NEWS This is the latest News !

Lazerle Cilt Uygulamaları

Lazerle Cilt Uygulamaları Ankara

Epilasyon, cildin gençleşmesi, leke ve akne tedavisi gibi cilt uygulamalarında, günümüzde en çok tercih edilen yöntemlerden biri de lazerdir. Lazer ile cilt uygulamaları; pratik, etkili ve uzun vadede ekonomik olduğu için günümüzde giderek daha popüler hâle gelmektedir. Özellikle epilasyonda kullanılan en modern ve pratik yöntem olması; lazer epilasyonu kadınların gözdesi hâline getirmiştir. Bununla birlikte melanin hücrelerini parçalayan etkisi nedeniyle, leke tedavisinde en çok kullanılan yöntemdir. Yazımızda, hem estetik hem de epilasyon amacıyla yapılan lazer uygulamalarından söz edeceğiz. Bu işlemler hakkında daha detaylı bilgi almak ve Ankara’da lazer fiyatlarını öğrenmek için Dr. Sevgi Kurtulmaz ile iletişime geçebilirsiniz.

Lazerle Cilt Uygulamaları Nelerdir?

Lazerle cilt uygulamaları; lazer ışınlarının gücünden faydalanarak, cildin yenilenmesini destekleyen ve hızlandıran uygulamalardır. Cilt lekelerinin ve kırışıklıkların giderilmesinde kullanılan lazer türleri, ciltte mikro hasara neden olur. Bu hasar kalıcı değildir. Ancak vücudumuzda bulunan onarıcı hücrelerin aktifleşmesini ve cildin komple onarılmasını sağlar. Epilasyon amacıyla yapılan lazer işlemlerinde ise lazer ışınları, cildin alt tabakalarına nüfuz eder. Bu bölgedeki kıl köklerini tahrip eder ve kalıcı olarak ortadan kaldırır.

Lazer Çeşitleri Nelerdir?

Özellikle epilasyon amacıyla uygulanan lazerlerin birçok çeşidi vardır. Ten rengine ve kişinin kıl yapısına uygun lazerle uygulama yapıldığında, lazer tamamen güvenilir ve etkilidir. Bu lazer çeşitlerini detaylı inceleyecek olursak;
  • Alexandrite Lazer: Toplumumuzdaki çoğu kişinin cilt ve kıl yapısına uyumlu olduğu, hızlı ve etkili sonuçlar verdiği için en çok tercih edilen lazer türüdür. Açık ten rengine ve koyu renkli, kalın kıl yapısına sahip kişilerde tercih edilir. Alexandrite lazer, özellikle geniş başlığı sayesinde epilasyonun kısa sürede tamamlanmasını sağlar. Bu özelliği ile de diğer lazer türlerine göre avantaj sağlar.
  •  Nd: Yağ Lazer ve Diyot Lazer: Bu lazer türleri, çoğunlukla koyu ten rengine sahip kişilerde tercih edilir. Cildin alt tabakalarını hedef alır ve istenmeyen tüylere kalıcı çözüm sağlar.
  • Nd: Yağ Q-Switch Lazer: Q-Switch lazer, dövme sildirme lazeri olarak da bilinmektedir. Dövme sildirme ve leke tedavisinde en sık tercih ettiğimiz lazer türüdür.
  • CO2 (karbondioksit) lazer ise epilasyon yerine; cilt kusurları ve göz altı morluklarının giderilmesi, akne/sivilce tedavisi gibi amaçlarla uygulanır. Ablatif yani soyucu özelliği olduğu için cilt renginin eşitlenmesine ve ince kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur.

Lazerle Cilt Uygulamaları Zararlı mı?

Ankara lazerle cilt uygulamalarında kullanılan lazerler, FDA yani Amerikan İlaç ve Gıda Dairesi tarafından onaylıdır. Bu nedenle hassas cilt tiplerinde bile güvenle kullanılabilir. Lazer uygulamaları, uzman bir doktor tarafından, steril bir ortamda yapıldığında beklenmeyen yan etkilerin oluşması çok düşük bir olasılıktır.

Lazer Uygulamaları Kaç Seans Yapılır?

Tüm lazer türleri, seanslar hâlinde yapıldığı takdirde etkili sonuç verir. Her uygulamadan sonra, cildin dinlenmesi için yaklaşık 1 – 4 hafta kadar beklemek gerekir. Bu sürelerin doğru belirlenmesi ve kişinin seansları düzenli olarak takip etmesi lazerin başarısını artırır. Lazer uygulamalarında seans sayıları ise kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda belirlenir. Örneğin; kol altı bölgesine yapılan epilasyon işlemleri kısa sürerken; bacak ya da tüm vücudun epilasyonu için seans sayısını artırmak gerekecektir. Genel olarak; 6 – 10 seansın hem epilasyon hem de cilt kusurları için yeterli olduğunu söyleyebiliriz.

Lazer Ne İçin Yapılır?

Epilasyon

Yara, ameliyat izi ve çatlak tedavisi

Dövme silme

Akne ve sivilce izlerinin tedavisi

İnce kılcal damar ve varislerin tedavisi

Kırışıklık giderme/Cilt gençleştirme

Göz altı morluklarının tedavisi

Ben ve siğil tedavisidir.

Ankara Lazer Fiyatları

Lazer uygulamaları, benzer amaçlarla yapılsa bile, aslında her birey için özeldir. Çünkü cilt kusurlarının yoğunluğu, tedavi ile hedeflenenler, kıl yoğunluğu ve cilt yapısı herkeste farklıdır. Lazer fiyatlarını değerlendirirken tüm bu değişkenleri ele almak gerekir. Dolayısıyla yapılacak uygulamaya, uygulama yapılacak bölgeye ve seans sayılarına göre fiyatları belirlemek daha doğru olacaktır. Ankara’da lazer uygulamalarının fiyatlarını öğrenmek için dilediğiniz zaman kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.