NEWS This is the latest News !

Buz Lazer

Buz Lazer Ankara

Buz lazer Ankara; 810 nm dalga boyuna sahip, doğrudan kıl köklerini hedef alan lazer uygulamasıdır. Bu nedenle tüm cilt renklerinde, hem kalın hem de ince tüy yapılarının yok edilmesinde güvenle kullanılır. Farklı cilt tiplerine ve kıl yapılarına özel olarak üretilen lazer türleri sayesinde istenmeyen tüylerden hem güvenli hem de konforlu şekilde kurtulmak mümkündür. Bu lazer türlerinden biri de Buz lazerdir. Etki alanı ve uygulama şekli ile diğer lazerlerden ayrılan Buz lazer, özellikle ince, göze batmayan tüylerin epilasyonunda sık sık tercih edilen lazer yöntemidir. Alexandrite ve Nd: Yağ lazer kadar güvenli ve etkili olan Buz lazer de günümüzde en çok tercih edilen lazer türlerinden biridir. Yazımızın devamında, Buz lazer hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz. Buz lazer ve diğer lazer uygulamaları hakkında bilgi almak için ise Dr. Sevgi Kurtulmaz ile iletişime geçebilirsiniz.

Buz Lazer Nedir?

Buz lazer, kademeli ısıtma özelliğine sahip bir Buz lazer teknolojisidir. Çoğunlukla Soprano tipi lazer cihazları ile uygulanır. Kademeli ısıtma özelliğine sahip olan buz lazer, yüksek enerji seviyesini güvenli bir şekilde uygulayabildiği için ince yapılı kıllarda bile etkilidir. Buz lazerin en önemli avantajlarından biri de başındaki soğutucu kısımdır. Buz lazer, safir başlığı sayesinde uygulama yapılan bölgeyi serinletir. Böylece hassas cilt yapısına sahip kişilerin bile gönül rahatlığı ile lazer uygulaması yaptırmasına yardımcı olur. Yanık vb. tahriş riskini en aza indirir.

Lazer Epilasyon

Alexandrite ve Nd: Yağ lazer, uzaktan atışlarla yapılan lazer uygulamalarıdır. Buz lazer epilason, bu noktada da diğer lazer türlerinden farklıdır. Buz lazer uygulamasında lazer başlığı cilt ile doğrudan temas eder. Başlığın daha rahat hareket edebilmesi için özel bir jel kullanılır. Lazer Epilasyon işlemleri hakkında detaylı bilgi almak isteyen ziyaretçilerimiz bize telefon ile ya da whatsapp dan ulaşabilirler.

Buz Lazer mi Alexandrite Lazer mi Yaptırmalıyım?

Alexandrite lazer de Buz lazer de günümüzde kullanılan modern ve etkili lazer işlemleridir. Her ikisi de FDA onaylı, güvenilir cihazlardır. Burada belirleyici olan; kişinin cilt yapısı ve ihtiyaçları olacaktır. Genel çerçeveden bakacak olursak;

Buz lazer ile Alexandrite Lazerin farkları nelerdir?

Buz lazer 810 nm; Alexandrite lazer ise 755 nm dalga boyuna sahiptir. Buz lazer daha derindeki kıl köklerine etki eder. Bu nedenle, kişinin acı eşiğine de bağlı olarak, Buz lazerde hissedilen acı biraz daha fazla olabilir. Buz lazer, melanin hücrelerini görmediği için tüm cilt tiplerinde uygulanabilir. Alexandrite lazer ise açık ten rengine sahip kişilere uygundur. Alexandrite lazer, geniş başlığı ve yüksek enerji gücü sayesinde daha hızlı bir uygulamadır diyebiliriz. Buz lazerde ise etki hızı daha düşüktür. Buz lazer genellikle ince tüy yapısında tercih edilir. Bu nedenle kıl yoğunluğu fazla olan kişilerde Alexandrite lazerden sonra kalan hafif kılların yok edilmesi için Buz lazer tercih edilebilir.

Buz Lazer Acıtır mı?

Lazer uygulamalarında hissedilen acı, kişinin acı eşiğine bağlıdır. Bu nedenle acı eşiği yüksek olan kişiler için uygulama daha rahat geçmektedir. Ancak yeni nesil lazer cihazlarının özel, soğutucu başlıkları sayesinde acı eşiği düşük olan kişiler de ağrısız, sızısız lazer yaptırabilmektedir. Buz lazer başlık kısmında özel bir soğutucu modül bulunur. Bu modül, uygulama yapılan bölgenin uyuşmasına yardımcı olur. Böylece hasta açısından da konforlu ve ağrısız bir tedavi süreci olacaktır.

Buz Lazer Kaç Seans Uygulanır?

Kişinin kıl yoğunluğuna ve uygulama yapılacak bölgelere göre Buz lazerde ihtiyaç duyulan seans sayısı da değişebilir. Tüm vücuda yapılan lazer işlemleri daha uzun sürebilmektedir. Aynı zamanda kıl kökü güçlü ve kıl yoğunluğu fazla olan kişilerde de daha fazla seansa ihtiyaç duyulabilir. Ortalama olarak söyleyecek olursak; 4 – 8 seans, Buz lazer için yeterli olmaktadır.

Buz Lazer Kılları Tamamen Yok Eder Mi?

Buz lazer epilasyon özellikle kol yüz boyun omuz gibi kılların daha ince olduğu bölgelerde kullanılmaktadır. Buz lazer uygulandığı bölgedeki kılları büyük ölçüde yok eder. Ancak hastanın ten rengi, kıl rengi ve hormonal durumu buz lazer tedavi başarısını etkilemektedir.

Ankara Buz Lazer Fiyatları

Buz lazer de Alexandrite ve Nd: Yağ lazer gibi Amerikan İlaç ve Gıda Dairesi (FDA) onaylı bir cihazdır. Bu nedenle güvenlidir. Doğru teknikle, deneyimli kişiler tarafından uygulandığında yan etkisi yok denecek kadar azdır. Bu nedenle güvenilir bir klinikte yapıldığı sürece, kişinin hem zaman hem de para açısından ciddi şekilde tasarruf etmesine yardımcı olur. Buz lazer epilasyon fiyatları; kişinin ihtiyacı olan seans sayısına göre , uygulama yapılan bölgeye ve bölgenin büyüklüğüne göre değişmektedir. Kliniğimizde alexandrite, Nd Yag ve buz lazer epilasyon fiyatları cihaz farkı gözetmeksizin aynı bölgeler için aynı olacak şekilde belirlenmiştir.  Kliniğimize başvuran hastalarımızın maksimum etkiyi alabilmeleri için cihaz seçiminde bize kolaylık sağlamaktadır. Vücudun farklı bölgeleri için de Buz lazer fiyatları değişebilir. Bu nedenle Buz lazer fiyatlarımızı öğrenmek için kliniğimizle doğrudan iletişime geçebilir; detaylı bilgi alabilirsiniz.