NEWS This is the latest News !

Cilt Gençleştirme

Cilt Gençleştirme Ankara

Yaşlanma, güneş, hava kirliliği vb. birçok etkene bağlı olarak cildimiz yıpranır. Yıpranan ciltte kırışıklık ve sarkmalar oluşmaya başlar. Bu deformasyonlar, kişiyi olduğundan yaşlı gösteren, yüze yorgun ifade katan cilt kusurlarıdır. Bu ifadeyi yüzünden silmek ve kaç yaşında olursa olsun gençliğini korumak isteyen kişiler, cilt gençleştirme uygulamaları sayesinde bu kusurlardan kurtulabilmektedir. Günümüzün modern cilt uygulamaları sayesinde, cilt gençleştirme işlemleri ameliyatsız olarak da yapılmaktadır. Bu da cilt kusurlarından kurtulmak ve sağlıklı bir cilde sahip olmak isteyen hastalarımıza büyük avantajlar sunmaktadır. Yazımızın devamında ameliyatsız yüz gençleştirme işlemleri hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ankara’da cilt gençleştirme hakkında tüm merak ettiklerinizi Dr. Sevgi Kurtulmaz danışabilir; fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Cilt Gençleştirme Uygulamaları Nelerdir?

Cilt gençleştirme Ankara uygulamalarının temel prensibi; kırışıklık, leke, sarkma gibi cildi yaşlı ve yorgun gösteren tüm kusurları ortadan kaldırmaktır. Özellikle sarkmaların toparlanması için uygulanan cerrahi işlemler olduğu gibi ameliyatsız yüz germe işlemleri de tercih edilmektedir. Hem işlemden sonra iyileşme süresi kısa olduğu için hem de enfeksiyon riski olmadığı için bu işlemler çok avantajlıdır. Alın, burun, kaşlar ve dudak bölgesi başta olmak üzere yüzdeki tüm bölgelere yapılabilen bu işlemler, pratik ve etkilidir. Lazer, kimyasal karışımlar, radyofrekans cihazları ve silikon ipler ameliyatsız yüz germede en çok tercih edilen yöntemlerdir. Bunun yanında kişinin kendi vücudundan alınan kan ve doku örnekleri ile yapılan PRP ve fibrocell tedavilerinin cilt gençleştirmede kullanılması da giderek yaygınlaşmaktadır. Bu uygulamaları daha detaylı inceleyecek olursak;
 • Kimyasal Peeling: Kimyasal peeling, cildi yenileyen ve ölü deriyi yok eden özel asitler yardımı ile yapılır. Kış aylarında, yüze haricen uygulanır. Özellikle cilt tonunun eşitlenmesi, gözenek ve leke görünümünün azalmasında etkilidir.
 • PRP Tedavisi: Kişinin kendi kanından alınan platelet hücrelerin zenginleştirilmesi ve yeniden cilde enjekte edilmesi ile yapılan bir işlemdir. Cildin canlanmasına, dokuların hacim kazanmasına ve cilt kusurlarının azalmasına yardımcı olur.
 • Yüz Mezoterapisi ve Vitamin Enjeksiyonu: İçeriğindeki bol miktarda aminoasit ve vitamin ile cildin canlanmasını sağlar. Kozmetik ürünlerin etki edemediği cilt dokularına da ulaşarak cildin ihtiyacı olan tüm desteği almasına yardımcı olur.
 • Hyaluronik Asit Uygulamaları: Hyaluronik asit, cildin doğal nem kaynağıdır. Normalde cildin kendi dokusunda da bulunmasına rağmen, cilt yaşlandıkça hyaluronik asit miktarı da artar. Cilt nemini kaybeder. Bunun sonucunda da kırışıklık oluşumu artar. Hyaluronik asit, cildin kaybettiği nemi kazanmasını sağlar. Nem kazanan bölgede kırışıklık görünümü gözle görülür şekilde azalır ve kolajen üretimi artar.
 • Botoks Uygulamaları: En çok tercih edilen cilt gençleştirme uygulamalarının başında gelmektedir. Botoks, “botulinum toksin” adı verilen bir madde ile yapılır. Bu madde kasların aşırı kasılmasını engelleyerek, özellikle mimik kullanımına bağlı oluşan, kırışıklıkları azaltır. Sadece cildin gençleştirilmesi için değil; daha kalkık kaşlar, dolgun dudaklar ve kusursuz cilt görünümü elde etmek için de yapılır.
 • Dolgu Uygulamaları: Çoğunlukla hyaluronik asit ile yapılan ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamalarındandır. Dokuların hacim kazanmasını sağlayarak, cildin esnek ve ışıltılı bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.
 • Q-Switched Nd: Yağ Lazer: Q-Switched Nd: Yağ lazer, 1064 nm. dalga boyuna sahip, dokuların derinlerine işleyebilen bir lazer türüdür. Özellikle koyu ten rengine sahip kişilerde cilt gençleştirme amacıyla uygulanabilir. Bölgeye uyguladığı yoğun ısı enerjisi sayesinde cildin canlanmasını, kolajen liflerin aktifleşmesini sağlar. Kılcal damarların tedavisinde de tercih edilir.
 • Fraksiyonel Lazer: Fraksiyonel lazer, ciltteki su moleküllerine etki ederek cildin gençleşmesini ve yeniden sıkılaşmasını sağlayan bir lazer uygulamasıdır. Yaşlılıkla birlikte artan lekelerin ve ciltteki ölü derinin temizlenmesine yardımcı olur.
 • Radyofrekans: Radyofrekans uygulaması, elektromanyetik radyo dalgaları sayesinde cildin yenilenmesini ve ince kırışıklıkların giderilmesini sağlar. Kolajen ve elastin bağları güçlendirerek cildi sıkılaştırır, sarkmış dokuları toparlar.
 • İp Askı: İp askı, özellikle sarkmış dokuların toparlanmasında tercih edilen bir cilt uygulamasıdır. İşlemde kullanılan ipler zamanla erir. Erirken de dokuları besleyerek çok-yönlü toparlanma ve gençleştirme sağlar.
 • Fibrocell: Fibrocell, çoğunlukla kök hücre tedavisi olarak da bilinmektedir. Kişinin kendisinden alınan fibroblast hücrelerin çoğaltılması ve yeniden hasarlı dokulara enjekte edilmesi ile yapılır.

Ankara Cilt Gençleştirme Fiyatları

Ankara cilt gençleştirme amacıyla yapılan tüm bu işlemler FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) onaylı, güvenilir işlemlerdir. En önemli avantajları ise hiçbir cerrahi kesi yapılmadan, yüksek oranda başarı elde edilmesidir. Böylece hastalarımız kısa sürede, hayal ettikleri canlı ve sağlıklı cilt görünümüne kavuşmakta; zamanın olumsuz etkilerine meydan okumaktadır. Bu uygulamalar hakkında detaylı bilgiyi web sitemizde bulabilir; cilt gençleştirme fiyatlarımızı öğrenmek için kliniğimizi arayabilirsiniz.