NEWS This is the latest News !

Leke Tedavisi

Leke
Tedavisi

Leke tedavisi Ankara; lazer ve radyofrekans teknolojileri kullanılarak, yaygın görülen birçok leke türüne çözüm getirmeyi amaçlayan tedavilerdir. Lekeler, cildimizdeki melanin hücrelerinin çeşitli nedenlerle yoğunlaşması sonucunda oluşur. Melanin hücreleri, hepimizin vücudunda bulunan ve cildimize renk veren hücrelerdir. Ancak kümeleştiğinde cilt lekelerine neden olur ve estetik kaygılara yol açarlar. Günümüzün modern cilt uygulamaları sayesinde, akne lekeleri başta olmak üzere, birçok cilt lekesi tedavi edilebilir. Cilt daha sağlıklı, pürüzsüz ve ışıltılı bir görünüme kavuşabilir. Yazımızın devamında en etkili leke tedavi yöntemlerinden olan lazer, radyofrekans ve kimyasal peeling uygulamalarından bahsedeceğiz. Leke tedavisi ve fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için ise Ankara’daki kliniğimiz Dr. Sevgi Kurtulmaz ile iletişime geçebilirsiniz.

Lekeler Neden Olur?

Lekeler, doğuştan olabileceği gibi cildimizi yıpratan dış etkenler nedeniyle de ortaya çıkabilir. Doğuştan var olan lekeler “doğum lekesi” olarak bilinir. Sonradan ortaya çıkan lekelerin nedeni ise güneş, akne ve sivilceler, yara izleri, çatlaklar ve yaşlılık olabilir. Çoğu lekenin nedeni, cildin alt katmanlarında melanin hücrelerinin yoğunlaşmasıdır. Lekelerin etkin şekilde tedavi edilebilmesi için bu melanin hücrelerine etki edecek, melanin kümelerinin parçalanmasını sağlayacak uygulamalara ihtiyaç vardır. Bu etkiyi sağlayan en başarılı cilt uygulamaları ise lazer ve radyofrekanstır.

Lekeler Nasıl Tedavi Edilir?

Leke tedavisi Ankara için birçok kişi ilk olarak kozmetik ürünleri veya doğal tedavi yöntemleri denemektedir. Bu yöntemler iyileştirici etkilere sahip olsa da lekelerin tamamen yok edilmesinde yetersiz kalır. Haricen uygulanan krem ve losyonlar, cildin yeterince derinlerine etki edemezler. Bu nedenle dokulara ulaşan ve cildin komple yenilenmesine yardımcı olan uygulamaları tercih etmek daha etkili sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Kimyasal peeling, radyofrekans ve lazer uygulamaları dokulara doğrudan ulaşabildiği için birçok cilt lekesinin tedavisinde etkili sonuçlar verir.

Lazer ve Radyofrekans ile Leke Tedavisi

Lazer ve radyofrekans ile yapılan uygulamalar, cildin ısınmasını ve uyarılmasını sağlayarak, melanini parçalayacak hücrelerin çoğalmasına yardımcı olur.

Lazer ile Leke Tedavisi

Günümüzde cildin canlanması, yenilenmesi ve gençleşmesi için en çok tercih edilen yöntemlerden biri de lazerdir. Lazer, cilde uyguladığı yoğun ısı enerjisi sayesinde onarıcı hücrelerin aktifleşmesini ve cildin sıkılaşmasını sağlar. Uygulama yapılan bölgede sıkılaşma ve aydınlanma görülür. Lazer, dokuların canlanmasını sağlayarak fazla melanini parçalar ve vücuttan atılmasına yardımcı olur.
  • Güneş lekeleri
  • Çiller
  • Doğum lekeleri
  • Sivilce lekeleri
  • Çatlaklar
  • Yanık izleri lazerle giderilebilir. Lazerle leke tedavisinde en çok tercih edilen lazerlerin başında ise CO2 lazer gelir. Uygulama yapan kişinin lazerin etki alanını belirleyebildiği, non-ablatif bir uygulama olduğu için oldukça güvenlidir. Etkileri kısa sürede görülmeye, ilk seanstan itibaren cilt aydınlanmaya başlar.

Radyofrekans ile Leke Tedavisi

Leke tedavisinde sıkça tercih edilen bir diğer yöntem ise radyofrekanstır. Radyofrekans; radyo dalgalarının yarattığı ısı sayesinde birçok cilt kusurunun yok edilmesini sağlar. Ameliyatsız bir işlem olması ve diğer cilt uygulamalarına göre daha kısa sürede tamamlanması nedeniyle sıkça tercih edilmektedir.

Kimyasal Peeling ile Leke Tedavisi

Kimyasal peeling ise bakım rutinlerinin parçası olan, klasik peeling işlemlerine benzer. Hazırlanan özel solüsyon cilde uygulanır ve bekletilir. Ancak kimyasal peeling, evlerde uygulanabilecek bir peeling türü değildir. Sadece uzman doktorlar tarafından, klinik ortamında yapılır. Bunun nedeni kimyasal peeling karışımında kullanılan asitlerin soyucu etkiye sahip olmasıdır. Bu nedenle karışımın mutlaka doğru oranlarda, kişinin cilt yapısına uygun şekilde hazırlanması gerekir. Kimyasal peeling genellikle kış aylarında tercih edilir. Leke Tedavisinden Sonra; Güneşten korunma her zamankinden daha önemli hâl alır. Çünkü bu işlemler genellikle lekelerin olduğu, hasarlı dokuları yok eder ve cildin sağlıklı katmanlarını ortaya çıkarır. Bu da cildin her zamankinden hassas olması demektir. Bu nedenle leke tedavisinden sonra en az 30 koruma faktörüne sahip, etkili güneş ürünlerinin kullanılmasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde ciltte yeni lekeler oluşabilir.

Ankara Leke Tedavisi Fiyatları

Leke tedavisinin hangi yöntemle yapılacağı, seans sayıları ve kişinin ihtiyaçları leke tedavisi fiyatlarında etkilidir. Bu nedenle leke tedavisi süreci her hastaya özel olarak planlanmalıdır. Lekenin türüne uygun işlem tercih edilmeli; tüm süreç steril ortamlarda, güvenilir hekimler tarafından yönetilmelidir. Ankara’da leke tedavisi fiyatlarını öğrenmek için kliniğimizle iletişime geçebilir ve bu konuda detaylı bilgi alabilirsiniz.