NEWS This is the latest News !

PRP Tedavisi

PRP Tedavisi Ankara

“Platelet Rich Plazma”nın kısaltması olan PRP tedavisi, hücreleri yenileyen ve onaran özelliği sayesinde cildin gençleşmesini ve sağlıklı bir yapıya sahip olmasını sağlar. Ciltte kolajen üretiminin artmasını ve ince kırışıklıkların giderilmesini sağlayan PRP, aynı zamanda yaraların iyileştirilmesi ve cilt tonunun eşitlenmesinde de kullanılmaktadır. Kişinin kendi kanından alınan hücreler ile yapılan PRP tedavisi, günümüzde giderek daha fazla tercih edilen ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemlerinden biridir. Ankara’da PRP tedavisi ve fiyatları hakkında tüm merak ettikleriniz için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz. Dr. Sevgi Kurtulmaz ve cilt uygulamalarımız hakkında detaylı bilgiyi web sitemizde bulabilirsiniz.

Platelet Rich Plasma (PRP) Nedir?

PRP tedavisi, günümüzün modern cilt uygulamalarından biridir. Kişinin kendi kanından alınan sağlıklı hücrelerin yoğunlaştırılması ile yapılan bir tedavidir. Bu nedenle de oldukça güvenlidir. Platelet hücreler, cildin yenilenmesine ve onarılmasına yardımcı olan hücrelerdir. PRP tedavisinin amacı; bu hücrelerin dokulardaki yoğunluğunu artırmaktır. Platelet hücreler, yoğunlaştığı bölgedeki kan hücrelerini anında harekete geçirirler. Kanın pıhtılaşmasını hızlandırarak, cildin yenilenmesini sağlarlar. Böylece yaşlanmanın etkisi ile oluşan ince kırışıklıklar ve çizgiler de yok olmaya başlar. Cilt ışıltısını yeniden kazanır ve pürüzsüzleşir.

PRP ile Hangi Cilt Kusurları Tedavi Edilebilir?

PRP tedavisinin etkileri çok yönlüdür. Sivilce izlerinden, saç dökülmesinin engellenmesine kadar birçok amaçla yapılabilir. PRP; yüz, boyun ve dekolte bölgesi başta olmak üzere tüm vücuda uygulanabilir. PRP tedavisi;
  • PRP, cilt gençleştirme amacıyla yapılan, en etkili işlemlerden biridir.
  • Çukur görünümü, gözenekler ve diğer cilt kusurlarının tedavisinde kullanılabilir.
  • Akne ve sivilce izlerinin giderilmesi amacıyla yapılabilir.
  • Saç dökülmesinin engellenmesini sağlar.
  • Güneş, melazma ve doğum lekelerinin azalmasını sağlar.
  • Çatlak ve yara izlerinde etkilidir.

PRP ile Cilt Gençleştirme Nasıl Yapılır?

PRP tedavisi, enjeksiyon ile yapılır. Öncelikle, platelet hücreleri elde edebilmek için, kişiden bir miktar kan alınır. Alınan kan örneği santrifüj cihazına konularak yoğunlaştırılır. Laboratuvar ortamında yapılan bu işlemin sonucunda platelet hücreler ilk alınan kan örneğine göre 2 – 4 kat artar. Bu aşamadan sonra, yoğunlaştırılan kan plazması, gençleşmesi istenen bölgeye uygulanır. Yüz, boyun, dekolte bölgesi en çok tercih edilen bölgelerdir. Aynı zamanda ellerin gençleştirilmesi ve yaşlılık lekelerinin giderilmesi için ellere de uygulanabilir. PRP tedavisinde kişinin kendi kanı kullanıldığı için uygulama sonrası beklenmedik reaksiyonlar olması söz konusu değildir. Ancak yanlış yapılan enjeksiyon nedeni ile tahriş ve ödem oluşabilir. Bu nedenle PRP tedavisinin mutlaka bu alanda deneyimli biri tarafından yapılması gerekir.

PRP’nin Etkisi Ne Zaman Başlar?

PRP tedavisinin etkileri kısa zaman sonra görülebilir. Ciltteki canlanma ve aydınlık ilk seanstan itibaren ortaya çıkar. Ancak kırışıklık görünümünün azalması ve cildin tam anlamıyla gençleşmesi için seansların devam ettirilmesi gerekebilir. İlk uygulamadan sonra iyileşme etkisi artarak devam eder. En başarılı sonuçları alabilmek için 3 – 6 seans uygulama yapılması gerekebilir. PRP tedavisi, risksiz ve güvenilir bir tedavi olduğu için kişi istediği sürece işlemi yeniden yaptırabilir.

Kimler PRP Tedavisi Yaptırabilir?

PRP tedavisi, günümüzün gözde cilt gençleştirme işlemlerinden biridir. Kadın-erkek fark etmeksizin birçok kişi PRP tedavisini tercih etmektedir. Cilt gençleştirme amacıyla yapılan PRP tedavisi, genellikle kadınların ilgisini çekmektedir. PRP, 18 yaşını dolduran herkese yapılabilir. Ancak bazı kişilere, genel sağlık durumları nedeniyle, PRP yapılmayabilir.
  • Trombosit ya da hipofibrinojenemi olan hastalarda
  • Hamile ve emziren kişilerde
  • Otoimmün rahatsızlığa sahip olanlarda
  • Kanser öyküsü ya da kanser şüphesi olan kişilerde PRP tedavisi yapılmadan önce mutlaka uzman bir doktora danışmak gerekir.

Ankara PRP Tedavisi Fiyatları

PRP tedavisi Ankara; kişinin kendi bedenini, kendi sağlıklı hücreleri ile yenilemesini sağlayan bir tedavidir. Bu nedenle cilt gençleştirme yaptırmak isteyen birçok kişi için ideal bir tedavidir. Bu noktada hastalarımızın en sık sorduğu sorulardan biri de PRP fiyatlarıdır. Ancak bu konuda net bir bilgi vermek doğru olmaz. Uygulamanın yapılacağı bölgeye, seans sayısına ve kişinin ihtiyaçlarına göre PRP fiyatları değişebilmektedir. Bu nedenle Ankara PRP fiyatlarını öğrenmek için kliniğimizle doğrudan iletişime geçebilir ve randevu alabilirsiniz.