NEWS This is the latest News !

Ameliyatsız İple Yüz Gençleştirme

Ameliyatsız İple Yüz Gençleştirme Ankara

İple yüz germe; medikal amaçlı kullanılan, özel iplerle cilt dokusunun yeniden sıkı ve genç hâle getirilmesidir. İp askının en önemli özelliği; dokuların daha gergin durmasını sağlarken kolajen lifleri de güçlendirmesidir. Böylece ciltteki sarkmalar engellenirken, dokuların daha hacimli olması ve cildin daha sağlıklı görünmesi de sağlanmaktadır. İp askı, ameliyatsız bir işlem olması ve çok-yönlü etki göstererek, cildin gençleşmesini sağlamasıyla oldukça avantajlıdır. Fransız askı iple yüz germe yöntemlerinden birisidir. Yazımızda iple yüz gençleştirmenin tüm avantajlarını, nasıl yapıldığını ve etkilerini bulabilirsiniz. Ankara’da ameliyatsız yüz germe işlemleri hakkında detaylı bilgi almak için ise Dr. Sevgi Kurtulmaz ile iletişime geçebilirsiniz.

İple Yüz Gençleştirme Nedir?

İple yüz gençleştirme, cerrahi ipler yardımı ile sarkmış dokuların yerine sabitlenmesini sağlayan bir işlemdir. Genellikle dokuların sarkmaya başladığı 30’lu yaşlar ve sonrasında tercih edilir. Doğrudan dokuların yerini değiştirdiği ve cildi beslediği için kozmetik ürünlere göre çok daha etkili bir işlemdir. İp askı ile yüz gençleştirme işleminde polioksidanon, polilaktikasit gibi ipler kullanılır. Bu ipler zamanla kendiliğinden eriyerek, bölgeye destekleyici içeriğini bırakır. Kolajen bağların güçlenmesini, elastin liflerin uzayıp kısalmasını sağlayan bu içerik, dokuların ihtiyacı olan desteği almasını da sağlar. Böylece yüz hem gerdirilir hem de ince kırışıklıklar giderilebilir. Kişinin cildindeki gençleşme gözle görülür, bariz bir hâle gelir.

İp Askı ile Yüz Gençleştirme Hangi Bölgelere Yapılır?

İp askı ile yüz gençleştirme hem bölgesel olarak hem de tüm yüze uygulanabilir. Özellikle kaş ve dudak kenarları gibi bölgelerde yoğun sarkma sorunu ile karşı karşıya olan kişilere etkili çözümler sunmaktadır. İp askı ile yüz gençleştirme;
  • Kaş
  • Alın
  • Kaz ayağı
  • Göz altı
  • Dudak kenarları
*Yanak ve gıdı bölgesine uygulanabilir.

İp Askı ile Yüz Gençleştirme Nasıl Yapılır?

İp askı ile yüz gençleştirme işlemi başın içindeki saçlı bölgelerden yapılır. Bu nedenle işlemden sonra estetik görünümü bozacak izler kalmaz. İp askı uygulaması yapıldıktan sonra hemen günlük yaşama dönülebilir. Bu nedenle ameliyatlı yüz gençleştirme işlemlerine konforlu bir alternatif sunar. İp askı ile yüz gençleştirme yaklaşık 45 dakika – 1 saat arası sürede tamamlanır. Cerrahiden sonra oluşan enfeksiyon riski ip askı ile yüz germe işleminde söz konusu değildir. Kişi aynı gün içerisinde işe ve sosyal yaşamına dönebilir. İp askı ile yüz germe işleminin acılı olup olmadığı da en çok merak edilenlerdir. İp askı ile yüz germe işleminde hissedilen acı oldukça azdır. Yine de hastalarımızın kendini rahat hissedebilmesi için lokal anestezik yöntemler kullanılır. Böylece hiçbir ağrı ya da acı olmadan, cildi hassas olan hastalarımıza bile uygulama yapılabilmektedir.

İp Askı ile Yüz Gençleştirmenin Etkisi Kalıcı mıdır?

İp askı ile yüz gençleştirme işleminde kullanılan polioksidanon ve polilaktik asit ipler zamanla erir. Bu nedenle işlemin etkisi kalıcı değildir. Ancak polioksidanon ve polilaktikasit ipler, cildi yenileyen ve güçlendiren özelliğe sahiptir. Erirken, bulunduğu bölgedeki kolajen bağların aktifleşmesini sağlar. Bu nedenle ipler eridikten sonra, bir süre daha cilt kendini yenilemeye ve gergin yapısını korumaya devam eder. İp askı ile yüz gençleştirme uygulamasından sonra uzun süre cilt pırıl pırıl, genç ve esnek bir görünüme sahip olur. İplerin erime süresi ise uygulama yapılan bölgeye ve kişinin cilt yapısına göre değişmektedir. Eğer mimik kullanımının sık olduğu, hareketli bölgelere uygulama yapılmışsa kalıcılık süresi bir miktar kısa olabilir. Genel olarak söyleyecek olursak; ip askı ile yüz gençleştirmenin etkisi 1 – 2 yıl boyunca devam eder diyebiliriz. Askılar eridikten sonra da etkisi devam ettiği için bu süre bazı kişilerde daha da uzun olabilmektedir.

Ankara İple Yüz Gençleştirme Fiyatları

İple yüz gençleştirme Ankara fiyatlarında uygulama yapılacak bölge belirleyicidir. Eğer deformasyon fazlaysa, tüm yüze yapılan uygulamadan en verimli sonuçlar alınır. Kişinin tercihine ve cilt yapısına göre uygun tedavi planlandıktan sonra iple yüz gençleştirme fiyatlarını belirlemek daha doğru olacaktır. Bu nedenle Ankara iple cilt gençleştirme fiyatlarımızı öğrenmek için kliniğimizle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.