NEWS This is the latest News !

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi Ankara

Günümüzde, lazer tedavisinin aktif olarak kullanıldığı alanlardan biri de kılcal damarların tedavisidir. Kılcal damarlar, sağlık açısından problem yaratmasa bile görünüm olarak kişiyi rahatsız edebilir. Özellikle yüz ve el gibi bölgelerde yoğunlaşan kılcal damarlar hemen göze çarpar. Bu durumda kılcal damar görünümünün azaltılması tercih edilebilir. Lazer ile kılcal damar tedavisi, genellikle Q – Switch Nd: Yağ lazer ile yapılan bir uygulamadır. Lazerin kılcal damar üzerindeki en önemli etkisi; doğrudan hemoglobin hücrelerine etki etmesidir. Q – Switch lazer ve kılcal damar tedavisi hakkında Dr. Sevgi Kurtulmaz detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kılcal Damarlar Neden Oluşur?

Kılcal damarlar, vücudumuzda bulunan ince damar yapılarıdır. Cilt dokusunun altında bulunur ve kanın sağlıklı bir şekilde, tüm vücuda yayılmasına yardımcı olurlar. Çeşitli nedenlerle genişlediklerinde ise yüzeye çıkar ve belirginleşirler. Kılcal damarlar yaygın olarak;
  • Genetik yatkınlık
  • Zararlı alışkanlıklar; alkol, sigara ve uyuşturucu kullanımı
  • Uzun süre ve korunmasız şekilde güneş ışınlarına maruz kalma
  • Gebelik ve hormonal sorunlara bağlı olarak ortaya çıkarlar.

Kılcal Damarlar Lazer ile Nasıl Tedavi Edilir?

Günümüzde kozmetik ürünler çeşitlenmiş ve birçok cilt sorununa yanıt verir hâle gelmiştir. Bu nedenle kılcal damarların tedavisinde de krem vb. ürünlerden destek alınabilir. Ancak kılcal damar tedavisinde en etkili yöntem lazerdir. Çünkü haricen uygulanan kozmetik ürünler, cildin alt katmanlarına etki etmez ve tedavi için yetersiz kalabilirler. Lazer ise cildin alt katmanlarına etki eder. Kılcal damar görünümüne neden olan hemoglobin hücrelerini hedef alır. Cildin yeniden pürüzsüz olmasını, onarılmasını ve yenilenmesini sağlar.

Lazer ile Kılcal Damar Tedavisinde Hangi Lazer Kullanılır?

Lazer ile kılcal damar tedavisinde Nd: Yağ lazer kullanılır. Nd: Yağ lazer, 1064 nm dalga boyu sayesinde cildin derinlerine kadar ulaşan bir lazerdir. Bu nedenle kılcal damarlara kolayca etki eder. Uygulama sırasında lazer cihazı ile kılcal damarların yoğun olduğu bölgeler taranır.

Lazer ile Kılcal Damar Tedavisi Kaç Seans Sürer?

Lazer ile kılcal damar tedavisinde, cildin yenilenme süreci ilk seanstan itibaren başlar. Ancak işlemden en etkili sonuçların alınması için seansların tekrarlanması gerekir. Lazer ile kılcal damar tedavisinde seans sayısı ise kılcal damarların yoğunluğuna göre belirlenir. Her seans yaklaşık 15 – 30 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır. Tüm lazer uygulamalarında olduğu gibi seansların arasına 4 – 6 hafta zaman koymak ve cildin toparlanmasını beklemek doğru karar olacaktır.

Lazer ile Kılcal Damar Tedavisinde Acı Hissedilir mi?

Lazer ile cilt uygulamaları yapılırken az da olsa acı hissedilebilir. Hissedilen acının yoğunluğu ise cildin hassasiyetine ve kişinin acı eşiğine bağlıdır. Bazı hastalarımızda, hiçbir anestezik krem olmadan da uygulama yapılabilmektedir. Özellikle kısa seanslarda dayanılmaz acı söz konusu olmamaktadır. Ancak hastalarımızın konforlu olması ve kendini rahat hissetmesi için gerekli durumlarda anestezik krem uygulaması yapılabilmektedir. Böylece kılcal damar tedavisi herkes için rahat ve etkili şekilde tamamlanmaktadır.

Ankara Kılcal Damar Tedavisi Fiyatları

Kılcal damar tedavisi, tamamen kişinin ihtiyaçlarına ve cilt yapısına göre planlanması gereken bir süreçtir. Bu nedenle seans sayısı ve sıklığı kişiden kişiye değişmektedir. Aynı zamanda uygulama yapılan bölgenin özellikleri de kılcal damar tedavisinde önemlidir. Kılcal damar tedavisi, alanında uzman bir doktor tarafından yapıldığında oldukça güvenilirdir. Lazer, kılcal damarların kendisine zarar vermez. Yalnızca hemoglobin hücrelerine etki ederek damarların belirgin görünmesini engeller. Bu nedenle kılcal damar görünümünden rahatsız olan birçok kişi lazer sayesinde yeniden ışıl ışıl bir cilde sahip olabilmektedir. Ankara’da lazer fiyatları ve kılcal damar tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için doğrudan kliniğimizle iletişime geçebilir ya da randevu alabilirsiniz.