NEWS This is the latest News !

CO2 Lazerle Akne Tedavisi

CO2 Lazerle Akne Tedavisi Ankara

Günümüzde akne tedavisinin önemli bir parçası da lazer uygulamalarıdır. Akneler; inatçı cilt problemleridir. Geçtikten sonra da genellikle leke bırakır ve cildin pürüzsüz görünümünü bozarlar. Bu nedenle akne ve akne izlerinde cildi komple onaran, yenileyici tedaviler tercih edilebilir. CO2 lazerle akne tedavisi Ankara bu tedavi yöntemlerinin başında gelmektedir. CO2 lazer, özellikle kozmetik ürünlerin yetersiz kaldığı, yoğun akne sorununun tedavisinde önemli rol oynar. Cildin yumuşak ve pürüzsüz görünmesini sağlar; cilt renk tonunun eşitlenmesine yardımcı olur. Ankara’da CO2 lazer ile akne tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için Dr. Sevgi Kurtulmaz ile iletişime geçebilirsiniz.

Akne Neden Olur?

Aknelerin oluşma nedeni kişinin yaşam tarzına veya yapısal özelliklerine bağlı olabilir. Akneler, bazı kişilerde genetik aktarıma bağlı olarak ortaya çıkar. Bazı kişiler ise beslenme alışkanlıkları nedeniyle sık sık akne sorunu yaşarlar.

Aknelerin oluşma nedenleri;

  • Yağlı besinlerin sık tüketilmesi
  • Hormonal değişimler
  • Bazı bakteriler
  • Cildin normal sebum dengesinin değişmesi
  • Enfeksiyonlar olarak sıralanabilir.
CO2 Lazerle Akne Tedavisi Nasıl Yapılır?
CO2 lazer; cilt yapısı uygun hastalarda akne tedavisi; akne izi yoğun olan kişilerde ise izlerin tedavisi amacıyla uygulanabilmektedir. CO2 lazerle akne tedavisi Ankara sırasında, lazer ışınları ile akne ve akne izi olan bölgeler taranır. CO2 lazer, cildin onarıcı hücrelerini aktifleştirir. Böylece cilt normale göre çok daha hızlı ve yoğun bir yenilenme sürecine girer. Bu süreçte melanin hücreleri parçalanır ve cilt kusurları giderek azalır. CO2 lazerin en büyük avantajlarından biri; uygulamayı yapan kişinin lazer ışınlarının etki alanını kontrol edebilmesidir. Böylece cildin aşırı yıpranması da engellenerek, sağlıklı ve güvenli bir şekilde uygulama yapılabilmektedir.
CO2 Lazer Nedir?
CO2 lazer, akne ve akne izlerinin tedavisi başta olmak üzere, birçok cilt kusurunun tedavisinde kullanılan bir lazer yöntemidir. Soyucu yani ablatif etkisi olan CO2 lazer, cildin üst katmanının yenilenmesini ve cildin pürüzsüz bir görünüme sahip olmasını sağlar. Bu nedenle leke tedavisinde etkin sonuçlar vermektedir.
Akne Tedavisi Nasıl Olur?
Akne tedavisinde aknelerin yoğunluğuna ve türüne göre planlama yapmak en doğrusu olacaktır. Hafif seyirli akne sorunu için krem ve merhemler yeterli olabilir. Ancak iltihaplı, yoğun akne sorunu için isotretinoin içeren ilaçların kullanılması gerekebilir. Bu ilaçlar akne tedavisinde oldukça etkili olmasına rağmen yan etkileri oldukça fazladır. Bu nedenle birçok kişi, güçlü etkisi nedeniyle, akne ve akne izlerinin tedavisinde CO2 lazeri tercih etmektedir.

Lazerle Akne Tedavisi Kaç Seans Sürer?

Lazerle akne tedavisinde, tüm tedavi sürecinin kişiye özel planlanması gerekir. Buna seans sayıları da dahildir. Hafif akne ve akne izlerinin tedavisi için 3 – 4 seans yeterli olabilir. Ancak yoğun leke görünümü söz konusu ise seans sayısı 10’a kadar çıkabilir. Bu nedenle lazerle akne tedavisinin mutlaka alanında uzman bir kişi tarafından, kişinin ihtiyaçlarına göre planlanması gerekir.

CO2 Lazerle Akne Tedavisi Acılı mıdır?

Lazer tedavisinde acı hissedilip hissedilmediği, birçok kişi için soru işaretidir. CO2 lazer uygulamasında da diğer tüm lazer uygulamaları gibi bir miktar acı hissedildiğini söyleyebiliriz. Ancak acının miktarı, çoğu zaman kişinin acı eşiği ile doğru orantılıdır. Bazı hastalarımız hiç rahatsızlık hissetmeden seansı sonlandırabilir. Ancak acıdan endişe eden ve korkan hastalarımıza da anestezik kremlerle, rahat bir şekilde uygulama yapmaktayız. Anestezik krem sadece bölgesel olarak uygulanır ve lazer uygulamasının acısız-ağrısız şekilde tamamlanmasını sağlar.

Ankara CO2 Lazer ile Akne Tedavisi Fiyatları

Kozmetik ürünlerin akne tedavisindeki başarısı oldukça düşüktür. Akneler, genellikle cildin alt katmanlarından doğan, iltihaplı ve acılı cilt kusurlarıdır. Bu nedenle harici uygulamalardan yeterli etkiyi almak zordur. CO2 lazer, akne ve akne izlerinin tedavisinde sağladığı başarı sayesinde cildin ışıl ışıl parlamasına, yeniden sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Ankara’da CO2 lazer ile akne tedavisi fiyatlarını öğrenmek isterseniz kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz. CO2 lazer uygulamalarında seans sayısı belirleyici olduğu için fiyatlarımız konusunda detaylı bilgi ve randevu alabilirsiniz.