NEWS This is the latest News !

Ameliyatsız İple Yüz Germe

Ameliyatsız İple Yüz Germe Ankara

“İp askı ile yüz germe” olarak da bilinen iple yüz germe işlemi; özel cerrahi ipler yardımı ile sarkan dokuların gerdirilmesidir. Aynı zamanda yapısal olarak düşük yapıda olan dokuların gerdirilmesi ve yüzün daha estetik görünüme sahip olması amacıyla da yapılır. İple yüz germenin en büyük avantajları; ameliyatsız yüz gerdirme işlemlerinden biri olması, kısa sürede tamamlanması ve ipler erise bile ciltte yenilenme etkisinin devam etmesidir. Bu nedenle uzun süreli etki sağlar ve yaşlanmanın olumsuz etkilerine karşı koyar. Yazımızın devamında ameliyatsız iple yüz germe hakkında en çok merak edilenleri bulabilirsiniz. Ankara’da ameliyatsız yüz germe işlemleri hakkında bilgi almak için ise Dr. Sevgi Kurtulmaz ile iletişime geçebilirsiniz.

İple Yüz Germe Nedir?

Fransız askı olarak da bilinen iple yüz germe, cerrahide kullanılan ve zamanla erime özelliğine sahip olan ipler kullanılarak yapılan bir cilt uygulamasıdır. Dokuların sarkması, yaşlanmanın ilk belirtilerindendir. Özellikle göz ve dudak kenarındaki sarkmalar, kişinin olduğundan yorgun görünmesine neden olur. Bu duruma hızlı ve etkili çözüm arayan kişiler için ise en iyi uygulamalardan biri ip askı ile yüz germedir.

İp Askı ile Yüz Germede Hangi İpler Kullanılır?

İp askı ile yüz germe işleminde polioksidanon ipler kullanılır. Bu ipler, dokularda kalıcı olmaz. Zaman içerisinde erir ve kendiliğinden yok olurlar. Ancak polioksidanon ipler erise bile yenileyici etkisi devam eder. İpler erirken kolajen bağları güçlendirerek, cildin yeniden sarkma sürecini geciktirirler. Bu nedenle hem cildi toparlayan hem de cilt altındaki dokuları besleyip, güçlendiren bir uygulamadır diyebiliriz.

İp Askı ile Yüz Germe Hangi Bölgelere Yapılır?

İp askı ile yüz germe, yüzün her bölgesine uygulanabilir. İple yüz germe işleminin en çok tercih edildiği bölgeler:

Kaş

Alın

Kaz ayağı (Göz çevresi)

Göz altları

Yanak ve gıdı bölgesi

Dudak kenarındaki çizgiler

İple Yüz Germe Nasıl Yapılır?

İple yüz germe, genellikle alın bölgesindeki saçlı deriden yapılmaktadır. Bu bölgenin seçilmesindeki amaç; yüzdeki birçok noktaya kolayca ulaşılması ve uygulama izinin belli olmamasıdır. Bu nedenle kişi kendisi belirtmediği sürece, iple yüz germe işleminin yapıldığı anlaşılmaz. Ameliyatsız iple yüz germe, yaklaşık 45 dakika ile 1 saat arasında süren bir işlemdir. Kısa sürede tamamlanır ve kişi hemen günlük yaşamına dönebilir. İşlemden sonra enfeksiyon riski yok denecek kadar azdır. Bu da iple yüz germe işleminin bir başka avantajıdır.

İple Yüz Germe Kalıcı mıdır?

İple yüz germe işleminde kullanılan polioksidanon ipler zamanla erir. Bu nedenle uygulama kalıcı değildir. Ancak polioksidanon iplerin en büyük avantajı; erimesine rağmen cildin yenilenmesini desteklemesidir. Bu nedenle ipler yok olsa bile yüz germe etkisi bir süre daha devam eder. İple yüz germe işleminin etkileri hemen ortaya çıkar. Bu nedenle kişi cildindeki yenilenmeyi hemen fark edebilir. Ancak dokuların tam olarak etki görmesi ve cildin yenilenmesi için 4 – 6 hafta beklemek gerekir. Bu süreçte elde edilen ideal sonuçlar ise 2 – 3 yıl kadar kalıcıdır. Bu süre, kişinin yaşına, cilt tipine ve yaşam alışkanlıklarına göre de değişebilir. Sağlıklı beslenen ve cildini doğru nemlendiren hastalarımızda kalıcılık süresi daha da uzayabilmektedir.

İple Yüz Germe Acır mı?

İple yüz germe işlemi anestezi olmadan yapıldığında bir miktar acı hissedilir. Bu nedenle anestezik krem uygulaması yapılması tercih edilmektedir. Anestezik kremler bölgeyi lokal olarak uyuşturur ve cildi en hassas olan hastalarımızda bile hiç acı hissedilmeden yüz germe yapılabilir.

Ankara İple Yüz Germe Fiyatları

İple yüz germe işlemi, yüzün birçok bölgesine uygulanabilen bir işlemdir. Her bölgede uygulama fiyatları değişkenlik gösterebilir. Fiyatlar üzerinde kliniğin kendi değerlendirmesi de etkili olabilir. Bu nedenle Ankara’da iple yüz germe fiyatlarını öğrenmek için kliniğimizle iletişime geçebilir; daha detaylı bilgi alabilirsiniz.