NEWS This is the latest News !

Kavitasyon

Kavitasyon Ankara

Kavitasyon; enjeksiyon yapılmadan, ultrason ile uygulanan, ameliyatsız bir zayıflama yöntemidir. Günümüzün çalışma ve yaşam koşulları nedeniyle bölgesel yağlardan kurtulmak oldukça zordur. Sürekli oturarak çalışmak ve hareketsizlik, beslenmesine dikkat eden kişileri bile olumsuz etkiler. Bu durumda bölgesel yağlanma da kaçınılmaz olur. Zayıflama uygulamaları, bu yağların yakılmasında en etkili ve pratik yöntemlerdir. Kavitasyon da pratik ve acısız olması nedeniyle, günümüzde en çok tercih edilen zayıflama uygulamalarından biridir. Kavitasyon, Ankara kavitasyon fiyatları ve diğer zayıflama uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için Dr. Sevgi Kurtulmaz ile iletişime geçebilirsiniz.

Kavitasyon Nedir?

Kavitasyon; zayıflama sürecini hızlandırmak için ultrason ışınlarının gücünü kullanan, özel bir uygulamadır. Kavitasyon seanslarında ultrason ışınlarının kendisinden değil, oluşturduğu ani basınç değişimlerinden faydalanılır. Uygulama sırasında oluşan yüksek basınç değişimlerinin yağ hücrelerine etki etmesi ve fazla yağın vücuttan uzaklaştırılması hedeflenir.

Kavitasyon Nasıl Etki Eder?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi kavitasyonun hedefi; bölgesel yağlanmaya neden olan yağ hücrelerinin parçalanmasıdır. Peki bunu nasıl yapar? Kavitasyon işleminde, ultrason ışınlarının ciltte ani basınç değişimleri oluşturması sağlanır. Cildin bir anda yüksek basınç altında kalması ise doğrudan dokuları etkiler. Yağ hücrelerinin yapısı bozulur ve parçalanmaya başlarlar. Parçalanan yağ hücreleri ise katı formunu kaybederek, zamanla sıvılaşır. Yağ hücrelerinin sıvılaşması demek; lenf yolları ile kolayca vücut dışına atılması anlamına gelir. Dolayısıyla kilo kaybı ve sıkılaşma başlar.

Kimler Kavitasyon Yaptırabilir?

Kavitasyon, cilde çok yönlü etkileri olan bir uygulamadır. Ancak en yaygın kullanım alanı bölgesel zayıflamadır. Çünkü en güçlü etkilerini yağ hücrelerini parçalayarak gösterir. Kavitasyonun çok yönlü etkisi, zayıflama sürecinden alınan verimi de yükseltir. Kavitasyon; cildi sıkılaştırıp, güçlendirdiği için zayıflama sürecinde daha sıkı bir vücuda sahip olmanıza da yardımcı olur. Aynı zamanda selülitlere de etki eder ve uygulama yapılan bölgede sıkı, pürüzsüz ve ince bir görünüm elde edilir. Kavita

Kavitasyon Kaç Seansta Tamamlanır?

Kavitasyon ile hedeflenen sonuçlar herkeste farklıdır. 4 – 5 kilo kaybetmek isteyenler ile yalnızca kilosunu korumak ve sıkılaşmak isteyen kişilerin ihtiyaçları elbette farklı olacaktır. Bu da seans sayılarının planlanmasında etkilidir. Ortalama bir rakam verecek olursak; hafif – orta dereceli sıkılaşma için 6 – 7 seans yeterli olur diyebiliriz. Ancak selülit tedavisi ve yoğun sıkılaşma için seans sayısının artırılması gerekebilir.

Kavitasyon ile Zayıflama Ne Zaman Başlar?

Kavitasyon etkilerini çok hızlı gösteren bir işlemdir. Bu nedenle ilk uygulamadan itibaren, bölgesel incelme bariz şekilde fark edilebilir. Seans sayısı arttıkça, elbette bu etki de artacak ve kaybedilen kiloların da etkisiyle vücut daha estetik görünmeye başlayacaktır. Bu süreçte kişinin beslenmesine ve düzenli egzersize dikkat etmesi de çok önemlidir. Çünkü kavitasyon; öncelikle bölgesel incelme amacıyla yapılan bir işlemdir. Yani yoğun kilo verme sürecine girmenizi sağlamaz. Eğer kilo verme sürecinde yapılırsa; bölgesel yağların erimesine ve vücudun şekillenmesine yardımcı olur. Bu nedenle sağlıklı ve hareketli bir yaşam biçimini benimseyen hastalarımızda oldukça etkileyici sonuçlar almaktayız.

Kavitasyon ile Acı Hissedilir mi?

Kavitasyon uygulamasında, ultrason ışınlarını yayan özel bir cihaz kullanılır. Bu cihaz cildin üzerinde gezdirilerek dokulara basınç iletir. Bu esnada kişi herhangi bir şey hissetmez. Tamamen acısız ve güvenilir bir işlemdir. Acısız bir işlem olması, kavitasyonu birçok kişi için en iyi zayıflama uygulamalarından biri hâline getirmektedir.

Ankara Kavitasyon Fiyatları

Kavitasyon, günümüzde uygulanan en etkili ve pratik zayıflama uygulamalarından biridir. Hızlı sonuç vermesi ve güvenilir bir işlem olması nedeniyle birçok hastamız, gönül rahatlığı ile kavitasyon yaptırmaktadır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken konulardan biri de kavitasyonu yapan kişinin uzmanlığı ve deneyimidir. Tüm zayıflama uygulamalarında kişinin anatomik yapısı iyice incelenmeli ve kendi yapısına uygun uygulama yapılmalıdır. Bu nedenle kavitasyon yapılan merkezin güvenilir ve steril bir ortam olduğundan emin olmak gerekir. Kavitasyon yapan merkezlerin kendi fiyatları ile birlikte seans sayıları da kavitasyon fiyatlarında etkilidir. Ankara’da kavitasyon fiyatları hakkında detaylı bilgi almak ve ihtiyaçlarınıza özel kavitasyon fiyatını öğrenmek için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.