NEWS This is the latest News !

Fokuslu Ultrason ile Yüz Germe

Fokuslu Ultrason ile Yüz Germe Ankara

Fokus ultrason; ısı ve ses enerjisinin yardımı ile cildi ısıtan ve gerginleşmesini sağlayan bir cilt uygulamasıdır. Fokuslu ultrasonun en önemli özelliği; enerjisini doğrudan hasar görmüş dokulara odaklaması; sarkma olan bölgelerin hızlı bir şekilde toparlanmasını sağlamasıdır. Uygulama sırasında enjeksiyon ya da cerrahi kesi yapılmadığı; kısa sürede, etkin sonuçlar alındığı için fokus ultrason (HIFU) günümüzün en çok tercih edilen cilt uygulamalarından biridir. Özellikle 40 – 65 yaş arası hastalarımızda, yoğunlaşmaya başlayan sarkmanın giderilmesinde oldukça etkilidir. Fokuslu ultrason (HIFU) ile yüz germe hakkında daha detaylı bilgi almak için Ankara’daki kliniğimiz Dr. Sevgi Kurtulmaz ile iletişime geçebilirsiniz.

Fokuslu Ultrason ile Yüz Germe Nedir?

Fokuslu ultrason, günümüzün modern ultrason yöntemlerinden biridir. Dokuların derinlerine ulaşıp, ısı enerjisini bölgesel olarak yoğunlaştırarak etkisini gösterir. Bu nedenle gıdı bölgesi, yanaklar ve kaş gibi sarkmanın belirgin olduğu bölgelerde başarılı sonuçlar verir. Fokuslu ultrason, gücünü ses dalgalarının oluşturduğu ısı enerjisinden alır. Isı enerjisinin yoğunlaştığı bölgede kolajen ve elastin lifler aktifleşmeye, hızlı bir şekilde uzayıp kısalmaya başlar. Kolajen liflerin güçlenmesi, dokuların kalitesini artırır. Yaşlanmaya bağlı zayıflayan ve sarkmaya başlayan dokular toparlanır. Cilt daha esnek, güçlü ve genç bir görünüme kavuşur.

Fokuslu Ultrasonun Avantajları Nelerdir?

  • Fokuslu ultrason, cildin farklı derinliklerine etki edebilir.
  • Kişinin ihtiyacına göre 3 mm, 4 mm, 6 mm hatta 9 mm derinliğe uygulama yapılabilir. Bu nedenle kişinin cilt dokusuna ve ihtiyaçlarına uygun, güvenli bir ultrason seçeneğidir.
  • Fokus ultrason, cildin üst katmanlarına zarar vermez. Bu nedenle yanık riski oldukça azdır.
  • Elde edilen sıkı ve genç cilt görünümü uzun süre korunur.
  • Fokus ultrason ile yüz germe sadece tek seansta tamamlanır. Bu nedenle diğer yüz germe işlemlerine göre pratik bir işlemdir diyebiliriz.

Fokuslu Ultrason Yüzün Hangi Bölgelerine Uygulanır?

Fokuslu ultrason (HIFU) yüzdeki her bölgeye uygulanabilir. Özellikle sarkmanın yoğun olduğu yanak ve göz çevresinde oldukça başarılı sonuçlar elde edilir.
Göz çevresi
Çene
Gıdı ve yanaklara uygulanabilir.

Fokuslu Ultrason ile Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Fokus ultrason uygulamasında ultrasound başlıklar kullanılır. Ultrasound başlıklar cilt üzerinde gezdirilir. Herhangi bir enjeksiyon ya da cerrahi uygulama yapılmaz. Ultrasound başlık, temas ettiği bölgelerde yoğun ısı enerjisi yaratır. Böylece dokuların sıkılaşmasını, cildin gerginleşmesini sağlar. Kolajen liflerin zayıflaması, cildin sarkmasındaki en büyük nedendir. Fokuslu ultrason, kolajen bağları güçlendirerek, sarkma faktörlerini ortadan kaldırır. Cildin gençken olduğu gibi esnek ve duru görünüme kavuşmasına yardımcı olur.

Fokus Ultrason (HIFU) Acılı Bir İşlem midir?

Fokus ultrason uygulamasında az da olsa acı hissedilebilir. Birçok hastamız yalnızca sinek ısırığı ya da iğne batması benzeri, hafif bir acı hissettiğini söylemektedir. Ancak bu durum kişinin acı eşiğine de bağlıdır. Acı eşiği düşük, cildi hassas olan hastalarımız acıyı daha yoğun hissedebilirler. Bu nedenle fokus ultrason seansından önce hastalarımıza anestezik krem uygulaması yapılır. Böylece tüm hastalarımız acıyı hiç dert etmeden fokus ultrason yaptırabilmektedir.

Fokus Ultrason ile Yüz Germe Ne Kadar Sürede Yapılır?

Fokus ultrasonun özel, ultrasound başlığı sayesinde işlem kısa sürede tamamlanır. Yalnızca tek seansta yapılan fokus ultrason, yaklaşık 30 – 45 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır. Tüm yüze yapılan uygulamalarda seans süresi 1 saati bulabilir. Nadir durumlarda, eğer ciltte aşırı deformasyon söz konusuysa birden fazla seansa ihtiyaç duyulabilir.

Fokus Ultrasonun Etkileri Ne Zaman Belli Olur?

Fokus ultrason seansından sonra ciltteki sıkılaşma bariz bir şekilde fark edilir. Elbette en iyi sonuçların görülmesi biraz zaman alacaktır. Uygulamadan sonra, cilt her geçen gün daha sağlıklı görünmeye başlar. Sarkmış bölgelerdeki fazlalık görünümü toparlanır. Kişinin ifadesi gençleşir ve güzelleşir. Fokus ultrason uygulamasının en iyi sonuçları ise 45 – 60 gün sonra maksimum etkisini gösterir. Fokus ultrasonun sıkılaştırıcı etkisi yaklaşık 2 yıl boyunca devam eder. Ancak kalıcılık süresi, tüm cilt uygulamalarında olduğu gibi kişinin yaşına, cilt yapısına ve yaşam tarzına da bağlıdır. Bu nedenle kişinin cilt bakımına özen göstermesi, cildini nemsiz bırakmaması, alkol ve sigara gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durması tavsiye edilir.

Ankara Fokus Ultrason ile Yüz Germe Fiyatları

Fokus ultrason ile yüz germe Ankara fiyatları, uygulama yapılacak bölgeye göre değişebilir. Bu nedenle her hastamıza, kendi tedavi planına özel olarak fiyat bildirmek en doğrusu olacaktır. Eğer Ankara’da fokus ultrason fiyatlarını öğrenmek isterseniz, kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.