyofrekans uygulamasından önce mutlaka bir uzmana başvurmalıdır.

Ankara Radyofrekans ile Cilt Gençleştirme Fiyatları

Cilt gençleştirme yaptırmak isteyen birçok hasta araştırmaları sırasında bu soruyu sormaktadır. Radyofrekans uygulamalarında, doktorun uzmanlığı oldukça önemlidir. Bu nedenle her bir hastamızın cilt durumu incelendikten, beklenen sonuçlar tespit edildikten sonra işleme başlanmalıdır. Bu planlama da fiyatların değişken olmasına neden olur. Ankara’da radyofrekans ve diğer ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemleri hakkında bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.