NEWS This is the latest News !

CO2 Lazerle Göz Altı Morluk Tedavisi

CO2 Lazerle Göz Altı Morluk Tedavisi

Günümüzde, CO2 lazerin etkin kullanım alanlarından biri de göz altı morluk tedavisidir. Göz altı morluklarının tedavisinde lazer kullanımı gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır. Çünkü doğuştan ya da ilerleyen yaşa bağlı ortaya çıkan bu morluklardan kurtulmak her zaman kolay olmamaktadır. Özellikle doğuştan var olan göz altı morluklarının tedavisi için dokuların derinlerine kadar etki eden, hasarlı hücrelerin yenilenmesini sağlayan bir tedavi tercih edilmelidir. CO2 lazer, bu etkiyi mükemmel bir şekilde göstererek, cildin parlak ve sağlıklı görünmesine yardımcı olmaktadır. CO2 lazer ile göz altı morluklarının tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için Dr. Sevgi Kurtulmaz ile iletişime geçebilirsiniz. Ankara’da bulunan kliniğimizi arayarak, tüm sorularınıza yanıt bulabilir; dilediğiniz zaman randevunuzu alabilirsiniz.

Göz Altı Morlukları Neden Olur?

Gözün alt kısımlarında oluşan kırmızı-mor dokular, göz altı morluğu olarak adlandırılmaktadır. Göz altındaki morlukların bir kısmı doğumsaldır. Bu nedenle çocukluk döneminden itibaren belirgindir. Yaşın ilerlemesi ve dokuların zayıflamasıyla birlikte bu morluklar giderek artabilir. Bu nedenle doğumsal göz altı morlukları, özellikle genç yaştaki hastalarımızda, morlukların artacağına dair kaygılar oluşturmaktadır. Dolaylı olarak özgüveni de olumsuz etkilemektedir. Göz altındaki morlukların bir diğer sebebi ise yaşlanmadır. Zamanla cilt dokuları yıpranıp, çökmeye başlar. Göz altındaki dokular da ince ve hassas olduğu için yaşlanmanın etkilerini çabucak belli ederler. Göz altındaki morlukların en rahatsız edici yanı; kişiyi olduğundan yaşlı ve yorgun göstermesidir. Bu amaca yönelik üretilen kozmetik ürünler morlukların kısa süre için kapanmasını sağlar. Ancak kişinin kendisi bu morluklardan rahatsız olabilir ve genellikle kalıcı bir çözüm aranır. Lazer, göz altı morluklarının tedavisinde tercih edilecek en iyi yöntemdir.
CO2 Lazer ile Göz Altı Morluk Tedavisi Nasıl Yapılır?
Lazer ile göz altı morluklarının tedavisinde genellikle CO2 lazer kullanılır. CO2 lazer sayesinde göz altı bölgesine yoğun ısı enerjisi gönderilir. Isı, ciltte yenilenme sürecinin başlamasına yardımcı olur. Aynı zamanda CO2 lazer, dokulara mikro hasarlar verir. Bu hasarların sağlık açısından hiçbir riski yoktur. Ancak yenileyici hücrelerin aktifleşmesindeki rolü büyüktür. Hem ısı hem de bu mikro hasarların etkisi ile cilt kendini onarmak için yoğun bir yenilenme sürecine girer. Bu süreçte ciltteki tüm dokular güçlenir ve cilt renk tonunun eşitlenmesi sağlanır.

Lazerle Göz Altı Morluk Tedavisinden Ne Zaman Sonuç Alınır?

Lazerle göz altı morluk tedavisinde ilk seanstan itibaren göz çevresi daha aydınlık ve genç bir görünüm kazanmaya başlar. CO2 lazer, aynı zamanda cilt gençleştirme etkisine de sahip olduğu için göz çevresindeki dokular sıkılaşır ve ince kırışıklıklar giderilir. İlk seanstan yaklaşık 1 hafta sonra, göz çevresindeki aydınlık gözle görülür şekilde fark edilir.

CO2 Lazerle Göz Altı Morluk Tedavisi Kaç Seansta Yapılır?

CO2 lazerle göz altı morluk tedavisi Ankara hızlıca sonuç alınır. Göz altlarındaki iyileşme ve aydınlık, ilk seanslardan itibaren kendini göstermeye başlar. Ancak en iyi sonuçlar için işlemin tekrar edilmesi gerekir. Seans sayısı ise kişinin cilt yapısına ve ihtiyaçlarına göre değişir. Çoğunlukla 1 – 2 seans yeterli olur. Eğer morluk çok belirginse ve kişinin cilt tipi çok hassassa seans sayısının artırılması gerekebilir. Göz altı bölgesi, ince yapılı ve hassas bir bölge olduğu için seans sayısının doğru planlanması önemlidir. CO2 lazerle göz altı morluk tedavisinde seanslar genellikle 5 – 10 dakika sürer. Seanslar sırasında kişinin ağrı ya da acı hissetmemesi için anestezik kremler uygulanabilir. Böylece CO2 lazerle göz altı morluk tedavisi, en hassas cilde sahip kişilerde bile, acısız ve ağrısız şekilde yapılabilmektedir.

Ankara CO2 Lazerle Göz Altı Morluk Tedavisi Fiyatları

Tüm lazer uygulamalarında olduğu gibi göz altı morluk tedavisinde de fiyatlar sabit değildir. Çünkü kişinin ihtiyaçları ve seans sayısı fiyatlar üzerinde belirleyicidir. Aynı zamanda, kişi göz altları ile birlikte tüm yüzünde gençleşme istiyorsa, lazer uygulamasının fiyatları artabilir. Lazer uygulamalarının fiyatları, klinikten kliniğe de değişebilir. Bu nedenle doğrudan kliniğimizle iletişime geçerek lazer uygulamaları ve göz altı morluk tedavisi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.