NEWS This is the latest News !

Saç Dökülmesi Tedavisi

Saç Dökülmesi Tedavisi ANKARA

Saç dökülmesi Ankara, kıl köklerinin zayıflaması nedeniyle saçların azalmasına ve güçsüzleşmesine neden olan bir saç problemidir. Hem kadınlar hem de erkekler saç dökülmesi sorunu ile karşı karşıya kalabilir. Saç dökülmesi mevsimlerin ya da hormonal değişimlerin sonucu olarak dönem dönem yaşanabilir. Ancak uzun süre devam eden, saçın seyrekleşmesine neden olan saç dökülmelerinin tedavi edilmesi gerekir. Çünkü saçlar, dış görünüşümüz üzerinde oldukça etkilidir. Özellikle erkek tipi kelleşmede ciddi miktarda saç kaybı söz konusu olabilir. PRP ve Fibrocell gibi modern cilt uygulamaları sayesinde, saç ekimine gerek duyulmadan da saç dökülmesi tedavi edilebilmektedir. Ankara’da PRP, Fibrocell ve diğer ameliyatsız cilt uygulamalarımız hakkında bilgi almak için Dr. Sevgi Kurtulmaz ile iletişime geçebilirsiniz.
+ 0
YEARS ON MARKET

Saç Dökülmesi Neden Olur?

Günlük 100 – 150 tel saç kaybı herkes için normaldir. Ancak saçların bundan fazla dökülmesi bir sorun olarak kabul edilir. Saç dökülmesi farklı nedenlerle meydana gelebilir. Kellik, çoğunlukla erkeklere özgü bir durumdur. Yapısal nedenlerle kadınlarda tamamen kellik görülmesi oldukça nadirdir. Ancak kadınlarda da yoğun şekilde saç dökülmesi yaşanabilir. Bu da kişinin bakımlı ve çekici görünmesine engel olur. Saç dökülmesinin yaygın nedenleri: Stres Düzenli kullanılan ilaçların yan etkileri (kemoterapi ve kanser ilaçları örnek verilebilir.) Saç derisindeki mantar ve bakteri enfeksiyonları Yanma vb. travmaya bağlı saç dökülmeleri Demir vb. bazı vitaminlerin eksikliği Genetik faktörler Saç dökülmesi bazı durumlarda da hastalık habercisidir. Saçkıran, tiroid rahatsızlıkları, hormonal bozukluklar, cilt kanserleri bunlardan bazılarıdır. Bununla birlikte beslenme ile ilgili sorunlar da (aşırı zayıflık vb.) saç dökülmesine neden olabilir.

Kadınlarda görülen
saç dökülmeleri ise;

  • Hamilelik
  • Menopoz
  • Adet dönemlerine bağlı olarak ortaya çıkabilir. Özellikle menopoz sonrasında saçta hem yapısal değişimler (cansızlık, matlık vb.) hem de yoğun dökülme görülebilir.

Fibrocell ile Saç Dökülmesi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Fibrocell yani kök hücre tedavisi, ciltteki yağ hücreleri kullanılarak yapılan bir tedavidir. Kök hücreler, vücudumuzda bulunan, farklı işlevdeki hücrelere dönüşme özelliğine sahiptir. Bu nedenle hasar oluşan bölgelere uygulandığında, onarım için hızlı bir şekilde harekete geçerler. Saç kökleri de kök hücre içerir. Saç diplerine eklenen kök hücreler, ölü hücrelerin aktifleşmesini sağlayarak, yeni saç oluşumunu destekler. Mevcut saçların da köklerine daha sıkı tutunmasına yardımcı olur. Kök hücre tedavisinde, kişinin kasık, kol altı ya da kulak arkası gibi görünmeyen bölgelerinden alınan ufak doku örnekleri kullanılır. Bu parçadan alınan kök hücreler sayesinde milyonlarca kök hücre yeniden saç derisine enjekte edilir. Böylece hem saç dökülmesi engellenir hem de saçlar yeniden sağlıklı bir görünüme kavuşur.

PRP ile Saç Dökülmesi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Açılımı “Platelet Rich Plasma” olan PRP tedavisi, hem cilt sorunlarının hem de saç dökülmesinin tedavisinde başarılı sonuçlar verir. Kişinin kendi kanından alınan platelet yani yenileyici hücreler ile yapıldığı için tamamen güvenli bir işlemdir. Platelet hücreler, cildin onarıcı hücreleridir. Bulunduğu bölgedeki ölü hücrelerin temizlenmesine, yeni dokuların oluşturulmasına ve mevcut dokuların güçlendirilmesine katkıda bulunurlar. Saç dökülmesine neden olan kıl kökleri; ölü kıl kökleridir. Platelet hücreler, bu köklerin yeniden canlanmasına yardımcı olur. Mevcut kıl köklerini güçlendirerek saç dökülmesini engeller. PRP tedavisinde, platelet hücreleri çoğaltmak için kişinin kendi kanından örnek alınır. Bu kan santrifüj cihazında yoğunlaştırılır. Steril ve tam teşekküllü laboratuvar koşullarında çoğaltılan platelet hücreler saç köklerine enjekte edilir. Böylece ciltte hızlı bir onarım ve yenilenme süreci başlar. PRP tedavisi, genellikle genetik faktörlere bağlı saç dökülmesi yaşayan kişilerde oldukça etkili sonuçlar verir. Gerekli durumlarda PRP tedavisi, mezoterapi ile kombine uygulanabilir.

Mezoterapi ile Saç Dökülmesi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Saç dökülmesi Ankara tedavisinde kullanılan bir diğer yöntem ise mezoterapidir. Mezoterapi; vitamin, mineral ve aminoasitler sayesinde cildi besleyen ve güçlendiren bir uygulamadır. Hazırlanan karışımlar cilde enjekte edilir. Bu nedenle dokulara doğrudan etki eder. Mezoterapi, saç dökülmesini engellemek amacıyla da uygulanabilir. Hazırlanan özel karışım, saç köklerine enjekte edilir. Saç köklerinin güçlenmesi, saçların besleyici vitaminlerle onarılması sağlanır.

Saç Dökülmesi Tedavi Edilebilir mi?

Saç dökülmesi uzun yıllardır engellenemez bir sorun olarak görülüyordu. Ancak modern cilt uygulamaları sayesinde bu algı yavaş yavaş yıkılmaya başlandı. Günümüzde, PRP, mezoterapi ve Fibrocell (Kök Hücre Tedavisi) sayesinde hiçbir cerrahi kesi olmadan da saç dökülmesi engellenmektedir. PRP ve Fibrocell tedavileri, yalnızca saç dökülmesini engellemekle kalmaz; saçların daha güçlü ve parlak olmasına da yardımcı olur. Bu nedenle saç ekimi ile birlikte en çok tercih edilen saç dökülmesi tedavisi yöntemlerindendir.

Ankara Saç Dökülmesi Tedavisi Fiyatları

Saç dökülmesini engellemek amacıyla yapılan bu uygulamalar, kişinin kendi ihtiyaçlarına göre planlanır. Tercih edilen seans sayısı vb. değişkenler de saç dökülmesi tedavisinin fiyatlarını etkiler. Bu nedenle PRP tedavisi, mezoterapi ve fibrocell fiyatlarımızı öğrenmek için kliniğimizle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.