NEWS This is the latest News !

Karboksiterapi

Karboksiterapi Ankara

Karboksiterapi; vücudun belirli bölgelerine karbondioksit gazı enjekte edilerek yapılan ve bölgesel zayıflamayı hedefleyen bir uygulamadır. Zayıflama süreci birçok kişi için oldukça uzun ve emek isteyen bir süreçtir. Özellikle bölgesel yağlardan kurtulmak, zayıflama sürecinin en zorlu aşamalarından biridir. Birçok kişi, diyet ve egzersize rağmen istediği fit görünüme sahip olamamaktan, bölgesel yağlanmadan şikâyetçidir. Günümüzün çalışma koşulları ve hızlı beslenme alışkanlıklarımız nedeniyle bölgesel yağlanma, normal kiloda olan kişilerde bile görülebilmektedir. Karboksiterapi, uygulandığı bölgedeki yağ dokusunun parçalanmasını ve metabolizmanın hızlanmasını sağlayarak, zayıflama sürecine destek olur. Bu yazıda “Karboksiterapi nedir, nasıl yapılır?” gibi sorularınıza yanıt vereceğiz. Karboksiterapi ve diğer zayıflama uygulamaları hakkında daha detaylı bilgi almak için Ankara’da bulunan kliniğimiz Dr. Sevgi Kurtulmaz ile iletişime geçebilirsiniz.

Karboksiterapi Nedir?

Karboksiterapi; metabolizma hızının yükselmesini ve kan dolaşımının hızlanmasını sağlayan bir zayıflama uygulamasıdır. Karboksiterapi, oksijenin yağın biriktiği bölgelerde toplanmasını sağlayarak, yağ yakımını hızlandırır. Böylece zayıflama sürecine destek olur.

Karboksiterapinin Etkisi Nedir?

Karboksiterapi; yağ yakımı için karbondioksit gazının gücünü kullanan, modern bir zayıflama uygulamasıdır. Uygulamanın amacı; CO2 yardımı ile vücuttaki oksijen oranını artırmaktır. Vücuda enjekte edilen karbondioksit gazı, dokulara doğrudan nüfuz eder. Böylece oksijenin bölgede yoğunlaşmasını, cildin yenilenmesini ve kan akışının hızlanmasını sağlar. Metabolizmanın hızlanmasıyla birlikte yağ hücreleri de parçalanmaya ve vücuttan atılmaya başlar.

Cilt altındaki mikrodolaşımı hızlandırır.

Vücuda verilen karbondioksit gazı, uygulandığı bölgede oksijenin yoğunlaşmasını sağlar. Böylece uygulama yapılan miktarın 3 katı kadar oksijen oluşumu sağlanır.

Metabolizmayı hızlandırarak yağ yakım sürecine destek olur.

Vücudun su tutmasını engelleyerek, ödemin atılmasına yardımcı olur.

Cildin yenilenmesine ve gençleşmesine destek olur. Bu nedenle akne-sivilce izlerinin ve cilt lekelerinin giderilmesinde etkilidir.

Vücudun farklı bölgelerindeki çatlak görünümünü azaltır.

Cildin sıkılaşmasını ve pürüzsüzleşmesini sağlar.

Karboksiterapide Acı Hissedilir mi?

Karboksiterapi, enjeksiyon yöntemiyle yapılan bir işlemdir. Bu nedenle birçok hastamız acı hissedip hissetmeyeceği konusunda endişe duymaktadır. Uygulama sırasında hissedilen acı görecelidir. Kişinin acı eşiğine göre değerlendirilmelidir. CO2 gazı dokulara yayılırken hafif bir yanma hissedilebilir. Ancak bu etkinin kısa sürede geçtiğini, dayanılmaz bir acı olmadığını söyleyebiliriz. Karboksiterapi Zararlı mıdır? Karboksiterapi, bölgesel yağların yakımında kullanılan etkili ve güvenilir bir işlemdir. İçeriğinde cilde zarar veren herhangi bir bileşen barındırmaz. Bu nedenle deneyimli bir kişi tarafından, steril bir ortamda yapıldığı sürece gayet güvenilir bir işlemdir.

Karboksiterapi Kaç Seansta Yapılır?

Karboksiterapiden en iyi sonuçları alabilmek için işlemi seanslar hâlinde uygulamak gerekir. Uygulama yapılacak bölgeye, bölgedeki yağ oranına ve hedeflenen kilo kaybına göre seans sayısı da değişir. Genellikle 10 – 30 seans kadar uygulama yeterli olmaktadır.

Karboksiterapi Neden Yapılır?

Karboksiterapi, çok yönlü etkileri olan bir işlemdir. Yukarıda bahsettiğimiz gibi uygulamadan sonra hem cilt sıkılaşır ve yenilenir hem de yağ yakımı hızlanmış olur. Ancak günümüzde karboksiterapinin kullanım alanı genellikle bölgesel incelmedir. Özellikle diyet ve egzersize rağmen kilo vermekte zorlanan, bölgesel yağlanmadan şikâyetçi kişilerde oldukça başarılı sonuçlar elde edilmektedir.
  • Karboksiterapi yağ hücrelerini parçaladığı için aynı zamanda selülit tedavisinde de kullanılabilir.
  • Bölgesel yağlanmaya etkin ve pratik bir çözüm sunar.
  • Akne ve yara izlerinin tedavisinde kullanılabilir.
  • Çatlak tedavisinde de tercih edilmektedir.

Kimler Karboksiterapi Yaptırabilir?

Karboksiterapi zayıflama sürecinde tamamlayıcı bir tedavi olarak düşünülmelidir. 20 – 30 kilo gibi yoğun miktarda kilo vermek isteyen kişilerin öncelikle diyet ve egzersize öncelik vermesi tercih edilir. Çünkü bölgesel zayıflama uygulamaları genellikle normal kilo aralığında olan kişilerde etkin sonuçlar vermektedir. Karboksiterapi, aynı zamanda yoğun kilo verme sürecinden sonra, biriken yağların eritilmesi amacıyla da uygulanabilir. Karboksiterapi, güvenli bir uygulama olmasına rağmen bazı hassas hasta gruplarında riskli olabilir.
  • Hamile ve emzirenlerin
  • Şeker hastalarının
  • Kan pıhtılaşması ile ilgili hastalığı olanların
  • Emboli öyküsü veya riski olanların
  • Kanser hastalarının ya da kanser şüphesi olan kişilerin karboksiterapi yaptırmadan önce bir uzmana danışması tavsiye edilmektedir.

Ankara Karboksiterapi Fiyatları

Karboksiterapi Ankara fiyatlarında seans sayısı belirleyicidir. Seans sayısı arttıkça karboksiterapi fiyatları da yükselebilir. Bu noktada, kişinin ihtiyaçları dikkate alınmalıdır. Ankara’da karboksiterapi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilir; karboksiterapi fiyatlarımızı öğrenebilirsiniz.