NEWS This is the latest News !

Mezoterapi

Mezoterapi Ankara

Mezoterapi Ankara; cilt kusurlarının giderilmesi, zayıflama, selülit ve saç dökülmesi tedavisi gibi birçok alanda etkin sonuçlar veren bir uygulamadır. Genellikle cildin sıkılaşması, parlak ve pürüzsüz hâle gelmesi için yapılan bir işlem olarak bilinmektedir. Ancak günümüzde saç dökülmesinin tedavisi ve zayıflama amacıyla da giderek daha fazla kullanılmaktadır. Özellikle liposuction vb. bölgesel incelme sağlayan diğer uygulamalara göre daha pratik ve acısız olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Bu yazımızda, mezoterapinin zayıflama amacıyla nasıl kullanıldığı ve zayıflama mezoterapisinin ne olduğu hakkında bilgilere yer vereceğiz. Mezoterapi ile ilgili daha detaylı bilgi almak için Ankara’daki kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz. Dr. Sevgi Kurtulmaz uygulanan diğer zayıflama uygulamalarını öğrenmek için ise diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Mezoterapi Nedir?

Zayıflama amacıyla yapılan mezoterapi uygulamalarından bahsetmeden önce, mezoterapinin ne olduğuna değinelim: Mezoterapi; cildin ihtiyacı olan vitamin, mineral, aminoasit ve enzimleri içeren özel bir karışımın cilde enjekte edilmesiyle yapılır. En önemli özelliği, cildi besleyen, zenginleştirilmiş karışımın dokulara doğrudan iletilmesini sağlamasıdır. Kremler ve diğer kozmetik ürünler, cildin üst katmanlarına etki ettiği için ciltte yoğun yenilenme sürecini başlatmazlar. Mezoterapi uygulaması ise ciltteki hasarlı dokuların, vitamin ve minerallerden en iyi şekilde faydalanmasını sağlar. Bu nedenle etkisi çok daha güçlü ve belirgindir. Mezoterapide hazırlanan karışım, ciltte yenilenme sürecini başlatırken hücre yenilenmesini de sağlayarak zayıflama ve saç köklerini güçlendirme gibi farklı etkiler de gösterir.

Mezoterapi Zayıflamak için Kullanılır mı?

Mezoterapinin günümüzde giderek yaygınlaşan kullanım alanlarından biri de zayıflamadır. Mezoterapi uygulaması için hazırlanan karışım, cildin canlanmasını ve yenilenmesini sağlarken kan dolaşımını da hızlandırır. Kan dolaşımının hızlanması da metabolizmanın hızlanması ve yağ yakımının artması demektir. Yağ yakımından sorumlu hücrelerin aktifleşmesi ve dokularda hızlı bir yenilenme sürecinin başlamasıyla bölgesel zayıflama sağlanır. Parçalanan yağlar, lenf kanalları ile vücuttan atılır ve zayıflama sürecine destek olunur.

Kimler Zayıflama Mezoterapisi Yaptırabilir?

Zayıflama mezoterapisinde amaç; bir anda, yoğun şekilde kilo kaybetmek değil; bölgesel incelmeyi sağlamaktır. Bu nedenle zayıflama mezoterapisi normal kilo aralığında olup, bölgesel yağlardan kurtulmak isteyen kişilerde en iyi sonuçları verir. Vücudunun incelmesini, şekilli ve çekici bir görünüme sahip olmasını isteyen herkes mezoterapi yaptırabilir.

Zayıflama Mezoterapisi Nasıl Uygulanır?

Mezoterapi Ankara uygulamaları, enjeksiyon yöntemi ile yapılır. İnce uçlu, küçük iğneler yardımı ile mezoterapi karışımı cilde enjekte edilir. Enjeksiyon işlemi hastalarımızın gözünü korkutsa da işlem sırasında ağrı ya da acı hissedilmez. Enjeksiyon anında oluşacak hafif acı için anestezik kremler kullanılır. Böylece mezoterapi uygulaması, hastalarımız için de konforlu olacak şekilde tamamlanır. Mezoterapi yaptıran kişiler, aynı gün içerisinde günlük yaşantılarına dönebilirler. Nadiren ciltte aşırı kızarıklık, tahriş ve ödem gibi şikâyetler görülür. Bu beklenmeyen yan etkiler, çoğunlukla uygulama hatalarından kaynaklanır. Bu nedenle mezoterapi işleminin mutlaka güvenilir bir klinikte, steril bir ortamda, deneyimli bir hekim tarafından uygulanması gerekir. Bu konuda detaylı bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Mezoterapi ile Ne Kadar Kilo Verilir?

Tüm zayıflama uygulamalarında olduğu gibi mezoterapide de diyet ve sporun önemli bir yeri vardır. Eğer mezoterapi sürecinde sağlıklı yaşam biçimi benimsenir ve kişi kendi çabalarıyla da kilo vermeye devam ederse, harika sonuçlar elde edilebilir. Seanslar sırasında vücuda yağ depolayan yiyecek – içeceklerden kaçınmak da oldukça önemlidir. Mezoterapi, uygulanan bölgede 15 – 20 cm’e kadar incelme sağlar.

Mezoterapi Kaç Seansta Yapılır?

Zayıflama mezoterapisiyle ilgili en çok sorulanlardan biri de seans sayısıdır. Ancak bu konuda net bir bilgi vermek mümkün değil. Çünkü her hastamızın vücut yapısı ve hedeflediği kilo farklıdır. Kilo kaybını artırmak için seans sayısını da artırmak gerekebilir. Bu durum, yağlanmanın hangi bölgelerde yoğunlaştığına bağlıdır. Genel olarak söyleyecek olursak; 10 – 15 seans yeterli olmaktadır.

Mezoterapi ile Kilo Verme Ne Zaman Başlar?

Zayıflama mezoterapisinin etkileri çabuk görülür. Yaklaşık 2 – 3 seans sonra, uygulama yapılan bölgede bariz incelme başlar. Eğer kişi diyet ve egzersizi ihmal etmezse, sonuçlar çok daha hızlı bir şekilde kendini gösterir. Süreç tamamlandığında incecik ve zarif bir vücuda sahip olmak mümkündür.

Ankara Mezoterapi Fiyatları

Mezoterapi, aynı anda birçok bölgeye uygulanırsa tüm vücutta incelme ve sıkılaşma etkisi görülecektir. Bu nedenle birçok kişi, birden fazla bölgeye mezoterapi uygulaması yaptırmakta ve zayıflama sürecini oldukça hızlandırmaktadır. Uygulama yapılan bölge sayısı ve seans sayısı ise mezoterapi fiyatlarında belirleyicidir. Bu nedenle Ankara mezoterapi fiyatlarını doğrudan kliniğimizle iletişime geçerek öğrenebilir; dilediğiniz zaman randevu alabilirsiniz.