NEWS This is the latest News !

Göz Altı Morluk Tedavisi

Göz Altı Morluk Tedavisi

Göz altı morluğu; özellikle kadınların sık sık yakındığı, kişinin olduğundan yaşlı ve yorgun görünmesine neden olan bir cilt kusurudur. Göz altı morlukları hem ilerleyen yaşa hem de genetik kodlara bağlı olarak oluşabilir. Birçok estetik uygulama, göz altı morluklarının tedavisinde etkili sonuçlar vermektedir. Özellikle mezoterapi ve lazer uygulamalarının etkin kullanım alanlarından biri de göz altı morluk tedavisidir. Kişinin cilt yapısı uygun olduğu sürece hem genetik sebeplerle hem de yaşa bağlı oluşan göz altı morlukları tedavi edilebilir. Mezoterapi ve lazerle göz altı morluk tedavisi hakkında merak ettikleriniz için yazımızın devamını okuyabilirsiniz. Ankara’da göz altı morluk tedavisi ve fiyatları hakkında bilgi almak için ise Dr. Sevgi Kurtulmaz ile iletişime geçebilirsiniz.

Göz Altı Morlukları Neden Olur?

Göz altlarının mor – kırmızı renkte ve şişkin olması kişinin bakışları üzerinde doğrudan etkilidir. Bu görünüm bazı kişilerde doğuştan vardır. Genetik yapı nedeniyle oluşur. Bazı kişilerde ise cildin yaşlanmasına ve yıpranmasına bağlı ortaya çıkar. Bu nedenle kişi göz altı morluklarından kurtulmak isteyebilir. Aynı zamanda doğuştan göz altları koyu renk olan kişiler de göz altlarını aydınlatmak için çözümler arayabilir.

Göz Altı Morlukları Nasıl Tedavi Edilir?

Günümüzde göz altı morluklarını azaltmaya yönelik birçok krem ve losyon bulunmaktadır. Ayrıca aydınlatıcı ve fondöten kullanımında da amaç göz altı morluklarını geçici olarak kapatmaktır. Bunlar, göz altındaki koyuluktan şikâyet eden kişilerin en sık başvurduğu yöntemler olmasına rağmen morluklara kalıcı çözüm sağlamazlar. Göz altı morluk tedavisinde en etkili sonuçlar cilt uygulamaları ile alınır. Lazer ve mezoterapi uygulamaları ve gözaltı dolgu uygulamaları, göz altı morluklarında en iyi sonuçları veren, en güvenilir cilt uygulamalarının başında gelir.

Mezoterapi ile Göz Altı Morluk Tedavisi Nasıl Yapılır?

Mezoterapi; cildin yenilenmesini ve güçlenmesini sağlayan vitamin karışımlarının enjeksiyonu ile yapılan bir işlemdir. İçeriğinde alerjik reaksiyona neden olabilecek bileşenler içermediği için güvenilir bir uygulamadır. Aynı zamanda vücudun her bölgesine uygulanabilir. Yüze yapılan mezoterapi uygulamaları sayesinde göz altı morluklarının azaltılması da mümkündür. Mezoterapi ile göz altı morluk tedavisinde, kişiye özel hazırlanan kokteyller kullanılır. Bu kokteyller göz altlarına enjekte edilir. Sonuçlar kısa sürede elde edilmeye başlanır. Her seanstan sonra göz altlarındaki aydınlanma fark edilir ölçüde belirginleşir.

Lazerle Göz Altı Morluk Tedavisi Kaç Seansta Yapılır?

Lazerle göz altı morluk tedavisinden hızlı sonuç alınır. Bu nedenle çoğu zaman 1 – 2 seans yeterli olmaktadır. Ancak morluk çok yoğunsa birkaç seans daha yapılması gerekebilir. Dolayısıyla seans sayısının kişiden kişiye değişebileceğini söyleyebiliriz.Gözaltı Dolgu Uygulamaları

Gözaltı morluk tedavisinde ki uygulamalardan diğeri gözaltı dolgu uygulamalarıdır. Gözaltı anatomisi dolgu yapmaya uygunsa gözaltı dolgu uygulaması yapılarak morluk görüntüsü %50-%80 aralığında giderilebilir.

Lazerle Göz Altı Morluk Tedavisi Nasıl Yapılır?

Göz altı morluk tedavisinde en etkili bir diğer işlem ise lazerdir. Lazer, günümüzde leke ve cilt tonu eşitsizliklerinin giderilmesinde en etkili uygulamalardan biridir. Göz altı morluklarında da etkisi kanıtlanmıştır. Lazerle göz altı morluk tedavisinde genel olarak CO2 lazerler ve q switched lazerler tercih edilir. CO2 lazer, cildin alt katmanlarına kadar ısı enerjisi göndererek melanin hücrelerinin parçalanmasını sağlar. Cildi yeniler ve sıkılaştırır. Böylece göz altlarındaki torba görünümü ve morluk azalmış olur.

Mezoterapi ile Göz Altı Morluk Tedavisi Kaç Seansta Yapılır?

Mezoterapi ile göz altı morluk tedavisinde seanslar kişinin cilt yapısına göre belirlenir. Bu nedenle kesin bir ifadede bulunmak zordur. Ancak genel olarak 3 – 4 seansın yeterli olduğunu söyleyebiliriz.

Ankara Göz Altı Morluk Tedavisi

Göz altı morluk tedavisi Ankara da seanslar yaklaşık 5 – 10 dakika kadar kısa sürer. Bu nedenle mezoterapi ve lazerin oldukça konforlu uygulamalardır. Özellikle cerrahi ile yapılan estetik işlemlerine göre kişiye kısa sürede, etkin sonuçlar sunarlar. Eğer siz de Ankara’da göz altı morluk tedavisi hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.