NEWS This is the latest News !

Dolgu Uygulamaları

Dolgu Uygulamaları Ankara

Dolgu uygulamaları Ankara; cildi yaşlı ve yorgun gösteren kusurların giderilmesi, çökmüş dokuların güçlendirilmesi ve cildin genç, çekici bir görünüm kazanması amacıyla yapılır. İlerleyen zamanın etkisiyle vücudumuzdaki dokular zayıflamaya başlar. Dokular zayıfladıkça yüzümüzde, ellerimizde çökmeler meydana gelir. Dokuların zayıflaması, yaşlanmanın sürecinde doğal olmasına rağmen, kişinin yorgun görünmesine neden olabilir. Özellikle yıllara meydan okumak, hangi yaşta olursa olsun cildinin güzelliğini ön plana çıkarmak isteyen kadınlar için bu durum rahatsız edici olabilmektedir. Bazı kişiler ise çene şekli ya da elmacık kemiklerinin hacmini değiştirmek isteyebilir. Dolgu uygulamaları, hyaluronik asit sayesinde bu cilt kusurlarının bariz bir şekilde azalmasını sağlar. Hyaluronik asit ile desteklenen dokularda hacim artar, cildin nem dengesi korunmuş olur. Dolgu uygulamaları hakkında daha detaylı bilgi almak için Dr. Sevgi Kurtulmaz ile iletişime geçebilir; Ankara’daki kliniğimizi dilediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

Dolgu Uygulamaları Nelerdir?

Dolgu uygulamaları yüz ve el bölgesindeki cilt kusurlarını gidermek, cildin canlılığını korumak için yapılan uygulamalardır. Amacı; cildin nem dengesini korumak, dokuların hacmini artırmak böylece yüzün her bölgesinde, orantılı bir görünüm sağlamaktır.

Dolgu Uygulamaları Nereye Yapılır?

Dolgu; uygulandığı bölgedeki cildin yenilenmesini, cilt tonunun eşitlenmesini, dokuların güçlenmesini ve hacminin artmasını sağlar. Yüz ve ellerdeki kusurların giderilmesinde botoks ile birlikte en çok tercih edilen cilt gençleştirme yöntemlerinden biridir.
Göz altları
Burun
Çene hattı (Jawline)
Dudak
Elmacık kemiği
Nazolabial bölge (burun kenarı çizgileri)
Yanak
Çene
Şakak ve ellere uygulanabilir.

Dolgu Uygulamaları ile Hangi Kusurlar Giderilebilir?

  • Nem dolgusu ile cilde yoğun nem kazandırılır. Böylece kuruluk ve mimik kullanımına bağlı oluşan kırışıklıklar giderilir.
  • Göz altı ışık dolgusu ile göz altındaki morluklar giderilir, göz altı torbaları azaltılır. Göz altı ışık dolgusu; yorgun ve yaşlı bakışlar yerine genç, canlı ve dinamik bir ifadenin oluşmasına yardımcı olur.
  • Dudak dolgusu ile dudakların kalınlaşması, dudaktaki asimetrik yapının düzeltilmesi ve dudağın daha pürüzsüz yapıya sahip olması sağlanır.
  • Elmacık kemiği dolgusu ile yüze V şeklini veren elmacık kemikleri daha çıkık hâle getirilir.
  • Nazolabial dolgu ile burun kenarından, dudaklara doğru uzanan derin çizgiler azaltılır.
  • Yanak dolgusu ile yanaklardaki orantısızlıklar giderilebilir. Yaşlanmaya bağlı oluşan çökük görüntü engellenir.
  • Çene ve jawline dolgu ile çene hattı daha belirgin hâle getirilir. Çenedeki orantısızlık ve çökmeler giderilir.
  • Burun dolgusu ile burundaki hafif deformasyon ve eğrilik giderilebilir. Burun yapısının yüz şekli ile orantılı ve uyumlu olması sağlanır.
  • El dolgusu ile yaşlanan ve doku kaybına uğrayan ellerin daha dolgun ve sağlıklı görünmesi sağlanır. Elin aşırı kemikli görünmesi engellenir ve cilt gençleştirilir.

Dolgu Uygulamaları Nasıl Yapılır?

Dolgu uygulamalarında “hyaluronik asit” kullanılır. Hyaluronik asit, cildin kendisinde de bulunan, bulunduğu bölgede yoğun nem sağlayan bir maddedir. Yaşlanma ile birlikte ciltteki hyaluronik asit desteği azalır. Aynı zamanda, genç hastalarımıza yapılan dolgu işlemlerinde, hyaluronik asit desteği sayesinde, cilt dokuları desteklenir. Uygulama yapılan bölgedeki dokular güçlü hâle gelir, kolajen üretimi desteklenir. Bu da yanak, burun ve çene gibi bölgelerdeki yapısal kusurların giderilmesinde etkilidir.

Dolgu Uygulamalarının Etkisi Ne Zaman Görülür?

Dolgu uygulamaları, hem ameliyatsız olduğu hem de hızlı sonuç verdiği için hastalarımız açısından oldukça avantajlıdır. Dolgu uygulandıktan sonra dokulara anında etki eder. Yüzün parlak, sağlıklı ve orantılı görünümü ilk bakışta fark edilebilir. En iyi sonuçlar ise 1 – 2 hafta sonra ortaya çıkar.

Dolgu Uygulamaları Kalıcı mıdır?

Dolgu işlemleri kalıcı işlemler değildir. Cildin sıkı ve sağlıklı görünümünü korumak için dolgu uygulamasının tekrarlanması gerekir. Dolgu uygulamalarında kalıcılık süresi ise kişiden kişiye değişir. Eğer uygulama yapılan bölge dudak ya da yanak gibi hareketli bölgeler ise dolgunun kalıcılık süresi biraz daha kısa olacaktır. Genel olarak söyleyecek olursak; dolgunun kalıcılık süresi 12 – 18 aydır.

Ankara Dolgu Uygulamaları Fiyatları

Dolgu uygulamalarının fiyatlarını etkileyen birçok faktör vardır. Dolgunun yapıldığı bölge, uygulanacak hyaluronik asit miktarı ve klinik ortamı dolgu fiyatlarını etkiler. Birden fazla bölgeye dolgu yapılacaksa, fiyatların da bu doğrultuda hesaplanması gerekir. Bu nedenle, kliniğimizle iletişime geçerek, dolgu yaptırmak istediğiniz bölgeleri belirtebilir ve fiyatlarımız hakkında bilgi alabilirsiniz.