NEWS This is the latest News !

Lazerle Karbon Peeling

Lazerle Karbon Peeling Ankara

Karbon peeling; özellikle akne ve sivilce izlerinin tedavisinde en etkili cilt uygulamalarından biridir. İsmi nedeniyle kozmetik peeling işlemlerini çağrıştırsa da lazer ile yapılan, çok daha etkili bir cilt temizleme yöntemidir. Karbon peeling uygulamasında, Q – Switch lazerler kullanılır. Q – Switch lazer, koyu ten rengine sahip kişilerde bile güvenli ve etkili sonuçlar vermektedir. Karbon peelingi özel kılan en önemli özelliği ise işlemin özel bir karbon solüsyonu ile yapılmasıdır. Karbon peelingin özellikleri ve avantajları hakkında yazımızın devamında detaylı bilgi vereceğiz. Ankara’da karbon peeling uygulamaları ve fiyatları hakkında bilgi almak için ise Dr. Sevgi Kurtulmaz ile iletişime geçebilirsiniz.

Karbon Peeling Nedir?

Karbon peeling; özel bir karbon solüsyonu sayesinde lazerin lekelere daha güçlü etki etmesini sağlayan bir cilt uygulamasıdır. Adını da uygulamada kullanılan bu karbon solüsyonundan alır. Temel işlevi; cildin renk tonunun eşitlenmesi ve ışıl ışıl bir görünüm kazanmasıdır. Aynı zamanda cildin komple yenilenmesi ve kırışıklık görünümünün azalması amacıyla da uygulanabilmektedir. Lazer uygulamasında kullanılan karbon peeling, lazer cihazının cilt kusurlarını daha net görmesini sağlar. Karbon, özellikle melanin hücrelerinin yoğunlaştığı bölgedeki dokuların belirginleşmesini sağlar. Bu nedenle leke tedavisi denildiğinde ilk akla gelen lazer uygulamalarından biridir.

Karbon Peeling ile Hangi Cilt Kusurları Giderilebilir?

Karbon peeling, cildin yenilenmesini sağlar. Sağlıklı dokuları ortaya çıkararak, cildin pürüzsüz ve yumuşak olmasına yardımcı olur. Bu nedenle birçok cilt kusurunun tedavisinde yoğun etki gösterebilir. Karbon peelingin en etkili olduğu cilt kusurları;
  • Akne ve sivilce izleri
  • Derin skarlar
  • Gözenekler
  • Cilt tonu farklılıkları
  • Siyah noktalar
  • Kırışıklık ve ince çizgiler
Karbon peeling uygulaması, cilt kalitesinin yükseltilmesi amacıyla da düzenli olarak uygulanabilir. Böylece kırışıklık ve yıpranmaya karşı erken yaşlardan itibaren önlem almak mümkün olabilir.

Karbon Peeling Hangi Lazer ile Yapılır?

Karbon peeling uygulamasında Q – Switch lazerler kullanılır. Q – Switch lazerin avantajı; saniyenin milyarda biri kadar kısa sürede, sık atışlar yapmasıdır. Q – Switch lazer, cildi yıpratmayan, güvenilir şekilde yenilenmesini sağlayan bir lazer türüdür. Bu nedenle karbon peeling uygulamasında doku hasarı da oldukça az olmaktadır.

Karbon Peeling Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Karbon peelingin etkileri kısa sürede ortaya çıkar. İlk uygulamadan yaklaşık 2 – 3 hafta sonra cildin dokusu değişmeye başlar. Cilt tonu eşitlenmeye ve cilt ışıldamaya başlar.

Karbon Peeling Nasıl Yapılır?

Karbon peeling uygulamasında diğer lazer işlemlerinden farklı olarak özel karbon solüsyonları kullanılır.
  • Karbon solüsyonu cilde sürülür ve etkisini göstermesi için yaklaşık 10 dakika kadar beklenir. Bu süreçte karbon, cildin alt katmanlarına kadar etki eder ve hasarlı hücreleri boyar.
  • Karbon solüsyonu uygulandıktan sonra Q – Switch lazer ile cilt dokusu taranır. Q – Switch lazer, ciltte mikro düzeyde hasarlar yaratır. Bu hasar kalıcı olmasa da ciltte hızlı bir yenilenme sürecini başlatır. Böylece kolajen üretimi artar ve cilt daha esnek, pürüzsüz bir yapıya kavuşur.
  • Karbon solüsyonunun buradaki etkisi; hücreleri renklendirmesidir. Karbon uygulanan hücreler, lazer ışınlarını daha güçlü emerler. Lazer ışınlarının etki gücü arttıkça leke ve diğer cilt kusurlarının yok olması da kolaylaşır. Bu nedenle karbon peeling, lazer ışınlarının gücünü artırarak, yoğun etki sağlayan bir işlemdir diyebiliriz.

Karbon Peeling Kaç Seansta Yapılır?

Karbon peeling işleminde seans sayısı, kişinin ihtiyaçlarına göre belirlenmelidir. Eğer hedef cilt dokusunun yenilenmesi, güçlenmesi ve cildin ışıltılı ve temiz görünmesi ise tek seans bile yeterli olabilir. Ancak yoğun leke problemi olan kişilerde, lekelerin yoğunlaştığı bölgeye göre, seans sayısının artırılması gerekebilir. Genel olarak söyleyecek olursak; 5 – 10 seans uygulama karbon peeling için yeterlidir. Karbon peeling, cildi yoğun bir yenilenme sürecine soktuğu için her seans arasında 7 – 14 gün kadar beklemek sağlıklı bir karar olacaktır.

Ankara Karbon Peeling Fiyatları

Karbon peeling lazer uygulamaları içerisinde en çok tercih edilen, en etkili uygulamalardan biridir. Özellikle akne tedavisi görüp, kalan akne izlerinden de kurtulmak isteyen kişilerde yüksek oranda başarı elde edilmektedir. Karbon peelingin başarısında, uygulama yapan uzmanın deneyimi de büyük rol oynar. Seans sayısı ve tedavi süreci doğru planlandığında karbon peeling ile kusursuz bir cilde sahip olmak mümkündür. Ankara’da karbon peeling fiyatları hakkında detaylı bilgi almak isterseniz kliniğimizle doğrudan iletişime geçebilir ve dilediğiniz zaman randevu alabilirsiniz.