NEWS This is the latest News !

CO2 Lazerle Ben Alma Tedavisi

CO2 Lazerle Ben Alma Tedavisi Ankara

Lazer teknolojisinin en büyük faydalarından biri; cerrahi ile yapılan birçok işleme pratik ve konforlu bir alternatif olmasıdır. Lazerle ben tedavisi de bunlardan biridir. Ben alma tedavisinde en çok kullanılan lazer ise CO2 lazerdir. Karbondioksit lazer, cilde ısı enerjisi yayarak benlerin bulunduğu bölgeden ayrılmasını sağlarken cildin yenilenmesine de yardımcı olur. Yani benler alındıktan sonra, bölgede iz kalma olasılığı oldukça düşüktür. Bu da hastalarımız açısından lazeri oldukça avantajlı bir işlem hâline getirmektedir. Yazımızın devamında, CO2 lazerle ben alma tedavisi ile ilgili merak ettiklerinizi bulabilirsiniz. Eğer lazerle ben alma tedavisi ve fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz Ankara’daki kliniğimiz Dr. Sevgi Kurtulmaz ile iletişime geçebilirsiniz.

Benler Ne Zaman Alınır?

Benler; neredeyse herkesin vücudunda, küçük ya da büyük boyutlarda bulunan cilt lezyonlarıdır. Benler genellikle zararsızdır. Ancak zaman içerisinde yapısı değişebilir ve kanser riski taşıyabilirler. Özellikle sık sık güneş ışınlarına maruz kalan ve yapısal yatkınlığı olan kişilerde bu risk daha fazladır. Bazı durumlarda benler, görsel açıdan rahatsız edici bulunabilir. Özellikle yüz bölgesindeki, büyük boyutlu benler çabuk göze çarptığı için alınması tercih edilebilir. El ve ayak bölgesindeki benlerin ise sürekli etrafa takılması söz konusu olabilir. Benlerin alınması gereken durumlar;
  • Malign melanom türü cilt kanseri şüphesinde benlerin alınması gerekebilir.
  • Orta yaş ve sonrasında çıkan benler genellikle riskli kabul edilir. Bu nedenle alınması tercih edilebilir.
  • Ben renginde koyulaşma ya da renk geçişlerinin olması kanser şüphesi doğurabilir.
  • Benlerin büyümesi, şekil değiştirmesi ve sınırlarının kaybolması da kanser açısından riskli bir durum olarak kabul edilir.
  • Kanayan ya da sık iltihaplanan benlerin alınması gerekebilir.
CO2 Lazer ile Ben Alımı
CO2 lazer, ben tedavisinde en iyi sonuçları veren, en iyi lazer uygulamasıdır. Bunun nedeni; CO2 lazerin cildin alt katmanlarına kadar etki edebilmesidir. CO2 lazer, ısı enerjisi sayesinde benin kısa sürede dokudan ayrılmasını sağlar. Aynı zamanda uygulandığı bölgede hafif düzeyde hasarlar bırakır. Cilt bu hasarı onarmak için gücünü toplarken, tüm dokuları yeniler. Böylece hiçbir iz kalmadan, güvenli bir şekilde ben alınabilir.
Lazerle Ben Aldırmak Güvenli midir?
Lazerle ben aldıracak kişilerin en çok sorduğu sorulardan biri de budur. Cilt uygulamalarında kullanılan lazerler, FDA yani “Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi” onaylıdır. Bu nedenle lazerle ben aldırmak gayet güvenlidir. Beklenmeyen sonuçlar ve ciddi yan etkiler, genellikle yanlış uygulamalardan kaynaklanır. İşlem güvenilir kişiler tarafından, doğru seans sayısı ile yapılırsa elde edilen sonuçlar hem güvenlidir hem de başarılıdır.
Lazerle Ben Alma Kaç Seansta Yapılır?
Lazerle ben alma işlemi pratik bir işlemdir. Genellikle 1 – 5 dakika kadar kısa sürede işlem tamamlanır. Seans süresinin ve sayısının uzaması ise kişinin cilt yapısına ve benin büyüklüğüne bağlıdır. Genellikle 1 – 5 seans yapılması yeterli olmaktadır.

Lazerle Ben Nasıl Alınır?

Lazer, cilt sorunlarının tedavisinde çok yönlü etki gösteren bir uygulamadır. Bu nedenle ben alma tedavisinde de etkin sonuçlar vermektedir. Lazerle ben almanın en büyük avantajı ise hiçbir cerrahi kesi yapılmadan benlerin alınmasıdır. Aynı zamanda lazerle alınan benler, bölgede herhangi bir iz bırakmamaktadır. Lazerin cilt yenileyici özelliği sayesinde benin alındığı bölgedeki dokular kendini yenileyerek, sağlıklı bir şekilde iyileşir. Lazerle ben alma tedavisinde fraksiyonel CO2 lazer ve Er Yağ lazer türleri kullanılabilir.

CO2 Lazerle Ben Aldırmak Acılı mıdır?

Lazerle ben aldırmak acılı bir işlem değildir diyebiliriz. Lazer uygulamalarında az da olsa acı hissedilir. Hissedilen acının boyutu, kişinin acı eşiğine bağlıdır. Birçok hastamız, hiç sıkıntı çekmeden ben alma seanslarını tamamlamaktadır. Cildi hassas ve acı eşiği düşük olan hastalarımızda ise anestezik kremler kullanılmaktadır. Lokal olarak uygulanan bu kremler sayesinde, lazerle ben alma işleminde hiçbir acı hissedilmez. Bu nedenle acıdan korkulmasına gerek yoktur.

Ankara Lazerle Ben Aldırma Fiyatları

CO2 lazer sayesinde büyük-küçük fark etmeksizin tüm benleri almak mümkündür. CO2 lazer, vücudun tüm bölgelerine uygulanabilir. Leke bırakmadığı için özellikle el, boyun, yüz vb. görünen bölgelerdeki benlerin alınmasında sıklıkla tercih edilmektedir. Lazerle ben aldırma fiyatlarında ise benin büyüklüğü, uygulama yapılan bölge ve kliniğin kendi ortamı belirleyicidir. Lazerle ben aldırma, Ankara’daki farklı kliniklerde, farklı fiyatlarla yapılabilmektedir. Kliniğimizin CO2 lazer fiyatlarını öğrenmek ve lazerle ben alma tedavisi hakkında tüm merak ettiklerinizi danışmak için kliniğimizle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.