NEWS This is the latest News !

Yüz Mezoterapisi ve Vitamin Enjeksiyonu

Yüz Mezoterapisi ve Vitamin Enjeksiyonu Ankara

Yüz mezoterapisi; yüzdeki dokulara ihtiyacı olan vitamin, mineral ve enzimleri kazandırmak adına yapılan bir işlemdir. Yaşlanma, güneş, stres ve hava kirliliği gibi dış etkenler cildimizin yıpranmasına neden olur. İlerleyen yaşla birlikte cildin gücünü ve esnekliğini koruyabilmesi için desteklenmesi gerekir. Hyaluronik asit ve mineral içerikli krem ya da losyonlar, cildin güçlenmesine destek olsa da komple onarılmasını ve yenilenmesini sağlamaz. Kırışıklıkların giderilmesi ve cilt dokusunun gençleşmesi için derinden etki eden, güçlü cilt uygulamalarına ihtiyaç vardır. Yüz mezoterapisi; bu ihtiyacı karşılayan, pratik ve etkili bir uygulamadır. Basit bir enjeksiyon yöntemi ile uygulanması ve yan etkilerinin yok denecek kadar az olması nedeniyle, cilt gençleştirmede mezoterapi ve vitamin enjeksiyonu giderek daha fazla tercih edilmektedir. Yüz mezoterapisi ve diğer ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemleri hakkında detaylı bilgi almak için Ankara’da bulunan kliniğimiz Dr. Sevgi Kurtulmaz ile iletişime geçebilirsiniz.

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi; A, C, B, K vitaminleri, koenzim ve aminoasitlerle güçlendirilmiş karışımın cilde enjekte edilmesiyle yapılan bir cilt gençleştirme uygulamasıdır. Ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemleri arasında kabul edilen mezoterapi; kırışıklıkların giderilmesi başta olmak üzere birçok cilt sorununun tedavisinde etkin şekilde kullanılmaktadır. Mezoterapinin en büyük avantajı; dokulara doğrudan nüfuz etmesidir. Ağızdan alınan ya da haricen uygulanan cilt desteklerinin büyük bir kısmı vücuttan atılır. Mezoterapi ise besleyici içeriğini doğrudan dokulara ulaştırır ve cildin güçlenmesini sağlar.

Yüz Mezoterapisi (Mezolifting) Nedir?

Yüz bölgesine uygulanan mezoterapi işlemine “mezolifting” yani yüz mezoterapisi denmektedir. Yüz mezoterapisi, ameliyatsız bir işlem olduğu için yüzün estetik görünümünü bozmadan, cildin gençleşmesini sağlar. Bu nedenle kişinin sosyal yaşamını engellemez ve hiçbir ağrı-sızı olmadan cildin gençleşmesini sağlar.

Yüz Mezoterapisi Ne Amaçla Yapılır?

Mezoliftingin en faydalı özelliklerinden biri cildin nem dengesini korumasıdır. Yüzümüzdeki yaşlanma belirtilerinin çoğu nem kaybından ortaya çıkar. Özellikle kırışıklık ve mimik çizgilerinin oluşmasındaki en büyük etken nem kaybıdır. Yüz mezoterapisi, cilde kaybettiği nemi kazandırarak, doğal lifting etkisi yaratır. Böylece cildin canlanmasını sağlar.

Cildin yaşlanmasını engellemek, sarkmış dokuların toparlanmasını sağlamak

İnce kırışıklıkların yok edilmesi

Cildin nem tutmasını sağlamak

Cilt lekelerinin tedavisi amacıyla yapılabilir.

Yüz Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Yüz mezoterapisinde, her hastanın kendi ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan kokteyller kullanılır. Bu kokteyller, gerekli durumlarda hyaluronik asit ile güçlendirilebilir ve işlemin etkisi artırılabilir. Yüz mezoterapisinde kullanılan tüm materyaller “Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi” tarafından onaylıdır. Bu nedenle uygulamanın oldukça güvenli olduğunu söyleyebiliriz. Beklenmeyen yan etkiler ise çoğu zaman hatalı uygulamalardan kaynaklanır. Bu nedenle mezoterapi uygulaması mutlaka uzman bir doktor tarafından yapılmalıdır. Mezolifting uygulaması enjeksiyon ile yapılır. Hazırlanan kokteyl, yüzün istenen bölgelerine enjekte edilir. Enjeksiyon sırasında hissedilen acı oldukça azdır. Ancak cildi hassas olan hastalarımızın da rahat edebilmesi için anestezik krem uygulaması yapılır. Böylece uygulama sırasında ağrı ya da acı hissedilmez.

Yüz Mezoterapisi Kaç Seansta Yapılır?

Yüz mezoterapisinin olumlu etkileri ilk seanstan itibaren artarak devam eder. Ancak en iyi sonuçların alınabilmesi için, cildin yapısına uygun olacak şekilde, seanslara devam edilmelidir. Genellikle 3 – 4 seans yeterli olur. Ancak kişinin cilt yapısına ve cilt kusurlarının yoğunluğuna göre seans sayısını belirlemek en doğrusu olacaktır. Dokular hâlâ güçlü ve esnek ise tek seans bile yeterli olabilmektedir.

Mezolifting Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Yüz mezoterapisinin olumlu etkileri cilde çabuk yansır. Cilt aydınlık, duru ve toparlanmış bir görünüm kazanmaya başlar. Mezoliftingin belirgin etkilerinden biri de cilt gençleştirme olduğu için kırışıklıklar kısa sürede azalmaya başlar. Cilt tonu eşitlenir ve dokular yenilenir. Böylece pürüzsüz, gergin ve ışıltılı bir cilt görünümü kazanılır. En iyi sonuçlar genellikle seanslardan sonraki 1 – 2 ay içinde görülür. Kişi istediği takdirde mezolifting işlemini 6 ayda bir yeniden yaptırabilir. Mezoterapi karışımı doğal ve besleyici içeriğe sahip olduğu için uygulamayı yenilemenin herhangi bir zararı yoktur.

Ankara Yüz Mezoterapisi Fiyatları

Yüz mezoterapisi Ankara fiyatları, hazırlanacak karışıma ve uygulama yapılacak bölgeye göre değişebiir. Tüm yüze yapılan uygulamalardan daha dengeli ve etkili sonuç alınır. Ancak uygulama yapılan bölge arttıkça fiyatlar da artacaktır. Bu nedenle öncelikle hastanın işlemden almak istediği sonuçlar dikkate alınmalı ve kokteylinden, seans sayısına kadar kişiye özel planlama yapılmalıdır. Ankara’da yüz mezoterapisi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için kliniğimizi arayabilirsiniz.