NEWS This is the latest News !

Lazerle Dövme Silme

Lazerle Dövme Silme Ankara

Lazerle dövme silme; istenmeyen dövmelerin ciltten temizlenmesinde kullanılan en etkili yöntemdir. Dövme, vücudu estetik gösteren bir detay olmasına rağmen zamanla sıkıcı hâle gelebilir. Ya da çeşitli nedenlerle dövmenin silinmesi tercih edilebilir. Bu gibi durumlarda yapılan dövme silme işleminde lazer kullanılır. Günümüzün gelişmiş lazer teknolojisi sayesinde, dövme silme işleminden oldukça başarılı sonuçlar alınmaktadır. Özellikle koyu renk dövmeler, hiçbir iz kalmadan silinebilmektedir. Dövme silme işleminde en sık kullanılan lazer çeşidi ise Q-Switch lazerdir. Yazımızda, Q-Switch lazerle dövme silme hakkında daha bilgiler vereceğiz. Ankara’da lazerle dövme silme fiyatları ve diğer lazer uygulamaları ile ilgili sorularınız için ise Dr. Sevgi Kurtulmaz ile iletişime geçebilirsiniz.

Q-Switch Lazer Nedir?

Q-Switch lazer, dövme silme işlemi denildiğinde akla gelen ilk lazer türüdür. Peki neden? Öncelikle bunu açıklamaya çalışalım: Q-Switch lazerin en önemli özelliği; doğrudan, cilt altındaki boyalı dokuları hedef almasıdır. Bu özelliği sayesinde dövmenin yapıldığı bölgedeki mürekkebin temizlenmesini sağlar. Q-Switch lazer, sadece mürekkepli dokulara etki ettiği için de oldukça güvenilirdir. İşlem sırasında dövme çevresindeki dokular lazer ışınlarından etkilenmez. Böylece cilt dokusu büyük oranda korunmuş olur. Q-Switch lazer ile amatör veya profesyonel fark etmeksizin tüm dövmeler silinebilir.

Q-Switch Lazerle Dövme Nasıl Silinir?

Q-Switch lazerle dövme silme esnasında lazer cihazı cilde hızlı ve sürekli atışlar yapar. Nanosaniyede gerçekleşen bu atışlar, cildin altındaki mürekkebe nüfuz eder. Işınlardan yayılan ısı enerjisinin de etkisi ile boya parçalanır. Lazer ışınlarının bir diğer etkisi de ciltte yenilenme sürecini başlatmasıdır. Aktif hâle gelen onarıcı hücreler, mikro parçalara ayrılan boyayı dokulardan temizler ve cildin yeniden kendi rengini almasını sağlar.

Lazerle Renkli Dövmeler de Silinir mi?

Q-Switch lazer hem siyah hem de renkli dövmelerin silinmesinde kullanılabilir. Ancak boyaların yapısı gereği, koyu renk dövmelerde daha başarılı sonuçlar elde edilir. Q-Switch lazer, koyu renk mürekkebi kolayca algılar ve koyu renkler tarafından daha güçlü emilir. Bu nedenle koyu renk dövmeler daha kolay silinir ve oldukça az iz kalır. Renkli dövmeler ise lazer ışınlarını tutmada koyu renkler kadar başarılı değildir. Bu nedenle dövmenin silinmesi uzun sürebilir ya da -az da olsa- gölgeye benzer bir iz kalabilir.

Q-Switch Lazer Dövmeyi Tamamen Siler mi?

Dövme silme işleminde elde edilen sonuçlar dövmenin büyüklüğüne, rengine ve dokuların ne kadar derinine işlediğine bağlıdır. Bu nedenle bazı dövmelerde hafif de olsa iz kalabilmektedir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi koyu renkli ve küçük – orta boyutlardaki dövmeler tamamen silinebilir. Ancak dövmenin boyutu büyüdükçe ve rengi açıldıkça iz kalma olasılığı artar. Bu nedenle bu konuda net yorum yapabilmek için öncelikle kişinin dövmesi iyice incelenmeli ve seanslar doğru planlanmalıdır.

Lazerle Dövme Silme Acılı mıdır?

Lazerle dövme silme işleminde tüm dövme silme uygulamalarında olduğu gibi hafif bir acı hissedilebilir. Hissedilen acı kişinin acı eşiğine de bağlıdır. Bazı hastalarımız, anestezik uygulama olmadan da rahat bir şekilde lazer seanslarını tamamlamaktadır. Eğer kişi acı nedeniyle çok tedirginse anestezik kremler de uygulanabilir ve lazerle dövme silme acısız bir şekilde yapılabilir.

Lazerle Dövme Silme Kaç Seans Sürer?

Lazerle dövme silme işleminde seans sayısı dövmenin büyüklüğüne, rengine ve derinliğine göre değişir. Küçük dövmeler için 10 dakika bile yeterli olabilir. Ancak büyük dövmelerde seans süresi 1 saati bulabilir. Renkli dövmelerin silinmesi genellikle daha uzun sürer. Bu nedenle seans sürelerinin de uzaması gerekebilir. Dövme eğer koyu renkli ve küçükse 4 – 6 seans yapmak yeterli olur. Büyük dövmelerde ise seans sayısı 20 bile olabilir. Bu nedenle dövme silme işleminin kaç seans süreceğine kişinin dövmesine ve cilt yapısına göre karar verilmelidir.

Ankara Lazer ile Dövme Silme Fiyatları

Lazer ile dövme silme Ankara işleminde fiyatları seans sayısı ve süreleri belirler. Aynı zamanda dövmenin bulunduğu bölge ve büyüklüğü de fiyatları etkileyebilir. Bu nedenle, Ankara’da dövme fiyatları hakkında bilgi almak için doğrudan kliniğimizle iletişime geçebilir; fiyatlarımızı öğrenebilirsiniz.