NEWS This is the latest News !

Diode (Diyot) Lazer

Diode (Diyot) Lazer Ankara

Diode (Diyot) lazer Ankara; 810 nm dalga boyuna sahip, doğrudan kıl köklerini hedef alan lazer uygulamasıdır. Bu nedenle tüm cilt renklerinde, hem kalın hem de ince tüy yapılarının yok edilmesinde güvenle kullanılır. Farklı cilt tiplerine ve kıl yapılarına özel olarak üretilen lazer türleri sayesinde istenmeyen tüylerden hem güvenli hem de konforlu şekilde kurtulmak mümkündür. Bu lazer türlerinden biri de diyot lazerdir. Etki alanı ve uygulama şekli ile diğer lazerlerden ayrılan diyot lazer, özellikle ince, göze batmayan tüylerin epilasyonunda sık sık tercih edilen lazer yöntemidir. Alexandrite ve Nd: Yağ lazer kadar güvenli ve etkili olan Diyot lazer de günümüzde en çok tercih edilen lazer türlerinden biridir. Yazımızın devamında, diyot lazer hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz. Diyot lazer ve diğer lazer uygulamaları hakkında bilgi almak için ise Dr. Sevgi Kurtulmaz ile iletişime geçebilirsiniz. Detaylı bilgi ve randevu için iletişim: (312) 438 19 22-23

Diode (Diyot) Lazer Nedir?

Diyot lazer Ankara, 810 nm dalga boyuna sahip olan ve Alexandrite lazere göre derinin daha alt tabakalarına nüfuz eden bir lazer türüdür. Diyot lazeri, Alexandrite lazerden ayıran en önemli özelliği ise melanin dokusunu hedef almamasıdır. Alexandrite lazer, kıl kökü ile birlikte melanin hücrelerini de etkiler. Bu nedenle açık renk ciltlerde daha etkilidir. Diyot lazer ise melanin dokusuna etki etmediği için tüm cilt tiplerinde uygulanabilir. Sadece kıl köklerini hedef aldığı için kılın yapısından da etkilenmez. Bu nedenle ince yapılı kıllarda da etkin sonuçlar verir.

Diyot Lazer Acıtır mı?

Lazer uygulamalarında hissedilen acı, kişinin acı eşiğine bağlıdır. Bu nedenle acı eşiği yüksek olan kişiler için uygulama daha rahat geçmektedir. Ancak yeni nesil lazer cihazlarının özel, soğutucu başlıkları sayesinde acı eşiği düşük olan kişiler de ağrısız, sızısız lazer yaptırabilmektedir. Diyot lazer başlık kısmında özel bir soğutucu modül bulunur. Bu modül, uygulama yapılan bölgenin uyuşmasına yardımcı olur. Böylece hasta açısından da konforlu ve ağrısız bir tedavi süreci olacaktır.

Diyot Lazer Kaç Seans Uygulanır?

Kişinin kıl yoğunluğuna ve uygulama yapılacak bölgelere göre diyot lazerde ihtiyaç duyulan seans sayısı da değişebilir. Tüm vücuda yapılan lazer işlemleri daha uzun sürebilmektedir. Aynı zamanda kıl kökü güçlü ve kıl yoğunluğu fazla olan kişilerde de daha fazla seansa ihtiyaç duyulabilir. Ortalama olarak söyleyecek olursak; 4 – 8 seans, diyot lazer için yeterli olmaktadır.

Diyot Lazer Nasıl Yapılır?

Alexandrite ve Nd: Yağ lazer, uzaktan atışlarla yapılan lazer uygulamalarıdır. Diyot lazer, bu noktada da diğer lazer türlerinden farklıdır. Diyot lazer uygulamasında lazer başlığı cilt ile doğrudan temas eder. Başlığın daha rahat hareket edebilmesi için özel bir jel kullanılır.

Diyot Lazer mi Alexandrite Lazer mi Yaptırmalıyım?

Alexandrite lazer de diyot lazer de günümüzde kullanılan modern ve etkili lazer işlemleridir. Her ikisi de FDA onaylı, güvenilir cihazlardır. Burada belirleyici olan; kişinin cilt yapısı ve ihtiyaçları olacaktır. Genel çerçeveden bakacak olursak; Diyot lazer ile Alexandrite lazerin farkları:
  • Diyot lazer 810 nm; Alexandrite lazer ise 755 nm dalga boyuna sahiptir. Diyot lazer daha derindeki kıl köklerine etki eder. Bu nedenle, kişinin acı eşiğine de bağlı olarak, diyot lazerde hissedilen acı biraz daha fazla olabilir.
  • Diyot lazer, melanin hücrelerini görmediği için tüm cilt tiplerinde uygulanabilir. Alexandrite lazer ise açık ten rengine sahip kişilere uygundur.
  • Alexandrite lazer, geniş başlığı ve yüksek enerji gücü sayesinde daha hızlı bir uygulamadır diyebiliriz. Diyot lazerde ise etki hızı daha düşüktür.
  • Diyot lazer genellikle ince tüy yapısında tercih edilir. Bu nedenle kıl yoğunluğu fazla olan kişilerde Alexandrite lazerden sonra kalan hafif kılların yok edilmesi için diyot lazer tercih edilebilir.

Buz Lazer Nedir?

Buz lazer, kademeli ısıtma özelliğine sahip bir diyot lazer teknolojisidir. Çoğunlukla Soprano tipi lazer cihazları ile uygulanır. Kademeli ısıtma özelliğine sahip olan buz lazer, yüksek enerji seviyesini güvenli bir şekilde uygulayabildiği için ince yapılı kıllarda bile etkilidir. Buz lazerin en önemli avantajlarından biri de başındaki soğutucu kısımdır. Buz lazer, safir başlığı sayesinde uygulama yapılan bölgeyi serinletir. Böylece hassas cilt yapısına sahip kişilerin bile gönül rahatlığı ile lazer uygulaması yaptırmasına yardımcı olur. Yanık vb. tahriş riskini en aza indirir.

Ankara Diyot Lazer Fiyatları

Diyot lazer de Alexandrite ve Nd: Yağ lazer gibi Amerikan İlaç ve Gıda Dairesi (FDA) onaylı bir cihazdır. Bu nedenle güvenlidir. Doğru teknikle, deneyimli kişiler tarafından uygulandığında yan etkisi yok denecek kadar azdır. Bu nedenle güvenilir bir klinikte yapıldığı sürece, kişinin hem zaman hem de para açısından ciddi şekilde tasarruf etmesine yardımcı olur. Diyot lazer fiyatları ise kişinin ihtiyacı olan seans sayısına göre değişmektedir. Vücudun farklı bölgeleri için de diyot lazer fiyatları değişebilir. Bu nedenle diyot lazer fiyatlarımızı öğrenmek için kliniğimizle doğrudan iletişime geçebilir; detaylı bilgi alabilirsiniz.