NEWS This is the latest News !

Anti-Aging Cilt Bakımı

Anti-Aging Cilt Bakımı Ankara

Gençlik ve güzellik tarihin her döneminde kıymetli kabul edilmiştir. Günümüzde de durum aynı. Bu nedenle yaşlanmayı engelleyen, cildin gençliğini ve ışıltısını korumaya yönelik cilt bakım uygulamalarına olan ilgi de yoğundur. Şanslıyız ki gelişen teknoloji sayesinde genç ve bakımlı bir cilde sahip olmak artık çok daha kolay. Bu amaçla yapılan anti-aging cilt bakımı uygulamaları; botoks, dolgu ve lazer işlemleri sayesinde yıllara meydan okumak mümkün… Bu yazımızda, anti-aging etkili yani yaşlanmayı engelleyen cilt bakım işlemleri hakkında detaylı bilgiyi bulabilirsiniz. Ankara’da anti-aging cilt bakımı fiyatları hakkında bilgi almak için ise Dr. Sevgi Kurtulmaz ile iletişime geçebilirsiniz.

Anti-Aging Cilt Bakımı Nedir?

Anti-aging cilt bakımı; yaşlanmanın olumsuz etkilerini azaltan, kırışık oluşumunu engelleyen ve cildi daha sıkı hâle getiren cilt uygulamalarıdır. İlerleyen yaşla birlikte cildimiz her geçen gün biraz daha yıpranır. Dokular esnekliğini kaybeder ve sarkmaya başlar. Bu da yanaklarda kırışıklık, sarkmış cilt ve yorgun ifade olarak kendini gösterir. Bu durum, kendini genç ve enerjik hisseden kişiler için estetik bir sorun hâline gelebilir. Herkes cildinin her zaman çekici ve pürüzsüz görünmesini ister. Anti-aging uygulamaları, hastalarımızın bu isteğine yanıt vermenin en etkili ve konforlu yoludur.

Anti-Aging Cilt Bakım Uygulamaları Nelerdir?

Anti-aging cilt bakım uygulamaları; cildi birçok yönden destekleyen, besleyen ve güçlendiren işlemlerdir. Cildin ihtiyacı olan vitamin desteğini sağlayan mezoterapi işlemleri, kırışıklıkların giderilmesinde etkili olan “botulinum toksin” enjeksiyonu ve lazer ile yapılan cilt uygulamaları anti-aging cilt bakım işlemleri arasında sayılabilir. Aynı zamanda cildin nem dengesinin korunmasını  ve yenilenmesini sağlayan hydrafacial cilt bakımı da anti-aging cilt bakım uygulamaları arasında değerlendirilir. Anti-aging cilt bakım uygulamaları;
 • Kimyasal peeling
 • PRP tedavisi (Kişinin kendi kanından alınan platelet hücrelerin zenginleştirilmesi ile yapılan cilt yenileme işlemi)
 • Mezoterapi ve vitamin enjeksiyonları
 • Hyaluronik asit uygulamaları
 • Botoks ve dolgu işlemleri
 • Q-Switched Yağ lazer ve fraksiyonel lazer ile cilt yenileme
 • Radyofrekans ile yüz germe
 • İple yüz germe
 • Fibrocell (Kök hücre tedavisi)
 • Hydrafacial cilt bakımı olarak sıralanabilir.

Anti-Aging Cilt Bakımı Kimlere Yapılır?

Anti-aging cilt bakımı genellikle 30 yaş ve üzeri hastalarımıza uyguladığımız bir işlemdir. Çünkü ince kırışıklıkların görünmeye ve cildin eski esnekliğini kaybetmeye başladığı yaşlar bu yaşlardır. İlerleyen zamana rağmen kendini iyi hissetmek, cildine her baktığında yeniden kendine güvenmek isteyen herkes anti-aging uygulamalarını yaptırabilir. Ancak sağlık açısından;
 • Cilt enfeksiyonu olan kişilere
 • Hamile ve emzirenlere
 • Kanser ya da kanser şüphesi olan kişilere yaşlanma karşıtı uygulamaların yapılmaması daha doğru bir tercihtir.

Anti-Aging Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Anti-aging cilt bakımı enjeksiyon yöntemi ile ya da tercih edilen işleme özel cihazlarla yapılabilir. Botoks, mezoterapi ve diğer dolgu işlemleri için enjeksiyon yöntemleri kullanılır. İple yüz germe işleminde özel polioksidanon ipler kullanılır. Bu ipler, baş ve kulak arkasındaki saçlı bölgelerden yüzün tamamına yerleştirilir. Radyofrekans ve lazer işlemlerinde ısı enerjisi üreten cihazlar kullanılır. Uygulama jel yardımıyla ya da doğrudan cilde temas ile yapılabilir. Hydrafacial cilt bakımı uygulamasında ise hydrafacial teknolojisi kullanılır. Cildi temizleyen vakumlu bir cihaz, özel serumlar ve peeling uygulamaları ile cilt derinden temizlenir ve yenilenir.

Ankara Anti-Aging Cilt Bakımı

Anti-aging Ankara uygulamalarında önemli olan kişinin ihtiyaçlarıdır. Cilt yapısına, kişinin yaşına ve elde edilmek istenen sonuçlara göre farklı cilt uygulamaları tercih edilebilir. Anti-aging cilt uygulamalarımız ve fiyatlarımız hakkında bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilir; dilediğiniz zaman randevu alabilirsiniz.