NEWS This is the latest News !

CO2 Lazerle Leke Tedavisi

CO2 Lazerle Leke Tedavisi Ankara

CO2 lazer; leke tedavisi başta olmak üzere birçok cilt kusurunun tedavisinde kullanılan bir lazerdir. Günümüzde leke tedavisi denince akla gelen ilk uygulamalardan biri de CO2 lazerdir. Lekeler, oldukça inatçı cilt kusurlarıdır. Bu nedenle kozmetik ürünler çoğu zaman etkisiz kalır. Özellikle akne tedavisinden sonra cildi kaplayan, yoğun leke görünümünün tedavisinde en etkili çözüm lazer işlemleridir. CO2 lazer, ciltte yarattığı yenilenme ve onarım süreci sayesinde sağlıklı dokuların ortaya çıkmasını ve kümeleşen melanin hücrelerin parçalanmasını sağlar. Yazımızın devamında CO2 lazerle leke tedavisinin nasıl yapıldığı ve etkilerinin ne olduğu hakkında detaylı bilgiyi bulabilirsiniz. Ankara’da CO2 lazerle leke tedavisi hakkında bilgi almak için ise Dr. Sevgi Kurtulmaz ile iletişime geçebilir; lazerle leke tedavisi fiyatlarımızı öğrenebilirsiniz.
Kimler CO2 Lazerle Leke Tedavisi Yaptırabilir?
Yukarıda da sıraladığımız gibi, lazerle leke tedavisi birçok cilt lekesinin tedavisinde etkilidir. Bu nedenle kadın-erkek fark etmeksizin; 18 yaşından büyük kişilere CO2 lazerle leke tedavisi yapılabilmektedir. Ancak uygulamanın güvenilir olması için bazı hasta gruplarında daha temkinli olmak ya da uygulamayı bir süre ertelemek gerekebilir.
 • Hamile ve emziren kadınlarda
 • Kanser öyküsü ya da kanser şüphesi olan hastalarda
 • Cilt enfeksiyonu olanlarda
 • Son 1 yıl içerisinde isotretinoin içeren ilaçları kullanmış, cildi hassas ve ince olan kişilerde mutlaka lazer öncesinde uzman bir doktora danışılması gerekir.
CO2 Lazer Hangi Lekeleri Tedavi Eder?
CO2 lazer, oldukça etkili bir lazerdir. Bu nedenle birçok cilt lekesinin tedavisinde kullanılabilir. Özellikle derin sivilce skarlarının tedavisinde oldukça etkilidir. CO2 lazer ile leke tedavisi sayesinde;
 • Akne ve sivilce izleri
 • Ameliyat izleri
 • Keloid, yara ve yanık izleri
 • Yaşlılık lekeleri tedavi edilebilir.

CO2 Lazerle Leke Tedavisi Nasıl Yapılır?

CO2 lazer; leke oluşumu gözlenen bölgeleri tarayıp, bu bölgelere yoğun ısı enerjisi göndererek çalışır. CO2 lazerin en önemli özelliği, uygulama yapılan cilt dokusunda kontrollü ve güvenilir bir işlem sağlamasıdır. Uygulamayı yapan kişi lazer ışınlarının etki alanını kontrol edebilir. Böylece sağlıklı cilt dokularının korunması sağlanır. Ankara CO2 lazerle leke tedavisi, seanslar hâlinde yapılır. Bu süreçte cildi aşırı hasardan korumak için seanslar arasına zaman koymak ve 3 – 4 haftalık aralarla lazer uygulaması yapmak doğru bir karar olacaktır.

CO2 Lazerle Leke Tedavisi Kaç Seansta Yapılır?

CO2 lazerle leke tedavisinde, seans sayıları kişinin ihtiyaçlarına göre belirlenmektedir. Hafif dereceli yara ve yanıkların tedavisi için 1 – 2 seans bile yeterli olabilir. Ancak yoğun sivilce izlerinin, derin skarların ve ileri derece yanık izlerinin tedavisi için ihtiyaç duyulan seans sayısı 5 – 6 olabilir. Bu nedenle CO2 lazerle leke tedavisinde seanslar mutlaka uzman bir doktorun kontrolünde belirlenmeli; tedaviden en iyi sonuçları alabilmek için tedavi planına uyulmalıdır.

CO2 Lazerle Leke Tedavisinden Sonra;

CO2 lazer seanslarından sonra cilt daha hassas hâle gelir. Özellikle güneş vb. cildi ciddi şekilde yoran etkenlerden mümkün olduğunca kaçınmak gerekir. Bu nedenle;
 • Cildi soyan ürünlerden kaçınmak
 • Düzenli olarak, en az 50 spf etkili güneş kremlerini kullanmak
 • Cildi doğru şekilde nemlendirmek ve güçlendirmek oldukça önemlidir.

Ankara CO2 Lazerle Leke Tedavisi Fiyatları

CO2 lazer, uzman kişiler tarafından yapıldığında etkileri göz alıcı olan bir lazer uygulamasıdır. Bu nedenle tedavinin mutlaka bu alanda uzman hekimler tarafından yapılması gerekir. CO2 lazerle leke tedavisi fiyatları, seans sayılarına göre belirlenir. Aynı zamanda uygulama yapılacak bölgenin büyüklüğü ve lekelerin yoğunluğu da seans sayısını etkiler. Dolayısıyla lazerle leke tedavisi fiyatları kişiden kişiye değişiklik gösterir diyebiliriz. CO2 lazerle leke tedavisi fiyatlarımızı öğrenmek için kliniğimizle doğrudan iletişime geçebilir; tüm sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.