NEWS This is the latest News !

Hyaluronik Asit Uygulamaları

Hyaluronik Asit Uygulamaları Ankara

Hyaluronik asit uygulamaları; yüzün tüm bölgelerine uygulanabilen ve cildin kaybettiği nemi kazanmasını sağlayan cilt gençleştirme işlemleridir. Yaşlanmayla birlikte cildimiz nemini kaybetmeye başlar. Nemini kaybeden bir ciltte kırışıklık oluşumu çok daha kolaydır. Cilt kolayca sarkabilir ve yaşlanmanın olumsuz etkilerini bariz bir şekilde belli eder. Cildinin gençleşmesini ve yıllara rağmen güzelliğini korumasını isteyenler ise hyaluronik asit sayesinde cildin nem dengesini koruyabilirler. Ciltte hyaluronik asit miktarını artırmanın en iyi yolu ise dolgu uygulamalarıdır. Bu yazımızda, hyaluronik asit ile yapılan cilt gençleştirme uygulamaları hakkında bilgiler vereceğiz. Hyaluronik asit ve diğer ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemleri hakkında daha detaylı bilgi almak için Dr. Sevgi Kurtulmaz ile iletişime geçebilirsiniz.

Hyaluronik Asit Nedir?

Hyaluronik asit, birçok kozmetik üründe de yer almaya başlayan ve giderek popülerleşen bir maddedir. Hyaluronik asit, cildin kendi dokusunda da bulunur. Bulunduğu bölgede nemin tutulmasını ve dokuların canlılığını korumasını sağlar. Ancak yaşlanmayla birlikte ciltteki hyaluronik asit miktarı azalır. Bu nedenle cilt daha hassas hâle gelir. Kolayca kırışır ve dokular güçsüzleşir.

Hyaluronik Asit Uygulamaları Nelerdir?

Hyaluronik asit uygulamaları; medikal-kozmetik tedavilerdir. Hyaluronik asit, ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemlerinden olduğu için cildin kısa sürede yenilenmesini sağlar. Bu işlemler sayesinde cilt hyaluronik asitten aktif bir şekilde faydalanabilir. Aynı zamanda kısa sürede tamamlanan bir işlem olduğu için de kişinin sosyal yaşamını etkilemez. Kişi uygulamadan sonra hemen günlük yaşantısına geri dönebilir. Ciltteki yenilenme ise kısa sürede kendini göstermeye başlar.

Gençlik Aşısı Nedir?

Gençlik aşısı, cilt gençleştirme amacıyla yapılan, en etkili hyaluronik asit uygulamalarından biridir. İçeriğinde hem çapraz bağlı hem de serbest hyaluronik asit barındırır. Böylece hyaluronik asitin dokulardaki etkinliğinin artmasını, cildin parlamasını ve kırışıklık görünümünün azalmasını sağlar. Uygulamadan sonra, ciltte kolajen üretimi de uyarılmış olur. Kolajen liflerin güçlenmesi demek; cildin yeniden sıkı ve güçlü bir yapıya sahip olması demektir.

Işık Dolgusu Nedir?

Işık dolgusu, aminoasitler ve hyaluronik asiti bir araya getiren, böylece cildin birçok yönden yenilenmesini sağlayan bir uygulamadır. Işık dolgusu içeriğinde hyaluronik asit ile birlikte 8 aminoasit, 3 antioksidan, mineral ve vitaminleri barındırır. Cildin yenilenmesini, kırışıklıkların ve leke görünümünün azalmasını sağlar. Diğer dolgu uygulamaları: Hyaluronik asit kırışıklık ve sarkmanın yoğun olduğu tüm bölgelere uygulanabilir. Alın, dudak kenarları, yanaklar ve elmacık kemiklerine yapılan hyaluronik asit dolgusu, dokuların canlanmasını sağlar. Böylece ciltteki sarkmanın önüne geçilebilir.

Hyaluronik Asit Uygulamaları Güvenilir midir?

Hyaluronik asit Ankara, günümüzde birçok cilt bakım ürününün de içinde bulunmaktadır. Ancak haricen uygulanan bu ürünlerin bir kısmı cilt tarafından emilemez. Bu nedenle kozmetik ürünlerin etkisi sınırlıdır. Hyaluronik asitin cilde doğrudan enjekte edilmesi ise dokuların yüksek oranda nem tutmasına yardımcı olur. Hyaluronik asit, ciltte kendiliğinden de bulunan bir maddedir. Sentetik bir içerik değildir. Bu nedenle alerjik reaksiyona neden olmaz. Eğer enjeksiyon deneyimli bir uzman tarafından, steril koşullarda yapılırsa oldukça güvenilirdir diyebiliriz.

Hyaluronik Asit Uygulamaları Kaç Seansta Yapılır?

Hyaluronik asit uygulamalarının sıklığı, uygulama yapılan bölgeye ve kişinin beklentilerine göre değişmektedir. Eğer sarkma ya da kırışıklık fazlaysa ayda 2 seans yapılarak başlanabilir. İlerleyen dönemde ise 3 – 6 ay ara ile yeniden uygulama yapmak yeterli olacaktır.

Hyaluronik Asit Uygulamaları Kalıcı mıdır?

Hyaluronik asit ile yapılan dolgu uygulamaları kalıcı değildir. Uygulamanın etkisi 6 – 12 ay boyunca devam eder. Bu süre genellikle kişinin cilt yapısına, mimik kullanımına ve yaşam alışkanlıklarına bağlıdır. Eğer sağlıklı bir yaşam tarzı benimsenirse, cilt daha da güçlenir ve hyaluronik asitin etkisi daha uzun süreli olabilir. Genç ve dokuları güçlü olan kişilere, yaşlanma önleyici olarak yapıldığında da etkilerinin daha uzun sürmesi yüksek ihtimaldir.

Buz Lazer Kılları Tamamen Yok Eder Mi?

Buz lazer epilasyon özellikle kol yüz boyun omuz gibi kılların daha ince olduğu bölgelerde kullanılmaktadır. Buz lazer uygulandığı bölgedeki kılları büyük ölçüde yok eder. Ancak hastanın ten rengi, kıl rengi ve hormonal durumu buz lazer tedavi başarısını etkilemektedir.

Ankara Hyaluronik Asit Uygulamaları Fiyatları

Hyaluronik asit uygulamaları Ankara, kısa sürede yoğun etki gösteren, pratik işlemler olduğu için günümüzde giderek daha fazla tercih edilmektedir. Hyaluronik asit enjeksiyon fiyatları ise uygulama yapılacak bölge sayısına ve miktara göre değişmektedir. Bu nedenle Ankara’daki kliniğimizi arayabilir ve hyaluronik asit ile cilt gençleştirme fiyatlarımız hakkındaki tüm detayları öğrenebilirsiniz.