NEWS This is the latest News !

Medikal Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı Ankara

Medikal cilt bakımı; profesyonel cihazlar ve ürünler yardımı ile gün boyu yıpranan cildin temizlenmesi ve yenilenmesi amacıyla uygulanan işlemlerdir. Özellikle yaz ve kış aylarında cildimiz ekstra ilgi ve desteğe ihtiyaç duyar. Çünkü bu süreçlerde aşırı kuruma ile karşı karşıya kalır. Güneşin UV ışınları cildimizi yorar ve cildimiz leke oluşumuna açık hâle gelir. Medikal cilt bakımı; zararlı dış etkenlerin yıkıcı etkisini ciltten silerek, kişinin daha genç ve canlı görünüme sahip olmasına yardımcı olur. Medikal cilt bakımında kullanılan teknoloji ise Hydrafacial teknolojisidir. Hydrafacial; cildin temizlenmesini, soyulmasını, güçlenmesini ve bakterilerden arınmasını sağlayarak, çok yönlü etki gösterir. Yazımızın devamında hydrafacial ile cilt bakımı hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Medikal cilt bakımı için Dr. Sevgi Kurtulmaz ile iletişime geçerek dilediğiniz zaman randevunuzu alabilirsiniz.

Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Medikal cilt bakımı, cildin güçlenmesini sağlayan birçok özelliği bir araya getiren, nadir cilt uygulamalarından biridir. Ameliyatsız, iğnesiz, acısız ve kısa sürede etki eden bir uygulama olduğu için oldukça konforludur. Aynı zamanda kişi istediği sürece medikal cilt bakımını yeniden yaptırabilir. Çünkü medikal cilt bakımı içeriği ve uygulama aşamaları nedeniyle oldukça güvenli bir işlemdir. Öncesinde cilt analizi yapıldığı için de tam olarak kişinin ihtiyaçlarına cevap veren, yüksek verim sağlayan bir uygulamadır.

Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Medikal cilt bakımı hydrafacial teknolojisi ile yapılır. Hydrafacial teknolojisinin özel vakumlu cihazları sayesinde cilt derinden temizlenir hem de bakterilerden arınır. Medikal cilt bakımının bakterilere karşı gösterdiği etki; özellikle yoğun akne sorunu yaşayan kişiler için oldukça önemlidir. Çünkü aknelerin birçoğu; komedon dediğimiz siyah noktaların bakteriler tarafından enfekte edilmesi ile oluşur. Medikal cilt bakımı cildin ihtiyacı olan kapsamlı bakımı bir araya getiren adımlardan oluşur.
  1. Temizleme: Temizleme, hydrafacial ile medikal cilt bakımının en önemli aşamalarından biridir. Tüm hydrafacial uygulamalarından önce kişinin cilt tipi analiz edilir. Böylece uygulama boyunca kişiye özel bakım ürünleri tercih edilebilir. Medikal cilt bakımında cildin derinlemesine temizlenmesi için vakum sisteminden de yardım alınır. Bu nedenle evlerde uygulanan, klasik bakım rutinlerinden farklıdır.
  2. Peeling: Bu aşamada cildin ölü derilerden arınması için özel losyonlar kullanılır. Hydrafacial cihazının da yardımı ile yapılan peeling işlemi, tüm cilt tiplerine uygundur. Kişiye özel serum ve karışımlar sayesinde en hassas cilt tipine sahip hastalar bile rahatlıkla peeling yaptırabilir.
  3. Nemlendirme: Vakum ve peeling ile temizlenen cilt, yoğun nem veren özel içeriklerle beslenir. Böylece ince kırışıklıkların açılması ve cildin daha genç, aydınlık görünmesi sağlanır.
  4. LED Terapi: Led terapi, medikal cilt bakımını rutin cilt bakım işlemlerinden ayıran en önemli özelliktir diyebiliriz. Çünkü bu aşamada mavi ışık sayesinde cilt yüzeyindeki mikroorganizmalar temizlenir. Akne ve sivilce görünümünün azaltılması hedeflenir.

Medikal Cilt Bakımı ile Normal Cilt Bakımı Arasındaki Fark Nedir?

Medikal cilt bakımının günlük cilt bakımından en önemli farkı; kullanılan tüm materyallerin profesyonel olmasıdır. Bir uzman eşliğinde uygulandığı için tamamen cilt yapınıza uygun ürünlerin kullanılması söz konusudur. Bu nedenle klasik bir cilt bakımı uygulamasına göre kat kat etkilidir. Medikal cilt bakımının bir diğer farkı da dokuların çok daha derinlerine etki etmesi, böylece alınan sonuçların daha tatmin edici olmasıdır. Birçok yaş grubundan hastamız medikal cilt bakımı sayesinde hem ışıltılı hem de parlak ciltlere sahip olduğunu söylemektedir.

Medikal Cilt Bakımı Kaç Seans Yapılır?

Medikal cilt bakımından en yüksek verimi alabilmek için 1 hafta ara ile 3 – 4 uygulama yapmak en iyisidir. Eğer kişi cildinin parlaklığını ve gücünü uzun süre korumak istiyorsa, ayda bir aralıklarla medikal cilt bakımı yaptırmaya devam edebilir.

Ankara Medikal Cilt Bakımı Fiyatları

Medikal cilt bakımı Ankara fiyatlarında süreç belirleyicidir. Her bir aşamada yapılan uygulama aslında kişiye özeldir. Çünkü herkesin cilt tipi ve ihtiyaçları farklıdır. Bu nedenle medikal cilt bakımı süreci planlandıktan sonra fiyatların belirlenmesi daha doğru olacaktır. Eğer Ankara’da medikal cilt bakımı yaptırmayı düşünüyorsanız kliniğimizle iletişime geçerek fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.