NEWS This is the latest News !

Radyofrekans (Scarlet) ile Yüz Germe

Radyofrekans (Scarlet) ile Yüz Germe Ankara

Radyofrekans ile ameliyatsız yüz germe Ankara, cilt gençleştirme alanında yapılan en yenilikçi uygulamalardan biridir. Radyofrekans enerjisine sahip, fraksiyonel iğneler ciltte yarattığı çok yönlü etkiler sayesinde cildin yenilenmesini, gençleşmesini ve daha sıkı, gergin yapı kazanmasını sağlar. Scarlet’i diğer cilt uygulamalarından farklı kılan ise hem epidermis hem de dermis tabakasına etki etmesi, böylece çok yönlü fayda sağlamasıdır. Aynı zamanda tek seansta tamamlanan, kolay bir uygulama olduğu için de avantajlıdır. Yazımızın devamında Scarlet ile ameliyatsız yüz germe uygulaması hakkında detaylara yer vereceğiz. Scarlet uygulaması ve seans fiyatlarımız hakkında daha fazla bilgi için Dr. Sevgi Kurtulmaz ile iletişime geçebilirsiniz.

Radyofrekans (Scarlet S) Nedir?

Scarlet; ucunda özel fraksiyonel iğneler olan bir cihaz ile uygulanır. Bu iğneler, cildin 0,5 – 3,5 mm derinine kadar inebilir ve bu bölgeye radyofrekans enerjisi uygulayarak derinden iyileşme sağlar. İğnelerin etki edeceği derinlik kişinin ihtiyacına ve yapılmak istenen işleme göre değişebilir. Bu nedenle tam olarak kişinin ihtiyaçlarını karşılayan, güvenilir bir işlemdir diyebiliriz. Scarlet, epidermis ve dermisteki sorunları aynı anda tedavi edebilir. Bu nedenle birçok cilt kusurunun giderilmesinde etkilidir. En sık tercih edilen uygulamalardan biri ise Scarlet ile yüz germedir. Scarlet, kozmetik ürünlerin aksine, dokuların derinlerine etki edebildiği için, sarkan bölgelere nüfuz eder. Uyguladığı yoğun radyofrekans enerjisi sayesinde dokuların canlanmasını ve yeniden sıkılaşarak, gençleşmesini sağlar.

Scarlet (Radyofrekans) ile Hangi Cilt Kusurları Giderilebilir?

Scarlet, lifting yani yüz germe etkisi ile ön plana çıkan bir cilt uygulamasıdır. Cildin gerginleşmesini ve gençleşmesini sağlar. Scarlet radyofrekans uygulaması;
 • Cilt yenileme, cilt gençleştirme
 • Lifting (Yüz Germe)
 • Cilde esnekliğini geri kazandırma, cilt sıkılaştırma
 • Gözenek tedavisi
 • Boyun bölgesinin toparlanması
 • Kırışıklık tedavisi
 • Derin akne izlerinin tedavisi
 • Ciltteki sebumu dengeleyerek, aşırı yağlanmayı engellemek
 • Leke tedavisi amacıyla yapılabilir.

Scarlet ile Yüz Germenin Faydaları Nelerdir?

 • Scarlet, ciltteki birçok kusurun ameliyatsız olarak tedavi edilmesini sağlar.
 • Ameliyat tedavisine göre çok daha ekonomiktir.
 • Acısız bir uygulamadır. Hasta aynı gün içerisinde günlük yaşamına dönebilir.
 • Uygulama yapılan bölgede aşırı tahribat yaratmadan, altın iğnelerin yaklaşık 2000 atış yapmasını sağlar. Böylece uygulama daha kısa sürede tamamlanabilir. Cildin sağlıklı dokuları da korunmuş olur.

Scarlet Acılı Bir İşlem midir?

Scarlet uygulamasında birçok mikro iğne kullanılır. Bu nedenle az da olsa acı hissedilebilir. Hissedilen acının yoğunluğu kişinin dayanıklılığına göre değişir. Bazı hastalarımız, anesteziye bile ihtiyaç duymadan seansları tamamlamaktadır. Ancak tüm hastalarımızın, maksimum konfor ile işlemi tamamlaması için lokal uyuşturma etkisi olan anestezik kremleri kullanmaktayız.

Scarlet Radyofrekans Kaç Seans Uygulanır?

Radyofrekans uygulaması genellikle 3 seansta yapılır. Seanslar yaklaşık 20 – 40 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır. İnce iğnelerle yapılan bir işlem olduğu için her seansta ciltte mikro hasarlar oluşur. Bu hasarlar, ciltte yoğun bir yenilenme sürecini başlatır. Bu nedenle ikinci bir seans için cildin toparlanmasını beklemek faydalı olacaktır. Bu nedenle her seans arasına yaklaşık 1 ay zaman konur. Cilt kendini toparladıktan sonra, her seansta ciltteki gençleşme etkisi gözle görülür şekilde artacaktır.

Scarlet Güvenilir midir?

Giderek yaygınlaşmaya başlayan Scarlet hakkında en çok merak edilenlerden biri de güvenliğidir. Scarlet uygulamasında kullanılan tüm malzemeler FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) onaylıdır. Etkinliği evrensel olarak kanıtlanmış, güvenli bir uygulamadır. Bu nedenle cilt gençleştirmede etkin sonuçlar almak isteyenler rahatlıkla Scarlet radyofrekansı tercih edebilirler.

Radyofrekans Uygulamasından Sonra;

Sosyal yaşama hemen dönülebilir. En sık görülen yan etki hafif kızarıklık ve şişmedir. Genellikle müdahaleye ya da ek bir tedaviye gerek olmadan, kendiliğinden geçer. Ancak uygulamadan sonra cildi doğru şekilde nemlendirmek ve güneşten korumak önemlidir. Doktorun tavsiyeleri doğrultusunda, en az 30 koruma faktörlü güneş kremlerini kullanmak, cildinizi en büyük düşmanı güneşe karşı koruyacaktır.

Ankara Radyofrekans (Scarlet) ile Yüz Germe Fiyatları

Ankara’da vücut analizi yaptırmak için başvurabileceğiniz en iyi adresler, zayıflama alanında uzman doktorların hizmet verdiği kliniklerdir. Vücut analizinin; insan anatomisini iyi tanıyan, deneyimli doktorlar tarafından yapılması ölçümün güvenilirliğini artırmaktadır. Bu nedenle Ankara’da vücut analizi hakkında bilgi almak ve vücut analizi fiyatlarımızı öğrenmek için kliniğimizle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.