NEWS This is the latest News !

Yara, Ameliyat İzi ve Çatlak Tedavisi

Yara, Ameliyat İzi ve Çatlak Tedavisi Ankara

Yara, ameliyat izi ve çatlakların tedavisi, günümüzde lazer teknolojisinin en aktif kullanıldığı alanlardan biridir. Yara ve çatlaklar, sağlık açısından ciddi problemlere neden olmamasına rağmen estetik kaygılara neden olurlar. Özellikle vücudun görünen bölgelerindeki, derin yara izleri kişinin kıyafet seçimini ve özgüvenini olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle çoğunlukla tedavi edilmesi tercih edilir. Günümüzün modern imkânları ve gelişen teknoloji sayesinde, yara ve çatlakların tedavisi lazerle yapılabilmektedir. Oldukça kolay, konforlu ve etkili olan lazer seanslarından sonra yaraların görünümünde belirgin azalma olur; hafif yaralar ise tamamen silinebilir. Yara, ameliyat izi ve çatlakların tedavisinde lazer kullanımı hakkında detaylı bilgi almak için Ankara’da bulunan Dr. Sevgi Kurtulmaz arayabilir; randevu alabilirsiniz.

Yara ve Çatlaklar Nasıl Tedavi Edilir?

Çevremizde birçok kişinin yara izi ve çatlaklardan sık sık şikâyet ettiğini görürüz. Bunlar, kalıcı ve tedavisi oldukça zor olan cilt kusurlarıdır. Görüntüleri de pürüzsüz bir cildin kusursuzluğunu bozar. Yara, ameliyat izleri ve çatlaklara çözüm arayan kişilere en iyi seçenek ise lazer uygulamalarıdır. Lazer, cerrahinin aksine, kısa sürede sonuç veren bir işlem olduğu için yara ve çatlak tedavisinde oldukça avantajlı bir seçenektir. Yara ve çatlakların tedavi edilmesi, cildin sağlıklı görünümüne kavuşmasını sağlarken, kişinin sosyal yaşamında da kendini iyi hissetmesini sağlar. Çünkü yüz vb. direkt göze çarpan bölgelerde yaralara sahip olan kişiler için bu durum ciddi özgüven sorunlarına neden olabilmektedir.

Lazer ile Yara Tedavisi Nasıl Yapılır?

Lazer ile yara tedavisinde ablatif (soyucu) etkisi olan CO2 lazerler kullanılır. CO2 lazer, ciltte minimal düzeyde hasar yaratır. Bu hasarın onarılması için hücreler harekete geçer. Bölgedeki onarıcı hücrelerin aktifleşmesi ve kan akışının hızlanması sayesinde cilt bir bütün olarak onarım sürecine girer. Bu sırada geçmişte var olan yaraların da tedavi edilmesi, ciltte pürüzsüz, yeni bir tabakanın oluşması sağlanır. CO2 lazer yalnızca yaranın olduğu bölgeye etki eder. Bu nedenle çevre dokulara herhangi bir zarar gelmez.

Lazer ile Yara ve Çatlak Tedavisi Kaç Seansta Yapılır?

Ankara lazer ile yara ve çatlak tedavisinde seans sayılarını belirleyen hastalarımızın ihtiyaçlarıdır. Trafik kazası vb. kazalara bağlı oluşan yara izleri daha derin ve büyük olabilmektedir. Benzer şekilde ameliyat yaraları da öyle… Bu yaraların tedavisinde daha fazla seans uygulanması gerekebilir. Küçük yanık ve kesiklerin tedavisi ise kısa sürede tamamlanabilir. Ortalama olarak söyleyecek olursak; yaklaşık 3 – 5 seans yeterlidir. Bu süreçte cildin yıpranmaması için seanslar arasına 3 – 4 hafta zaman konulması tercih edilir.

Lazer ile Tüm Yara İzleri Tedavi Edilebilir mi?

Lazer tedavisi ile birçok yara izi yok edilebilir. Ya da izler daha silik hâle getirilebilir. Bu yara izleri: Yanık izleri: Cildin yüksek ısıya maruz kalması sonucu oluşan izlerdir. Ciltte pütürlü, karmaşık bir görünüm yaratırlar ve ten renginden farklı renklerde olabilirler. Yanık izleri genellikle kol, göğüs, karın ve sırt bölgesinde belirgin şekilde görülür. Lazer tedavisi sayesinde izlerin görünümünde belirgin azalma olacaktır. Kesik İzleri: Lazerin etkili olduğu bir diğer yara türü de kesik izleridir. Kağıt kesiği gibi küçük kesikler çoğunlukla hiçbir iz bırakmadan iyileşir. Ancak bıçak ve ustura gibi keskin aletlerin bıraktığı yaralar kalıcıdır. Bu izler de lazer sayesinde tedavi edilebilmektedir. Ameliyat İzleri: Günümüzde uygulanan laparoskopik ameliyatlar yani kapalı ameliyatlar sayesinde ameliyatlı bölgede iz kalmamaktadır. Ancak kalp hastalıkları ve bazı diğer rahatsızlıklar için tek tedavi yöntemi hâlâ açık ameliyattır. Açık ameliyatta, ameliyat bölgesine derin ve büyük bir kesi yapıldığı için iz kalır. Kişiler ameliyattan sonra lazer yaptırarak bu izlerden büyük oranda kurtulabilmektedir. Çatlaklar: Çatlaklar; sık kilo alıp veren kişilerde, cildin esnemesine bağlı olarak deride oluşan çizgilerdir. Karın ve kalça bölgesinde yoğun olarak bulunurlar. Mayo, bikini ve şortların estetik görünümünü bozduğu için birçok kişi tarafından rahatsız edici bulunurlar. Özellikle kadın hastalarımız, yaz aylarından önce lazer yaptırarak çatlak görünümünden kurtulabilirler.

Ankara Yara, Ameliyat İzi ve Çatlak Tedavisi

Yara, ameliyat izi ve çatlak tedavisi, günümüzde lazer uygulaması yapan birçok klinikte yapılmaktadır. Ancak tüm lazer uygulamalarında olduğu gibi yara ve çatlakların tedavisinde de doktorun deneyimi oldukça önemlidir. Yara, ameliyat izi ve çatlak tedavisi fiyatlarını değerlendirirken doktorun deneyimi ve kliniğin koşulları dikkate alınmalıdır. Aynı zamanda vücudun her bölgesinde, yaranın büyüklüğüne göre de fiyatlar değişebilmektedir. Bu nedenle yara ve çatlak fiyatlarımızı öğrenmek için kliniğimizle doğrudan iletişime geçebilir; detaylı bilgi alabilirsiniz.